از «تمامیت‌خواهی» تا «طلبکاری»؛ حمله روزنامه های اصلاح‌طلب به مصاحبه واعظی

عنوان

مصاحبه روز گذشته واعظی با تسنیم درباره عدم ائتلاف دولت با اصلاح طلبان با واکنش فعالان و رسانه‌های اصلاح‌طلب روبرو شد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در گفت وگو با تسنیم، بار دیگر اظهارات قبلی خود درباره عدم ائتلاف روحانی با  اصلاح طلبان  در انتخابات 92 و 96 که با واکنش تند چهره های اصلاح  طلب همراه شد  را تکرار کرده است.

واکنش ابطحی به گفتگوی تسنیم با رئیس دفتر روحانی

واعظی: باز هم می گویم با اصلاح طلبان تندرو ائتلافی نداریم

گزارش: منظور رئیس دفتر روحانی از «اصلاح طلبان تندرو» چه کسانی است؟

رئیس دفتر روحانی درباره اظهارات سعید حجاریان  در رابطه با  ائتلاف اصلاح طلبان با روحانی گفته است: "ائتلاف در ذهن برخی این معنی را می دهد که هر فرد و هر گروهی که از کسی حمایت کرده به معنی ائتلاف آن گروه با جریان پیروز بوده است، نه! ما می گوییم اینها همراهان بودند و با ما کار کردند."

واعظی ادامه می دهد: "ائتلاف در ادبیات سیاسی به این معنی است که ما بنشینیم  قول و قرار بگذاریم  که دولت را چطوری تشکیل بدهیم، چند نفر از این طرف و چند نفر از آن طرف در دولت باشند. چه مقدار سهم وزیر و چه مقدار سهم استاندار دارند، پس ما چنین ائتلافی با هیچ گروهی از جمله اصلاح طلبان نداشتیم."

اظهارات روز گذشته  واعظی که واکنش برخی چهره های اصلاح طلب از جمله محمدعلی ابطحی (لینک خبر) را به همراه داشت، مورد توجه برخی روزنامه های جریان اصلاحات نیز قرار گرفت. 

روزنامه قانون با تیتر "تفرقه خزنده" به اظهارات واعظی واکنش نشان داده است.  تحلیل این روزنامه اصلاح طلب از سخنان واعظی این است که  نیروهای جریان اعتدال و توسعه در حال ادامه اجرای  سیاست های آسیب زای خود هستند.


روزنامه شرق نیز از اظهارات واعظی با تعبیر "تمامیت خواهی با چاشنی بدعهدی" یاد کرده است. این روزنامه همچنین اشاره ای به واکنش برخی  فعالان اصلاح طلب از جمله اسماعیل گرامی مقدم سخنگوی حزب اعتماد ملی و احمد حکیمی پور دبیرکل حزب اراده ملت به سخنان واعظی داشته است.

شرق در گزارش خود می نویسد: "محمود واعظی چند وقتی است علیه اصلاح طلبان سخن می گوید و این روند را متوقف نمی کند.او روز گذشته در آخرین اظهارنظر خود گفت: "حزب اعتدال تنها حزبی بود که در سال 92، زمانی که همه می گفتند چرا حمایت می کنید، بیانیه داد. ایستاد و استان به استان سفر کرد تا پیروزی حاصل شد."  

این روزنامه اصلاح طلب ادامه می دهد: چنین سخنی این موضوع را به مخاطب القا می کند که گویا عامل اصلی پیروزی حسن روحانی در انتخابات، فعالیت های حزب اعتدال و توسعه بوده است. البته بخشی از این سخن را خود واعظی نیز تایید می کند. چنانکه چند روز پیش ادعا کرده بود پیروزی روحانی در انتهابات منحصرا به دلیل حمایت اصلاح طلبان نبوده است. چنین دیدگاهی در عین حال که با انتقاد نیروهای اصلاح طلب روبرو شده، اما رئیس دفتر روحانی همچنان بر موضع پیشین خود اصرار دارد و با حاتی عجیب هر روز بر دامنه آن می افزاید و شاید فراموش کرده است که اگر "تَکرارها" در کار نبود و اگر تمام شخصیت های جریان اصلاحات پست دولت نمی ایستادند، بعید بود بدنه اصلی اجتماعی  با قاطعیت روحانی را انتخاب کنند.


روزنامه آرمان نیز با تیتر واعظی طلبکار شد به استقبال اظهارات رئیس دفتر روحانی رفته است. این نشریه اصلاح طلب نیز با گریزی به واکنش ابطحی به سخنان واعظی نوشته است: "اطلاح طلبان باید مجسمه واعظی را طلا بگیرند."

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
شرط تحقق گام دوم سیاست خارجی انقلابی:
«تحرک جدید نهضت بیداری‌اسلامی» توام با دیپلماسی‌عمومی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین