"فیتیله‌ای‌ها" هم به عاقبت "محله گل و بلبل" دچار شد

عنوان

علی فروتن با انتقاد از رویه توجه تلویزیون به حوزه کودک، گفت: کار کودک را در عمل بچگانه می‌بینند، بودجه‌ها و سرمایه‌های اندک برایش قائل می‌شوند اما در سخنرانی از مهم بودن کودک حرف می‌زنند. عدم حمایت اسپانسر مالی گریبان «دوقلوهای تلویزیون» را هم گرفت.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، علی فروتن بازیگر "فیتیله ای ها" که مشغول تصویربرداری مجموعه ای جدید تحت عنوان «دوقلوها» برای شبکه دوم سیما بود از متوقف شدن این کار به دلیل مشخص نبودن وضعیت مالی پروژه، خبر داد.

او تصریح کرد: این کار یک چهارم تصویربرداری خودش را پشت سر گذاشته بود و بنابر گفته های مدیر شبکه و دست اندرکاران قرار بود به زودی روی آنتن برود اما به دلیل مشخص نبودن وضعیت مالی پروژه، «دوقلوها» هم به سرنوشت برخی دیگر از برنامه ها که اسپانسر مالی تکلیف خودش را برای ادامه فعالیت روشن نمی کند، متوقف شد. می دانید که «دوقلوها» مجموعه مشارکتی بود که شبکه دو سیما با حمایت وزارت بهداشت این پروژه را جلو می برد اما حمایت مالی لازم را انجام ندادند و تهیه کننده متأسفانه نمی تواند کار را ادامه بدهد. منتظرند تا این مشکلات برطرف شود و کار را ادامه بدهند. 

فروتن با انتقاد از رویه توجه تلویزیون به حوزه کودک، تأکید کرد: کار کودک همیشه دچار آسیب بوده به خاطر اینکه همیشه در تلویزیون کار کودک را بچگانه دیده اند و بودجه ها و سرمایه هایش را هم اندک می بینند و اصولاً توجه خوبی به حوزه کودک در تلویزیون نمی شود. البته در مقام توصیه و سخنرانی از مهم بودن کودک حرف میزنند ولی متأسفانه در زمان عمل و اجرا، آن هزینهای که لیاقت و در خور شأن کودک است را قائل نمی شوند تا کار درست جلو برود و کارهای کودک همیشه ابتر می ماند. 

گفتگوی تسنیم با فیتیله ای ها و عوامل سریال «دوقلوها»| تلویزیون در قبال کودک امروز چه مسئولیتی دارد؟

چرا "محله گل و بلبل" تکرار می شود؟ + فیلم

وی افزود: مردم برنامه های آن موقع «فیتیله ای ها» که استودیویی و با حضور تماشاگر بود را خیلی دوست داشتند و امروز «محله گل و بلبل» را هم دوست دارند اما هر دوی این برنامه ها به خاطر موضوع مشارکت و اسپانسر مالی ضربه خورده اند. بگذاریم این برنامه های کودک و نوجوان دامنه بیشتری پیدا کنند تا هم تماشاگر لذت ببرد و هم استعدادهای جدید معرفی شوند. روزی برسد که آنقدر برنامه متنوع کودک و نوجوان داشته باشیم تا مخاطب ما مجبور نشود چند برنامه را به دلیل نداشتن گزینه های متنوع، ببیند.

فروتن که این روزها مشغول بازی در تئاتر «مردی به نام اوهِ» است که حمید گلی هم در این نمایش به عنوان بازیگر حضور دارد از آماده کردن دو نمایش کودک برای سال آینده هم خبر داد. 

برپایه این گزارش، پیش از این اعلام شده بود که «دوقلوها» که بعد از محرم و صفر روی آنتن می رود. داریوش فرضیایی هم بعد از گلایه های فراوان نسبت به عدم پخش و تکراری پخش کردن «محله گل و بلبل» ویدئویی منتشر کرد که  همه ما هم باید منتظر اسپانسر جدید باشیم.

اما نه «محله گل و بلبل» توانست روی آنتن برود و نه «دوقلوهایی» ساخته شد! مدیران مربوطه در سیما خصوصاً شبکه دو به دلیل استقبال از برنامه «محله گل و بلبل» و همچنین هرچه زودتر رسیدن «فیتیله ای ها» به آنتن، یک تمهید ویژه ای بیندیشند؛ چرا که مخاطب با برخی از برنامه ها و افراد نوستالژی دارد و چه خوب است که به این نوستالژی ها احترام بگذاریم.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

«واکنش زدگی» در عصرِ کلمه

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مصوبات این کمیسیون درباره پرداخت مالیات پزشکان را قدمی در راستای شفافیت مالیاتی می دانم، گفت: اجازه حذف مصوبات مربوط به پرداخت مالیات توسط پزشکان را نخواهیم داد.

سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟

گاهی موقع ترجمه‌کردن یک متن، مترجم به جمله‌ای برمی‌خورد که ابهام دارد یا کژتاب است و براساس شواهد متنی و فرامتنی هم نمی‌شود آن ابهام را برطرف کرد.

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

افزایش قیمت مسکن در سال 97 از تورم جلو زده است. حدود 500 هزار خانه خالی در تهران وجود دارد. تنها راهکار برای حل این مشکلات، مالیات بر عایدی سرمایه است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
در حاشیه حضور سردار محسن رضایی و سلیمانی در برنامه حالا خورشید
وقتی شفافیت، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین