آیت‌الله نوری همدانی: حکومت امانتی است که از طرف مردم به مسئولان تفویض شده است

عنوان

آیت‌الله نوری همدانی در تشریح اهمیت امانت داری مسئولان، اظهار کرد: حکومت امانتی است که از طرف مردم به مسئولان تفویض شده است و خیانت در امانت در واقع خیانت در حق مردم است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با اعضای سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت، با تشبیه جامعه به بدن یک انسان، عنوان کرد: همانگونه که بدن از میلیون‌ها واحد حیاتی تشکیل شده که اختلال در هر یک منجر به بیماری در کلیت بدن انسان می‌شود، جامعه نیز در صورتی سالم و کامل است که در همه‌ی ابعاد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی اش سالم باشد و نقصانی نداشته باشد.


وی با اشاره به لزوم زنده نگه داشتن و پایبندی به آرمان‌ها و شاخصه‌های انقلاب، تصریح کرد: اسرائیل به تعبیر امام(ره) یک غده‌ی سرطانی است که پایگاه استعمار است و تا از بین نرود، منطقه روی آسایش نخواهد دید.


آیت الله نوری همدانی افزود: همایش عظیم اربعین رویداد قابل تحسینی است و مدیریت آن نیز دشوار و قابل تقدیر است اما بیایید یک همایشی هم علیه صهیونیسم و آمریکا داشته باشید.


وی با اشاره به اینکه در اسلام دو مرحله‌ قانون گذاری و اجرا وجود دارد، بیان کرد: آنچه اهمیت دارد عمل کردن و اجراست و الا روی کاغذ نوشتن و در صدا و سیما گفتن که مهم نیست.


وی در نقد عملکرد صدا و سیما افزود: تازه همین گفتن در صدا و سیما هم وقتی همه جانبه نباشد بی ارزش است. ما با آمریکا و استکبار جنگ داشته و داریم ولی اینکه صرفا در صداو سیما همین بعد از آرمان و شاخصه‌ی انقلاب برجسته شود و از مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم سخنی نباشد چه ارزشی دارد؟


این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه در برنامه‌ و نگاه اسلام، چنین جامعیتی وجود دارد، افزود: خداوند در قرآن وعده داده است که اگر در جامعه عده‌ای خود را مجهز و آماده کنند تا امربه معروف و نهی از منکر را در جامعه اجرا کنند، آن جامعه به رستگاری خواهد رسید.


وی با تاکید بر اهمیت "امانت دار بودن مسئولان" از منظر پیامبر(ص) اذعان کرد: از منظر پیامبر اسلام(ص) امانت داری و راست گویی از تعدد نماز و روزه و حج مهم تر است.


وی ضمن توصیه‌ی اکید به مطالعه‌ی نهج البلاغه، افزود: وقتی امام علی(ع) در نامه‌ی پنجم این کتاب، اشعث بن قیس را به فرمانداری آذربایجان برمی‌گزیند به او می‌گوید:«وظیفه‌ی تو امرار معاش و ارتزاق نیست بلکه در گردن تو امانتی است و صاحب امانت مردمند».


آیت الله نوری همدانی در تشریح اهمیت امانت داری مسئولان، اظهار کرد: حکومت امانتی است که از طرف مردم به مسئولان تفویض شده است و خیانت در امانت در واقع خیانت در حق مردم است.

وی به بیان مشکلات معیشتی مردم پرداخت و گفت: شکی نیست که مردم در تنگنای گرانی و نبود کار دچار مشکلات شدید معیشتی هستند. این وضعیت ناشی از فساد است و برای مبارزه با این فساد نیز باید سراغ ریشه‌ها برویم.


این عالم شیعی به ذکر یکی دیگر از فساد های مهم و قابل توجه دیده بان شفافیت و عدالت پرداخت و گفت: حجاب یکی از ارزش های مهم اسلام است که جزو آرمان ها و شاخصه های انقلاب نیز هست و اگر برای آن چاره ای نشود کشور مانند دوران طاغوت خواهد شد که بایسته است این مهم از خود دولت شروع شود و از کارمندان دولتی خواسته شود تا در محیط کار حجاب را رعایت کنند.

آیت الله نوری گفت:چندین سال است که می‌گوییم و حتی در مجلس هم مطرح شده است که گرفتن پول از مردم توسط بانک ها به عنوان دیرکرد، رباخواری و حرام است.


انتهای پیام

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

درباره انتصاب مدیر جدید شبکه افق سیما و لزوم تغییر در رویکردهای این شبکه

چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟

جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار 4200 تومانی

با گذشت 8 ماه از تصمیم دلار 4200 تومانی حالا که ناکارآمدی آن بر همگان عیان شده همه دولتمردان و اعضای تیم اقتصادی از آن برائت می جویند و یا در قبال آن سکوت می کنند.

مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نماز جمعه قلب تپنده جامعه و مغز بیدار جامعه باید باشد که برای مشکلات مردم دائما راه‌حل ارائه دهد.

قیمت‌ها با پذیرش برجام و FATF چهار برابر شد/ روحانی استاد فرافکنی درتحمیلFATF است

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با تشریح دو ایراد اساسی لایحه بودجه ۹۸، گفت: لایحه بودجه اصلاح شده سال ۹۸، احتمالا تا پایان هفته جاری یا اوایل هفته بعدی تقدیم مجلس می‌شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

بازی رسانه‌ای کی بود؟ کی بود؟ من نبودم!
جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار ۴۲۰۰ تومانی
رحیم‌پور ازغدی در پیش از خطبه‌های نمازجمعه
مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین