واکنش محسن هاشمی به اظهارات احساسی بستگان خود درباره مرحوم هاشمی

عنوان

محسن هاشمی در واکنش به اظهارات مادر و خواهر خود درباره مرحوم هاشمی رفسنجانی گفت که بعضی از این صحبت‌ها جنبه احساسی دارد.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران در گفت وگویی با دست اندرکاران برنامه پارک شهر رادیو تهران در  واکنش به اظهارات خواهر و مادر خود  درباره مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت:  بعضی از صحبت ها جنبه احساسی دارد و خبرنگاران عزیز و مخاطبین،  احساسات فرزندان مونث را تحریک می کنند. بنابراین حرف هایی که در همان فضا زده می شود، باید در قالب همان فضا دیده شود.  اما دراین باره هم دقت می کنیم  حرف هایی زده شود که متقن باشد و باعث سوتفاهم نسبت به ایشان نباشد.

محسن هاشمی در بخش دیگری از این گفت وگو گفت که همانطور که می دانید دو سال از رحلت آیت الله رفسنجانی می گذرد و در این مدت فرهیختگان زیادی از ویژگی های شخصیتی ایشان نظیر درایت، اعتدال، خودساختگی و  عملکرد ایشان در آثارشان بسیار گفته اند.

 وی ادامه داد: افرادی هم ایشان را در موضوعات مختلف مذهبی، اجتماعی تحلیل کرده اند. بعضی ایشان را به عنوان کسی که به دنبال رهایی از فقه صعوبت به فقه سهولت نامیدند. اما دو خصوصیت ایشان پنهان مانده بود. یکی اینکه  از مسائل بسیار مهم به آسانی می گذشتند. بنابر این «آسان گذشتن از خویش» یکی از خصلت های ایشان است که پنهان مانده است.

 رئیس شورای شهر تهران گفت: ویژگی دوم ایشان که پنهان مانده است «انتقادپذیری و انتقاد جویی ازایشان» بود. بر خلاف اتهام هایی که نسبت به ایشان می شد. اولین منتقد هاشمی خود هاشمی بود.

 هاشمی افزود: آیت الله هاشمی 36 سال خاطره روزنوشت  خود را که سالانه  بیش از 400 بوده است، در اختیار شهروندان قرار می داد. در این سطح برای مسئول بی نظیر است. امیدواریم دفتر نشرمعارف انقلاب بتواند 21 جلد باقی مانده  از خاطرات ایشان را به زودی منتشر کند. تا کنون 15جلد منتشر شده است.

واکنش کدخدایی به اظهارات فائزه هاشمی درباره رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی

هاشمی رفسنجانی استفتاء امام درباره منافقین را اشتباه تفسیر کرد

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

«واکنش زدگی» در عصرِ کلمه

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مصوبات این کمیسیون درباره پرداخت مالیات پزشکان را قدمی در راستای شفافیت مالیاتی می دانم، گفت: اجازه حذف مصوبات مربوط به پرداخت مالیات توسط پزشکان را نخواهیم داد.

سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟

گاهی موقع ترجمه‌کردن یک متن، مترجم به جمله‌ای برمی‌خورد که ابهام دارد یا کژتاب است و براساس شواهد متنی و فرامتنی هم نمی‌شود آن ابهام را برطرف کرد.

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

افزایش قیمت مسکن در سال 97 از تورم جلو زده است. حدود 500 هزار خانه خالی در تهران وجود دارد. تنها راهکار برای حل این مشکلات، مالیات بر عایدی سرمایه است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
فارس گزارش می دهد
در جست و جوی مقصر بوی تهران!
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:
مانع ریخت و پاش های طرح تحول سلامت در بودجه می‌شویم
ایرنا گزارش می دهد
آبلیموهای تقلبی در بازار
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی در واکنش به استعفای وزیر بهداشت
وزیر بهداشت پاسخگوی خرابی‌های به بار آورده‌اش باشد
تازه ترین خبرها از واژگونی اتوبوس
شمار دانشجویان جانباخته دانشگاه آزاد به ۱۰ تن رسید
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین