آهون‌منش در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

توسعه موسسات آموزش عالی غیر دولتی/ حذف کلمه غیر انتفاعی راه را برای بخش خصوصی باز می‌کند

عنوان

رئیس دانشگاه غیر انتفاعی گفت: اگر کلمه غیر انتفاعی از دانشگاه حذف شود راه برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی باز می‌شود.

علی آهون منش رئیس دانشگاه غیر انتفاعی و موسسات آموزش عالی غیر دولتی در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: موضوع حذف کلمه غیر انتفاعی از دانشگاه که به مدت 5 سال در شورای عالی انقلاب فرهنگی آورده شده است هنوز در دستور کار این شورا قرار نگرفته است.

آهون منش اضافه کرد: اگر کلمه غیر انتفاعی از دانشگاه حذف شود راه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی باز می شود و مراکزی که هزینه هایشان بالاتر از درآمد بوده است می توانند بدون هیچ مشکلی مرکز خود را تعطیل کنند.

حذف کلمه غیر انتفاعی عامل بازگشت اموال به سرمایه گذار 

رئیس دانشگاه غیر انتفاعی و موسسات آموزش عالی غیر دولتی افزود: اگر کلمه غیر انتفاعی از دانشگاه حذف نشود سرمایه مراکز تعطیل شده به وزارت علوم می رسد و صاحب سرمایه دیگر نمی توانند اموال خودش را در اختیار داشته باشد.

وی گفت: با حذف کلمه غیر انتفاعی، بخش خصوصی در مراکز غیر انتفاعی و آموزش عالی غیر دولتی سرمایه گذاری می کند و این کار باعث توسعه آموزش های غیر دولتی می شود.

امروز، پایان مهلت ثبت نام در آزمون دکترای نیمه متمرکز 

رئیس دانشگاه غیر انتفاعی و موسسات آموزش عالی غیر دولتی تصریح کرد: مهلت ثبت نام برای شرکت در آزمون دکترای نیمه متمرکز تمام دانشگاه های غیر انتفاعی سراسر کشور ساعت 24 روز پنجشنبه 15 آذر ماه به پایان می رسد و مراکز دانشگاهی در هر دوره بین 3 تا 5 نفر ظرفیت  پذیرش در مقطع دکترا دارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

چین همواره با تحریم‌های یکجانبه علیه ایران مخالف است

«گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین به تشدید گمانه‌زنی رسانه‌های آمریکایی درباره اینکه دولت «دونالد ترامپ» درصدد پایان دادن به معافیت‌های تحریمی به خریداران نفت ایران است، واکنش نشان داده و مخالفت پکن با تحریم‌های واشنگتن علیه تهران را تکرار کرده است.

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار