کارشناسان می‌گویند؛

تقویت یوآن در بلندمدت با گشایش سیستم مالی چین

عنوان

اقتصاددانان و استراتژیست‌ها معتقدند، در صورتی که چین به همین ترتیب به گشایش سیستم مالی خود ادامه دهد، به نظر می‌رسد افزایش اهمیت جهانی یوآن حتمی باشد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، اقتصاددانان و استراتژیست‌ها معتقدند، در صورتی که چین به همین ترتیب به باز کردن سیستم مالی خود ادامه دهد و بیشتر به استفاده از یوآن در معاملات بین‌المللی تاکید داشته باشد، در بلندمدت جریان سرمایه در ارز چین تقویت خواهد شد.

بسیاری از متخصصان معتقدند جنگ تجاری باشد یا نباشد، یک موضوع مشخص است؛ به نظر می‌رسد افزایش اهمیت جهانی یوآن حتمی باشد. اما همه‌ چیز به آرامی پیش نخواهد رفت، و فقدان تمایل مقامات چینی برای ورود سرمایه‌گذاران بیشتر به این کشور، احتمالا از بین نخواهد رفت.

چی لو، اقتصاددان ارشد شرکت مدیریت سرمایه بی‌ان‌پی پاریباس، می‌گوید: در حالی که چین اجازه می‌دهد جریان سرمایه‌گذاری خارجی از طریق چند موسسه مالی منتخب، افزایش پیدا کند و برنامه توسعه پروژه «یک کمربند اقتصادی، یک مسیر» را دنبال می‌کند، یوآن اهمیت جهانی بیشتری پیدا خواهد کرد.

لو، روز دوشنبه به سی‌ان‌بی‌سی گفت: پس اگر شما به این مسیر نگاه کنید، راهی وجود ندارد که یوآن ارز ضعیفی بشود. در صورتی که یوآن در درازمدت ارز ضعیفی می‌شد، مقبولیت خود در معاملات جهانی را از دست می‌داد.

از سوی دیگر رهبران آمریکا و چین توافق کردند که تنش‌های تجاری خود را کاهش دهند و در این میان یکی از شرایط توافق شده این است که چین سیستم مالی خود را به روی سرمایه‌گذاران خارجی بازتر کند. ورود سرمایه بیشتر به بازار چین باعث تقویت بیشتر یوآن خواهد شد.

تاریخ حیاتی بعدی برای این که ببینیم در ادامه جنگ یا صلح تجاری، چه مسیری را دنبال خواهیم کرد، همین نزدیکی‌ها و خیلی قبل از تمام شدن دوره ۹۰ روزه‌ایست که رییس‌جمهور آمریکا، ترامپ و رییس‌جمهور چین، جین‌پینگ، توافق کرده‌اند طی آن برای حل اختلافات تجاری خود مذاکره کنند.

۱۸ دسامبر، چهلمین سالگرد اصلاحات اقتصادی چین است و به اعتقاد اسکات کندی، معاون فریمن چیر در مطالعات چین و رییس پروژه تجارت چین و اقتصاد سیاسی، در مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌الملل، مقامات چینی می‌توانند از این فرصت استفاده کنند تا به پایبندی خود برای تغییر در اقتصاد خود تاکید کنند.

کندی گفت: آن‌چه پکن در تاریخ ۱۸ دسامبر انجام می‌دهد، تحولاتی در واشنگتن به همراه دارد که مواضع آمریکا و چین را نسبت به هم روشن خواهد کرد.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

درباره انتصاب مدیر جدید شبکه افق سیما و لزوم تغییر در رویکردهای این شبکه

چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟

جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار 4200 تومانی

با گذشت 8 ماه از تصمیم دلار 4200 تومانی حالا که ناکارآمدی آن بر همگان عیان شده همه دولتمردان و اعضای تیم اقتصادی از آن برائت می جویند و یا در قبال آن سکوت می کنند.

مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نماز جمعه قلب تپنده جامعه و مغز بیدار جامعه باید باشد که برای مشکلات مردم دائما راه‌حل ارائه دهد.

قیمت‌ها با پذیرش برجام و FATF چهار برابر شد/ روحانی استاد فرافکنی درتحمیلFATF است

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با تشریح دو ایراد اساسی لایحه بودجه ۹۸، گفت: لایحه بودجه اصلاح شده سال ۹۸، احتمالا تا پایان هفته جاری یا اوایل هفته بعدی تقدیم مجلس می‌شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

بازی رسانه‌ای کی بود؟ کی بود؟ من نبودم!
جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار ۴۲۰۰ تومانی
مدیر سابق اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی در گفتگو با نسیم آنلاین
تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس
رئیس بنیاد توانمندسازی گندم کاران در گفتگو با نسیم آنلاین:
حمایت‌های شکننده دولت از تولید گندم؛ خودکفایی در معرض خطر
افشاگری مشاور ولی‌اله سیف درباره فساد در نظام بانکی؛
ارزش اغلب بانک‌ها منفی است
هشدار توکلی به روسای قوای سه گانه؛
از نارضایتی مردم مستضعف بپرهیزید
۷ نکته درباره اظهارات قائم مقام بانک مرکزی
آمارسازی برای لاپوشانی رکورد زدن نقدینگی
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با نسیم آنلاین:
استمرار عرضه نفت در بورس؛ شرط رونق خرید نفت توسط بخش خصوصی
برای نخستین ماشین اپل؛
دستخط استیو جایز حراج می شود
مهدی محمدی در اینستاگرام به اشتراک گذاشت:
سایه قتل جمال‌خاشقجی برتحولات منطقه‌ای و بین‌المللی
 مدیر گروه اقتصاد اندیشکده­‌ی مطالعات حاکمیت و سیاست­‌گذاری دانشگاه صنعتی شریف:
افول اقتدار اقتصادی آمریکا
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین