«تستا» شرکت‌های دانش‌بنیان را در چارچوب اقتصاد مقاومتی هدایت می‌کند

فناوری

امیدی‌نیا درخصوص اهمیت برگزاری نمایشگاه‌ تقاضا محور «تستا» گفت: برگزاری چنین نمایشگاه‌‌های ضمن ایجاد جو و نشاط در شرکت‌های دانش‌بنیان، مجموعه‌های مذکور را در چهارچوب اقتصاد مقاومتی هدایت خواهد کرد.

نسیم آنلاین: اسکندر امیدی‌نیا، معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت از محیط زیست، گفتگویی با دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص برگزاری نمایشگاه "معرفی تقاضای ساخت و تولید تجهیزات، قطعات، مواد و سیستم‌های مورد نیاز صنایع (تستا)" داشته که متن آن به شرح زیر است.

امیدی‌نیا درخصوص اهمیت برگزاری نمایشگاه‌ تقاضا محور «تستا» گفت: در شرایط فعلی که در کشور بخش خصوصی فعال و پویایی وجود ندارد، برگزاری نمایشگاه «تستا» که در آن دستگاه‌های دولتی و خصوصی نیازهای خود را مطرح می‌کند، مدل مناسبی است.

وی ادامه داد: برگزاری چنین نمایشگاه‌‌های ضمن ایجاد جو و نشاط در شرکت‌های دانش‌بنیان، مجموعه‌های مذکور را در چهارچوب اقتصاد مقاومتی هدایت خواهد کرد.

معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت از محیط زیست با بیان اینکه نمایشگاه «تستا» بازار تضمینی برای تولید کنندگان علم و فناوری ایجاد خواهد کرد، گفت: هدف‌گذاری چنین نمایشگاه‌های سفارشی کردن تحقیق و پژوهش است. این مدل در وضعیت اقتصادی کشور که دوران گذار خود را تجربه می‌کند، ایده و مدل مناسبی است.

امیدی‌نیا درخصوص تاثیر برگزاری نمایشگاه «تستا» بر کاهش مشکلات ناشی از تحریم گفت: باتوجه به تحریم‌ها و فشارهای خارجی برگزاری نمایشگاه‌های تقاضا محور فرصت مناسبی برای نگاه به درون و اتکاء به ظرفیت‌های داخلی است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

«واکنش زدگی» در عصرِ کلمه

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مصوبات این کمیسیون درباره پرداخت مالیات پزشکان را قدمی در راستای شفافیت مالیاتی می دانم، گفت: اجازه حذف مصوبات مربوط به پرداخت مالیات توسط پزشکان را نخواهیم داد.

سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟

گاهی موقع ترجمه‌کردن یک متن، مترجم به جمله‌ای برمی‌خورد که ابهام دارد یا کژتاب است و براساس شواهد متنی و فرامتنی هم نمی‌شود آن ابهام را برطرف کرد.

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

افزایش قیمت مسکن در سال 97 از تورم جلو زده است. حدود 500 هزار خانه خالی در تهران وجود دارد. تنها راهکار برای حل این مشکلات، مالیات بر عایدی سرمایه است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
فارس گزارش می دهد
در جست و جوی مقصر بوی تهران!
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:
مانع ریخت و پاش های طرح تحول سلامت در بودجه می‌شویم
ایرنا گزارش می دهد
آبلیموهای تقلبی در بازار
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی در واکنش به استعفای وزیر بهداشت
وزیر بهداشت پاسخگوی خرابی‌های به بار آورده‌اش باشد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین