فعالین سیاسی کردستان عراق:

ایران با اتکا به توانمندی خود بر تحریم ها غلبه می کند

عنوان

اربیل – ایرنا- علیرغم گذشت چند روز از اعلام تحریمهای یکجانبه آمریکا علیه مردم ایران اما تحلیل این تحریمها و نتایج آن در رسانه های کردستان عراق کماکان ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، «برهان شیخ رئوف» یکی از فعالین سیاسی در کردستان عراق در مقاله ای در این خصوص نوشت: اگرچه دور دیگری از تحریمها کلید خورده است و هشت کشور از این تحریمها معاف شده اند اما علیرغم اجرای آن بعید است این تحریمها نتایج زوده بازدهی برای آمریکا داشته باشند.
وی افزود: نکته کلیدی در خصوص تحریمها این است که ایران در بحث تحریمها بسان 39 سال گذشته به توانمندیهای خود متکی است.
این فعال سیاسی در ادامه نوشت: ایران و آمریکا در یک دوره سخت مبارزه ایدئولوژیک قرار دارند دو طرف برایشان زمان بسیار مهم است بخصوص که دو سال دیگر دوره ریاست ترامپ به اتمام می رسد.
به نوشته برهان شیخ رئوف در مقابل آمریکاییها از عراق و کره شمالی درس گرفته اند بخاطر همین ما شاهد مبارزه سخت دو طرف در ماههای آینده خواهیم بود.
«فرید اسه سرد» عضو کمیته رهبری اتحادیه میهنی کردستان عراق نیز در ارتباط با ادامه مبادلات اقتصادی بین عراق و ایران به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: عراق قراردادهای بلندمدت در حوزه نفت و انرژی با ایران دارد و بدون شک این روابط ادامه خواهد یافت.
وی افزود: ایران امروز بخش زیادی از نیازهای انرژی عراق را تامین می کند، از این رو عراق نمی تواند خود را گرفتار بحرانهای اجتماعی کند و این موضوع به اطلاع آمریکاییها هم رسانده شده است.
در خصوص مدت زمان تعیین شده از سوی آمریکاییها برای عراق نیز نامبرده اظهار داشت: عراق بر مواضع خود اصرار دارد و در این خصوص هم رایزنی هایش با آمریکا ادامه دارد.
فرید اسه سرد تاکید کرد عراق به عنوان یکی از همسایه های عراق این امکان را دست کم در کوتاه مدت ندارد تا از همسایه استراتژیکش دست بردارد.
خاورم**351**4**380

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

طبقه متوسط، مستضعفین و شاغلین فقیر در گفتگو با دکتر محمد خوش‌چهره

افزایش تعداد شاغلین فقیر نتیجه سیاست‌های غلط دولت است

حق بیمه قرارداد؛ خنجری بر پشت کارآفرینان

سازمان تامین اجتماعی یکی از مهم ترین نهاد های موثر در اقتصاد کشور است. این سازمان  که به دلیل مشکلات ساختاری و سوء مدیریت، گرفتار مشکلات مالی است، با دریافت مبالغ غیر منصفانه از کارفرماها، مشکلات مالی خود را مرهم نهاده است. اما این شرایط، کار را برای بنگاه های تولیدی بسیار سخت کرده است

خودکفایی و استقلال اقتصادی لازمه فعالیت‌های فرهنگی

اگر استقلال مالی از حاکمیت در انجام فعالیت‌های فرهنگی تحقق یابد، تولیدات فرهنگی خودکفا در همه جا و همه شرایطی، با اندکی تغییر در بازدهی، قدرت زیست خواهند داشت و آنگاه می‌توان به گسترش چنین فعالیت هایی در محیط‌های فرهنگی خارج از حاکمیت جغرافیایی جمهوری اسلامی نیز چشم دوخت. به عبارتی استقلال اقتصادی راز بقای فعالیت های فرهنگی و پیش نیازی برای صدور انقلاب است.

شرح حدیث رهبر انقلاب درباره ریاست‌طلبی/ نباید دنبال ریاست بدویم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: برخی‌ها برای نمایندگی مجلس خودشان را می‌کُشند؛ اگر راه پیدا نکنند یا صلاحیّتش را تأیید نکنند یا رأی نیاورد، خودش را به آب و آتش و در و دیوار می‌زند که چرا نشد؛ این عقل و تدبیر نیست.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین