اکوادور: شرایط برای خروج آسانژ از سفارت اکوادور در لندن فراهم شده است

عنوان

اکوادور می‌گوید شرایط برای اینکه مؤسس پایگاه افشاگر ویکی‌لیکس سفارت این کشور در لندن را ترک کند، فراهم شده است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری فرانسه به نقل از ریاست جمهوری اکوادور گزارش داد شرایط برای اینکه جولیان آسانژ، مؤسس پایگاه افشاگر ویکی لیکس، سفارت اکوادور در لندن را ترک کند، فراهم شده است.

جولیان آسانژ که 47 سال دارد از ترس استردادش به سوئد به سفارت اکوادور در لندن پناه برده است. او در سوئد به اتهام تجاوز جنسی تحت تعقیب بود. هرچند پرونده این دعوا در سال 2017 متوقف شد؛ اما دادگاه وست مینیستر لندن حکم بازداشت آسانژ را دوباره به جریان انداخت و اعلام کرد وی شرایط آزادی به قید وثیقه خود را زیرپا گذاشته است.

آسانژ بیم آن را دارد که پس از بازداشت به آمریکا مسترد و در آنجا به اتهام افشای بسیاری از اسرار نظامی و اسناد دیپلماتیک آمریکا محاکمه شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهدا:

جریان‌های سیاسی به دشمن میدان ندهند

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

حسن خسروجردی گفت: با تسویه ارزی ممکن است در فرآیند بازگشت پول دچار مشکل شویم نه اینکه پول نفت به خزانه برنگردد. بخش خصوصی توانایی صادرات نفت را داشته و باید شرایط را برای آن فراهم کرد.

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین