کارشناسان می‌گویند؛

تقویت یوآن در بلندمدت با گشایش سیستم مالی چین

عنوان

اقتصاددانان و استراتژیست‌ها معتقدند، در صورتی که چین به همین ترتیب به گشایش سیستم مالی خود ادامه دهد، به نظر می‌رسد افزایش اهمیت جهانی یوآن حتمی باشد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، اقتصاددانان و استراتژیست‌ها معتقدند، در صورتی که چین به همین ترتیب به باز کردن سیستم مالی خود ادامه دهد و بیشتر به استفاده از یوآن در معاملات بین‌المللی تاکید داشته باشد، در بلندمدت جریان سرمایه در ارز چین تقویت خواهد شد.

بسیاری از متخصصان معتقدند جنگ تجاری باشد یا نباشد، یک موضوع مشخص است؛ به نظر می‌رسد افزایش اهمیت جهانی یوآن حتمی باشد. اما همه‌ چیز به آرامی پیش نخواهد رفت، و فقدان تمایل مقامات چینی برای ورود سرمایه‌گذاران بیشتر به این کشور، احتمالا از بین نخواهد رفت.

چی لو، اقتصاددان ارشد شرکت مدیریت سرمایه بی‌ان‌پی پاریباس، می‌گوید: در حالی که چین اجازه می‌دهد جریان سرمایه‌گذاری خارجی از طریق چند موسسه مالی منتخب، افزایش پیدا کند و برنامه توسعه پروژه «یک کمربند اقتصادی، یک مسیر» را دنبال می‌کند، یوآن اهمیت جهانی بیشتری پیدا خواهد کرد.

لو، روز دوشنبه به سی‌ان‌بی‌سی گفت: پس اگر شما به این مسیر نگاه کنید، راهی وجود ندارد که یوآن ارز ضعیفی بشود. در صورتی که یوآن در درازمدت ارز ضعیفی می‌شد، مقبولیت خود در معاملات جهانی را از دست می‌داد.

از سوی دیگر رهبران آمریکا و چین توافق کردند که تنش‌های تجاری خود را کاهش دهند و در این میان یکی از شرایط توافق شده این است که چین سیستم مالی خود را به روی سرمایه‌گذاران خارجی بازتر کند. ورود سرمایه بیشتر به بازار چین باعث تقویت بیشتر یوآن خواهد شد.

تاریخ حیاتی بعدی برای این که ببینیم در ادامه جنگ یا صلح تجاری، چه مسیری را دنبال خواهیم کرد، همین نزدیکی‌ها و خیلی قبل از تمام شدن دوره ۹۰ روزه‌ایست که رییس‌جمهور آمریکا، ترامپ و رییس‌جمهور چین، جین‌پینگ، توافق کرده‌اند طی آن برای حل اختلافات تجاری خود مذاکره کنند.

۱۸ دسامبر، چهلمین سالگرد اصلاحات اقتصادی چین است و به اعتقاد اسکات کندی، معاون فریمن چیر در مطالعات چین و رییس پروژه تجارت چین و اقتصاد سیاسی، در مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌الملل، مقامات چینی می‌توانند از این فرصت استفاده کنند تا به پایبندی خود برای تغییر در اقتصاد خود تاکید کنند.

کندی گفت: آن‌چه پکن در تاریخ ۱۸ دسامبر انجام می‌دهد، تحولاتی در واشنگتن به همراه دارد که مواضع آمریکا و چین را نسبت به هم روشن خواهد کرد.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

وکالت نباید انحصاری باشد

حجت الاسلام نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به انحصار حرفه وکالت در کشور گفت: باید حضور حقوق‌دانان و فارغ التحصیلان حقوق مملکت، در مسائل حقوقی و قضایی کشور بیشتر شود.

فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران

جلیل محبی در سخنانی در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF گفت: وقتی جمهوری اسلامی بنا ندارد اطلاعات مالی‌اش را خارجی‌ها بدهد،‌پس چرا عده‌ای به دنبال تصویب CFT و پالرمو هستند!

مهم‌ترین مطالب سرویس

واردات ۱۰ هزار تن فانوس، مژه مصنوعی، ملامین و اره دستی از دوم تیرماه امسال تاکنون!
واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟
اقساط بازگشتی مسکن مهر، سقف بالای سر ۱۳ میلیون روستایی
راهکارهایی برای مقاوم‌سازی بافت فرسوده روستایی
اختصاص ۶۵۳۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی در بودجه ۹۸
اشتغال‌زایی پایدار  با بهبود فضای کسب‌وکار یا پول‌پاشی؟
مهدی غضنفری وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت
دولت روحانی مرد مقابله با تحریم و شرایط سخت نیست
عدنان موسی‌پور، رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران
تحریم‌های خارجی را دور می‌زنیم با تحریم‌های داخلی چه کنیم؟
داود سوری استاد اقتصاد دانشگاه شریف
توان اجرایی و بار علمی دولت در حال کاهش است
رئیس کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران
گوشت ۹۰ هزار تومانی تقصیر نهادهای نظارتی است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین