برگزاری "انتخابات شورایاری‌ها" منتفی است/ پایان کار شورایاری محلات تهران

عنوان

پرونده عدم برگزاری "انتخابات شورایاری‌ها" برای دوره جدید بسته شد و با توجه به شرایط اعلام شده از سوی مسئولان برگزاری تا به امروز، برگزاری این انتخابات در دوره جدید منتفی است.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ با اعلام قبلی از سوی اعضای شورای شهر تهران و موافقت اولیه وزارت کشور قرار شد انتخابات شورایاری های در ماه های پایانی سال جاری برگزار شود اما مرتضی الویری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ابهاماتی در خصوص برگزاری انتخابات مطرح کرده است.

به گفته وی بازرسی کل کشور نامه ای را به وزارت کشور ارسال کرده و گفته است انتخابات شورایاری ها غیرقانونی است؛ سازمان بازرسی کل کشور در خصوص برگزاری انتخابات شورایاری ها نامه ای به شورای شهر نوشت که شورایاری ها غیرقانونی است و به تبع آن انتخابات آن هم غیرقانونی است و در دوره قبل هم این امر صادق بوده اما اعضای شورا بر این باور بودند که دلیلی وجود ندارد که انتخاباتی که اصولگراها برگزار می کردند ما قطع کنیم.

اما مهدی چمران، رئیس سابق شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه تا به حال لایحه ای از سوی شورای عالی استان ها برای برگزاری انتخابات شورایاری ها به مجلس ارسال نشده است، اظهار کرد: برای برگزاری انتخابات شورایاری ها نیازی به مصوبه مجلس نبوده است.

وی تصریح کرد: در سال های گذشته و همزمان با برگزاری انتخابات شورایاری ها در تهران، هماهنگی های با وزارت کشور انجام و نهایتاً انتخابات برگزار شده است.

شکایت شورای عالی استانها از سازمان برنامه وبودجه به کمیسیون اصل 90

 

چمران ادامه داد: در دولت یازدهم وزارت کشور و شورای  عالی استان ها طرحی را در خصوص نحوه برگزاری انتخابات شورایاری ها به تصویب رسانند که همین طرح می تواند مبنای برگزاری انتخابات آتی شورایاری ها باشد.

رئیس شورای عالی استان ها بیان کرد: انتخابات شورایاری ها یک انتخاب محلی و غیرسیاسی است و هر شهری می تواند این انتخابات را با هماهنگی فرمانداری برگزار کند.

اما علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران نیز درباره برگزاری انتخابات شورایاری ها اینگونه توضیح داد: در حال فراهم کردن شرایط برگزاری انتخابات شورایاری ها هستیم و به محض اینکه موافقت نهایی به شورای شهر تهران اعلام شود ما انتخابات را برگزار می کنیم و تا این لحظه موافقت اعلام نشده است.

اعطا افزود: پس از نامه رئیس شورای شهر تهران به وزیر کشور درباره برگزاری انتخابات شورایاری ها، با برگزاری این انتخابات موافقت شده اما هنوز به صورت کتبی به شورای شهر تهران ارسال نشده است؛ ما آماده برگزاری این انتخابات هستیم ضمن اینکه در ادوار گذشته نیز شورای شهر تهران و شهرداری تهران برگزار کننده انتخابات شورایاری ها بودند و در نامه ای که برای وزیر کشور ارسال شده است پیشنهاد ما این بوده که این انتخابات را مدیریت شهری برگزار کند.

با این شرایط برگزاری انتخابات شورایاری ها در دوره جدید تا این لحظه منتفی است مگر اینکه اتفاق خاصی بیفتد البته هم اینک نیز شورایاری ها فعالیت خاصی را در محلات ندارند و تعطیلی کلی آن نیز دور از ذهن نیست.

وزیر کشور هنوز پاسخ کتبی برای برگزاری انتخابات شورایاری ها ارسال نکرده است

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

«واکنش زدگی» در عصرِ کلمه

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مصوبات این کمیسیون درباره پرداخت مالیات پزشکان را قدمی در راستای شفافیت مالیاتی می دانم، گفت: اجازه حذف مصوبات مربوط به پرداخت مالیات توسط پزشکان را نخواهیم داد.

سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟

گاهی موقع ترجمه‌کردن یک متن، مترجم به جمله‌ای برمی‌خورد که ابهام دارد یا کژتاب است و براساس شواهد متنی و فرامتنی هم نمی‌شود آن ابهام را برطرف کرد.

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

افزایش قیمت مسکن در سال 97 از تورم جلو زده است. حدود 500 هزار خانه خالی در تهران وجود دارد. تنها راهکار برای حل این مشکلات، مالیات بر عایدی سرمایه است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
فارس گزارش می دهد
در جست و جوی مقصر بوی تهران!
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:
مانع ریخت و پاش های طرح تحول سلامت در بودجه می‌شویم
ایرنا گزارش می دهد
آبلیموهای تقلبی در بازار
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی در واکنش به استعفای وزیر بهداشت
وزیر بهداشت پاسخگوی خرابی‌های به بار آورده‌اش باشد
تازه ترین خبرها از واژگونی اتوبوس
شمار دانشجویان جانباخته دانشگاه آزاد به ۱۰ تن رسید
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین