آثار آهنگسازان ایرانی در رپرتوار گروه های خارجی جشنواره موسیقی فجر

عنوان

دبیر اجرایی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر از حضور آثار آهنگسازان ایرانی در رپرتوار گروه های خارجی شرکت کننده در جشنواره امسال خبر داد.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، شهرام صارمی دبیر اجرایی سی وچهارمین جشنواره موسیقی فجر با اشاره به برگزاری این رویداد فرهنگی هنری از 24 بهمن تا 30 بهمن در گفتگو با شب موسیقی رادیود تهران گفت: گروه های موسیقی در این دوره از جشنواره در تالار وحدت، تالار رودکی، فرهنگسرای نیاوران، برج میلاد ایوان شمس، سالن سوره حوزه هنری و برج آزادی اجرای برنامه خواهند داشت.  در سالن زنده یاد امیرحسین فردی حوزه هنری برنامه های پژوهشی برگزار می شود و در خانه سینما نیز فیلم های مستند موسیقی نمایش داده خواهد شد.

مدیر اجرایی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر منصوب شد

وی افزود: در طول مدت فراخوان سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر بیش از 270 اثر ارسال شده است. پس از بررسی هیئت انتخاب 20 اثر برای اجرا انتخاب شده اند که جدول این برنامه در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

دبیر اجرایی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر ادامه داد: با توجه به اینکه آثار آهنگسازان ایرانی به ندرت  اجرا می شود، بخش مهمی از جشنواره به آثار آهنگسازان ایرانی اختصاص یافته است. این برنامه به گروه های خارجی نیز داده شده است و آن ها هم در رپرتوارشان یک اثر از آهنگسازان ایرانی خواهند داشت.    

صارمی اظهار داشت: ما باید به این  نکته برسیم که موسیقی هنری و جدی، بعد فرهنگی موسیقی ماست و در همه جای جهان ما را با این موسیقی می شناسند. این نیاز به یک حمایت و برنامه ریزی همیشگی دارد تا بتوانیم خروجی درستی داشته باشیم. متاسفانه بیشتر توجه ها به موسیقی مصرفی و موسیقی ای است که در آن گردش اقتصادی وجود دارد. در مسائل فرهنگی باید برنامه دراز مدت داشته باشیم تا بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم.

برنامه «شب موسیقی» از مجموعه برنامه های «نقطه سر شب» رادیو تهران چهارشنبه ها از ساعت 22:30 تا 2 بامداد پخش می شود.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

«واکنش زدگی» در عصرِ کلمه

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مصوبات این کمیسیون درباره پرداخت مالیات پزشکان را قدمی در راستای شفافیت مالیاتی می دانم، گفت: اجازه حذف مصوبات مربوط به پرداخت مالیات توسط پزشکان را نخواهیم داد.

سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟

گاهی موقع ترجمه‌کردن یک متن، مترجم به جمله‌ای برمی‌خورد که ابهام دارد یا کژتاب است و براساس شواهد متنی و فرامتنی هم نمی‌شود آن ابهام را برطرف کرد.

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

افزایش قیمت مسکن در سال 97 از تورم جلو زده است. حدود 500 هزار خانه خالی در تهران وجود دارد. تنها راهکار برای حل این مشکلات، مالیات بر عایدی سرمایه است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
در حاشیه حضور سردار محسن رضایی و سلیمانی در برنامه حالا خورشید
وقتی شفافیت، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند
نگاهی به فیلم «بمب؛ یک عاشقانه»
اضطراب عاشقانه آژیرهای قرمز
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین