واکنش محسن هاشمی به اظهارات احساسی بستگان خود درباره مرحوم هاشمی

عنوان

محسن هاشمی در واکنش به اظهارات مادر و خواهر خود درباره مرحوم هاشمی رفسنجانی گفت که بعضی از این صحبت‌ها جنبه احساسی دارد.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران در گفت وگویی با دست اندرکاران برنامه پارک شهر رادیو تهران در  واکنش به اظهارات خواهر و مادر خود  درباره مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت:  بعضی از صحبت ها جنبه احساسی دارد و خبرنگاران عزیز و مخاطبین،  احساسات فرزندان مونث را تحریک می کنند. بنابراین حرف هایی که در همان فضا زده می شود، باید در قالب همان فضا دیده شود.  اما دراین باره هم دقت می کنیم  حرف هایی زده شود که متقن باشد و باعث سوتفاهم نسبت به ایشان نباشد.

محسن هاشمی در بخش دیگری از این گفت وگو گفت که همانطور که می دانید دو سال از رحلت آیت الله رفسنجانی می گذرد و در این مدت فرهیختگان زیادی از ویژگی های شخصیتی ایشان نظیر درایت، اعتدال، خودساختگی و  عملکرد ایشان در آثارشان بسیار گفته اند.

 وی ادامه داد: افرادی هم ایشان را در موضوعات مختلف مذهبی، اجتماعی تحلیل کرده اند. بعضی ایشان را به عنوان کسی که به دنبال رهایی از فقه صعوبت به فقه سهولت نامیدند. اما دو خصوصیت ایشان پنهان مانده بود. یکی اینکه  از مسائل بسیار مهم به آسانی می گذشتند. بنابر این «آسان گذشتن از خویش» یکی از خصلت های ایشان است که پنهان مانده است.

 رئیس شورای شهر تهران گفت: ویژگی دوم ایشان که پنهان مانده است «انتقادپذیری و انتقاد جویی ازایشان» بود. بر خلاف اتهام هایی که نسبت به ایشان می شد. اولین منتقد هاشمی خود هاشمی بود.

 هاشمی افزود: آیت الله هاشمی 36 سال خاطره روزنوشت  خود را که سالانه  بیش از 400 بوده است، در اختیار شهروندان قرار می داد. در این سطح برای مسئول بی نظیر است. امیدواریم دفتر نشرمعارف انقلاب بتواند 21 جلد باقی مانده  از خاطرات ایشان را به زودی منتشر کند. تا کنون 15جلد منتشر شده است.

واکنش کدخدایی به اظهارات فائزه هاشمی درباره رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی

هاشمی رفسنجانی استفتاء امام درباره منافقین را اشتباه تفسیر کرد

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار
حاشیه‌‌سازی برخی رسانه‌ها برای دیوارنگاره اخیر میدان ولیعصر(عج) تهران
وقتی «مادر» بودن را توهین تلقی می‌‌کنند
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
وکالت نباید انحصاری باشد
در نامه‌ انجمن اسلامی دانشجویان مستقل به معاونت زنان ریاست جمهوری و نمایندگان فراکسیون زنان مجلس مطرح شد:
استدلال‌های مطرح شده برای طرح افزایش سن ازدواج غیرکارشناسی است/ این طرح دایره‌ی ازدواج‌های جوانان را تنگ‌تر میکند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین