دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس: بودجه نهاد کتابخانه ها کافی نیست

عنوان

گرگان - ایرنا - نماینده مردم آزادشهر و رامیان و دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه دولتی سه هزار میلیارد ریالی مصوب شده برای نهاد کتابخانه های عمومی پاسخگوی نیازهای این حوزه نیست.

به گزارش خبرنگار ایرنا علی رضا ابراهیمی روز سه شنبه در بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در تالار اجتماعات جامعه المصطفی العالمیه گرگان اظهار داشت: از سوی دیگر محل تامین بخشی از اعتبارات نهاد کتابخانه ها نیم درصد از سهم درآمدهای عوارض شهرداری ها است که برخی از شهرداران نسبت به پرداخت آن توجه ندارند.
به گزارش ایرنا برابر آخرین داده های آماری مجموع بودجه سالانه نهاد کتابخانه ها در کشور حدود 150 میلیارد تومان برای 3600 کتابخانه است.
این اعتبار از محل بودجه عمومی، کمک های نیکوکاران، درآمد کتابخانه ها و نیم درصد عوارض شهرداریها تامین می شود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه در حوزه چاپ و نشر مشکل خاصی جز در زمینه کاغذ نداریم، ادامه داد: بیشتر مشکلات امروز جامعه از کتاب نخواندن است که البته دغدغه ها و گرفتاری ها باعث فاصله گرفتن از کتاب شده و می شود.
ابراهیمی همچنین گفت: در کمیسیون فرهنگی مشکلات مربوط به کتابداران بررسی شده و تصمیمات مناسبی اتخاذ شده که البته باید (برای تصویب) به صحن علنی مجلس برود.
وی از فرمانداران خواست برای تخصیص نیم درصد از سهم درآمدهای عوارض شهرداری ها به کتابخانه ها تلاش، تاکید و پیگیری بیشتری داشته باشند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ابراز امیدواری کرد تشریک مساعی مسوولان و نهادهای مختلف منجر به ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی شود.
3014/2729

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب در دیدار مردم آذربایجان شرقی:

دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند

تدبیر مفسده انگیز دولت در تنظیم بازار گوشت قرمز

طی ماه‌های اخیر ، قیمت گوشت قرمز به‌طور افسارگسیخته‌ای افزایش یافت و دولت با تخصیص ارز 4200 برای واردات این کالا سعی کرد مردم تحت‌فشار قرار نگیرند، ولی نتیجه این سیاست فربه‌تر شدن جیب دلالان و ضعیف‌تر شدن قدرت خرید مصرف‌کنندگان بود. 

قیمتِ کار خیر

اگر بخواهیم تعدادی از پدیده های اجتماعی پرتکرار و پررنگ سالهای اخیر را برشمریم، بدون شک «انجمن ها و گروه های خیریه» یکی از آنها خواهد بود. راه اندازی گروهها و انجمن های خیریه در نقاط مختلف کشور در سالهای اخیر یکی از پررنگ ترین کارهایی است که از سوی افرادِ مختلف صورت می گیرد.

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر را باید جشنواره «تنوع و تکنیک» نامید؛ جشنواره‌ای که مهمترین ویژگی آن که گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه قوت آن و گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه ضعف آن می‌شد، همین «تنوع و تکنیک» بود!

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
در حاشیه حضور سردار محسن رضایی و سلیمانی در برنامه حالا خورشید
وقتی شفافیت، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین