سردار قاآنی:

انصارالله مشخص می‌کند که جنگ یمن چگونه تمام شود

عنوان

جانشین نیروی قدس سپاه گفت: آمریکا و دیگرانی که پشت جنگ در یمن قرار گرفته‌اند، گرفتار شده‌اند و به دنبال این هستند که به اشکال مختلف از این جنگ رهایی پیدا کنند.

به گزارش  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عصر امروز سه شنبه 13 آذر ماه در مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت یمن که در دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد، اظهار کرد: جنگی که به مردم یمن تحمیل شد، را باید یکی از بی منطق ترین جنگ هایی است که تا به حال به یک ملت وارد شده است و این جنگ از جنگ تحمیلی که به ما تحمیل شد بی منطق تر است.

وی افزود: در یمن یک ملتی با دولتش حرف هایی داشت، اما در سال های گذشته آن دولت بی صلاحیت، ۶ جنگ با مردم به راه انداخت، در حالی که مردم سلاح در دست نداشتند، اما دولت همه چیز داشت و با شکست آنها، سعودی ها به کمک دولت وقت یمن آمدند.

سردار قاآنی با اشاره به مذاکرات برای پایان دادن به این جنگ تصریح کرد: سر میز مذاکره یک توافق اجمالی صورت گرفت، ولی یک کشور خارجی بدون هیچ منطقی فقط برای این که تسلط خودش را بر یمن به شکل دیگری حفظ کند، یک مرتبه وارد شد و رئیس جمهور یمن را بیچاره کرد و او را مجبور کرد تا استعفا دهد و سپس فرار کند.

وی درخصوص دستیابی انصارالله به توان موشکی برای مقابله با دشمن، گفت: آن ها در کوتاه ترین زمان به فن آوری ساخت دقیقترین موشک ها دست یافتند به طوری که می بینیم برخی موشک های ۴۰۰ تا ۵۰۰ کیلومتری آن ها تنها با ۱۰ تا ۱۲ متر اختلاف به هدف اصابت می کند و این امکانات، همگی از طریق خود بچه های انصارالله به دست آمده است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان دو جنگ را به مردم یمن تحمیل کردند، گفت: اولین جنگ، جنگ نظامی بود و جنگ دوم که از آن جنگ نظامی سخت تر است، این بود که کشوری را که اداره اش را با ترفند های مختلف به هم ریخته بودند را در شرایط سخت قرار دادند و از همه سلاح ها علیه آن ها استفاده کردند.

جانشین فرمانده نیروی قدس اضافه کرد: یمنی ها نه ابزار لازم و نه تجربه کافی را نداشتند و برای همین مهاجمین به یمن فکر می کردند بزودی کار این ملت تمام خواهد شد، اما نزدیک به۴ سال هست که این جنگ ادامه دارد.

قاآنی تاکید کرد: برخی خیانت هایی که سعودی ها به این مملکت یمن کردند و برخی جنایاتی که مرتکب شدند را حتی صهیونیست ها هم انجام ندادند.

وی با بیان این که کشور هایی که حامی جنگ در یمن هستند از هیچ ابزار و امکاناتی که می توانستند پای کار بیاورند مضایقه نکردند، اضافه کرد: امروز هواپیما های اسرائیلی در اختیار سعودی ها هستند تا مردم بی دفاع یمن را مورد تاخت و تاز قرار دهند. برخی از روز ها بمباران هایی که در یمن انجام می شود از جنگ های مختلف کمتر نبوده است، سعودی ها چهل سال است که مخفیانه امکانات جمع کردند تا در ذهن و خیال خود تهدیدات را پاسخ بدهند، اما در جنگ یمن این امکانات را به میدان آوردند.

سردار قاآنی با بیان این که روزی که حاکمان قبلی یمن کشور را رها کردند، یک سکوی موشک در یمن امکان شلیک نداشت، اظهار داشت: این سکو ها یا بمباران شده بود و خراب شده بود یا قطعاتش را برده بودند، اما بچه های با همت و با اعتقاد و انگیزه یمنی پای کار ایستادند و هم جنگ نظامی را اداره کردند و هم کشورشان را علی رغم محاصره توانستند حفظ کنند.

جانشین فرمانده نیروی قدس عنوان کرد: امروز همه کسانی که به مسائل امنیتی آشنا هستند قبول دارند امنیت بخشی از یمن که در دست انصارالله است بیشتر از بخش هایی است که در دست و کنترل دولت منصور هادی است.

وی، انصارالله را یک قدرت در منطقه عنوان کرد و افزود: این ادعا که ما [جمهوری اسلامی]در دریای سرخ دخالت می کنیم، درست نیست. همین بچه های انصارالله هستند که جنگ را اداره می کنند.

قاآنی خاطرنشان کرد: امروز انصارالله هرگاه اراده کند می تواند هر کشتی دشمن را مورد هدف قرار دهد که همه این ها نشان از قدرت اسلام و پیشرفت مقاومت در دنیا دارد و اگر نبود روحیه مقاومت و ایستادگی و استحکام بر مدار اسلام هیچ وقت یمنی ها نمی توانستند در یک ظرف زمانی به این پیشرفت ها دست پیدا کنند.

وی خاطر نشان کرد: آمریکا و دیگرانی که پشت جنگ در یمن قرار گرفته اند، گرفتار شده اند و به دنبال این هستند که به اشکال مختلف از این جنگ رهایی پیدا کنند. آن ها دیگر این اراده را ندارند که جنگ راه بیندازند و خودشان آن را تمام کنند. امروز انصار الله یمن است که تعیین می کند که جنگ چگونه تمام شود. البته ما در حد استطاعت نیز سعی می کنیم از این ملت قهرمان حمایت کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهدا:

جریان‌های سیاسی به دشمن میدان ندهند

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

حسن خسروجردی گفت: با تسویه ارزی ممکن است در فرآیند بازگشت پول دچار مشکل شویم نه اینکه پول نفت به خزانه برنگردد. بخش خصوصی توانایی صادرات نفت را داشته و باید شرایط را برای آن فراهم کرد.

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

مهم‌ترین مطالب سرویس

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار فرماندهان و مسئولان نداجا
دشمن نباید جرئت تهدید ملت ایران را هم داشته باشد
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس به مهر خبر داد:
شرط جدید کمیسیون کشاورزی برای تصویب معاهده پاریس
آیت‌الله بطحایی در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس:
مجلس خبرگان می‌تواند بر کل مسئولان در راستای مصلحت انقلاب نظارت کند
رهبر انقلاب در دیدار با میهمانان اجلاس بین‌المللی وحدت اسلامی:
امروز به‌خاطر ظلم قدرت‌ها، بشریت گرفتار است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین