رحیمی: ٢ سال مزه زندگی را چشیدم و حالا کشتی گرفتن برایم سخت شده است/ در یک جام خارجی شرکت می‌کنم

عنوان

حسن رحیمی با بیان اینکه ٢ سال مزه زندگی را چشیدم و حالا کشتی گرفتن برایم سخت شده است گفت: کشتی‌گیران آمریکایی و روس می‌دانند برای چه کشتی می‌گیرند اما من بعد از ۱۰ سال نمی‌دانم چه جایگاهی دارم.

- اخبار ورزشی -

حسن رحیمی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد وضعیت بدنی اش بعد از حضورش در اردوی تیم ملی آزاد اظهار داشت: مشکل بدنی آنچنانی ندارم، فقط باید از نظر روحی روانی خودم را برای کشتی گرفتن دوباره آماده کنم. در سال های زیادی که اینجا (خانه کشتی) بودم آسیب روحی دیدم و بعد در دو سالی که از مسابقه دور بودم تازه مزه زندگی، خانه و خانواده را چشیدم اما دلم همچنان با کشتی بود. 10 سال در این مجموعه بودم و یکسری اتفاقات برایم رخ داد که حقم نبود و این آزارم داد، حالا که برگشته ام می بینم کشتی برایم سخت شده است، البته باز هم تاکید می کنم که برای تمرین کردن مشکلی ندارم.

وی ادامه داد: اینکه می گویم سخت است از این نظر است که دوباره برگشته ام به همان اتاق، همان اردو و همان تشک، شما یک کشتی گیر ایرانی را با کشتی گیر روس یا آمریکایی مقایسه کنید، یک ماه در کوه اردو می زنند، یک ماه در جنگل، یک ماه در باشگاه، مثل ما نیستند که ١٢ ماه سال در خانه کشتی باشند. تمرینات شان به روز است و هر کشتی گیری بنا به شرایط جسمانی و سنی و قدرت بدنی اش تمرین می کند. علاوه بر این، آنها می دانند برای چه کشتی می گیرند و آینده شان به چه شکل است اما من بعد از 10 سال کشتی گرفتن چه جایگاهی دارم؟ نه اینکه بگویم به من بی احترامی کرده اند، اتفاقا با غلامرضا محمدی رفاقتی قدیمی داریم و خیلی همیشه به هم احترام گذاشته ایم، این فشار به سرمربی تیم ملی هم وارد می شود.

دارنده ٥ مدال کشتی آزاد جهان خاطرنشان کرد: در بازگشت دوباره تمرینات به من فشار نیاورد، از فشار تمرین هم نمی ترسم، دارم از نظر روحی و روانی با خودم می جنگم که با خودم کنار بیایم. بعد از دو سال دوری از تشک، بدون هیچ استرسی زندگی کردم، حالا قرار است دوباره تمرین کنم برای میدانی چون المپیک و تمام سعی و تلاشم را می کنم که برای شرکت در چنین میدانی خوب آماده شوم.

رحیمی با تاکید بر اینکه قصد دارد تا پایان امسال در یک جام بین المللی خارج از کشور محک بخورد، گفت: با نظر سرمربی تیم ملی قرار شد امسال حتما در یک جام بین المللی کشتی بگیرم تا وضعیتم بهتر مشخص شود.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

یک نکتهٔ زبانی دربارهٔ مصاحبهٔ کارلوس کی‌روش
سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
عکس جالب از دو هوادار ایرانی در صفحه رسمی AFC
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین