اس سی تایمز: آمریکا، ایران را متهم می‌کند اما خودش عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه است

عنوان

نشریه اس سی تایمز نوشت آمریکا، ایران را به سبب اقدامات بی‌ثبات‌کننده‌اش در خاورمیانه (!) تحریم می‌کند، اما آمریکا خود عامل بی‌ثباتی در منطقه است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، نشریه اس سی تایمز نوشت: آمریکا، ایران را به سبب اقدامات بی ثبات کننده اش در خاورمیانه (!) تحریم می کند، اما آمریکا خود عامل بی ثباتی در منطقه است.

این نشریه آمریکایی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا درباره ایران مدعی شد: "هدف ما این است که درآمد ایران را که از آن برای کمک به فعالیت های خشونت آمیز و بی ثبات کننده در خاورمیانه و سراسر جهان استفاده می کند، قطع کنیم."

اما آیا آمریکا از خشونت برای بی ثبات کردن خاورمیانه استفاده نمی کند؟ آیا سخنان پمپئو معقول است؟

آیا "جنگ عراق" اقدامی خشونت آمیز و بی ثبات کننده نبود؟ آیا "جنگ افغانستان" صلح و ثبات برای خاورمیانه به ارمغان آورد؟

ایران هیچ جنگی را در خاورمیانه آغاز نکرده است. پمپئو به خوبی می داند که آمریکا نیروی بی ثبات کننده شماره یک در خاورمیانه است. اقدامات دولت آمریکا در خاورمیانه حساب شده است، آنها این منطقه را به یک دلیل بی ثبات می کنند و آن حفظ حضور نظامی خود در این منطقه برای دسترسی به نفت است.

اکنون آمریکا، ایران را به علت آن که منطقه را با اقدامات خشونت بار خود بی ثبات می کند، تحریم کرده است. آیا این اقدام حماقت نیست؟

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

درباره انتصاب مدیر جدید شبکه افق سیما و لزوم تغییر در رویکردهای این شبکه

چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟

جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار 4200 تومانی

با گذشت 8 ماه از تصمیم دلار 4200 تومانی حالا که ناکارآمدی آن بر همگان عیان شده همه دولتمردان و اعضای تیم اقتصادی از آن برائت می جویند و یا در قبال آن سکوت می کنند.

مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نماز جمعه قلب تپنده جامعه و مغز بیدار جامعه باید باشد که برای مشکلات مردم دائما راه‌حل ارائه دهد.

قیمت‌ها با پذیرش برجام و FATF چهار برابر شد/ روحانی استاد فرافکنی درتحمیلFATF است

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با تشریح دو ایراد اساسی لایحه بودجه ۹۸، گفت: لایحه بودجه اصلاح شده سال ۹۸، احتمالا تا پایان هفته جاری یا اوایل هفته بعدی تقدیم مجلس می‌شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین