هادی: می‌خواستم گلایه‌هایم را به وزیر ورزش بگویم اما منصرف شدم/ انگار در سال ۲۰۱۸ هیچ اتفاقی برایم نیفتاده است

عنوان

دارنده مدال برنز مسابقات جهانی کشتی آزاد ۲۰۱۸ گفت: روزی که وزیر ورزش به خانه کشتی آمده بود می‌خواستم گلایه‌هایم را در جمع به او بگویم اما به خاطر بحث احترام و کسوت منصرف شدم.

- اخبار ورزشی -

پرویز هادی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره حضورش در اردوی تیم ملی آزاد اظهار داشت: بعد از جهانی بوداپست مدتی استراحت کردم و به خاطر ریکاوری، در لیگ جهانی هم کشتی نگرفتم چون اولویتم تیم ملی و در نهایت حضور در المپیک 2020 توکیو است نه کشتی گرفتن در لیگ، به همین دلیل بعد از استراحت، تمریناتم شروع شد و بعد از آن در اردوی تیم ملی حاضر شدم.

وی انگیزه اصلی اش از انجام تمرینات را کسب موفقیت در المپیک 2020 دانست و ادامه داد: در بوداپست هم باید مدالم به جای برنز، طلا می شد، اما نشد و حالا همه اینها را فراموش کرده و انگار که در سال 2018 هیچ اتفاقی برایم نیفتاده است. با انگیزه چند برابر تمریناتم را شروع کرده ام و همانطور که قبلا هم گفته ام، فقط به المپیک فکر می کنم. باید پله پله به هدفم برسم، اول باید تلاش کنم که دوبنده تیم ملی در مسابقات جهانی را به دست آورم، بعد با مدالی خوش رنگ در جهانی 2019، سهمیه حضور در المپیک را کسب کنم.

هادی در پاسخ به این سوال که بعد از دریافت مدال برنز جهان، پاداشی دریافت کرده است یا خیر، خاطرنشان کرد: نه تنها بابت مدال برنز جهانی، که برای مدال طلای بازی های آسیایی پاداشی دریافت نکرده ام. متاسفانه این روزها مسئولان به قدری به فکر خودشان هستند که بقیه را فراموش کرده اند. روزی که مسعود سلطانی فر وزیر ورزش به خانه کشتی آمده بود می خواستم گلایه هایم را در جمع به او بگویم اما به خاطر بحث احترام و کسوت منصرف شدم. ١١ ماه در خانه کشتی جان کندیم که به جهانی برویم اما مسئولان سری به ما نزدند و بعد در بازی های آسیایی بهترین فدراسیون بودیم.

نفر سوم سنگین وزن کشتی آزاد جهان تاکید کرد: بعد از جاکارتا بلافاصله و بدون استراحت، دوباره تمرینات مان برای جهانی ادامه پیدا کرد و جالب است که باز هم مسئولان نیامدند. مگر رسول خادم چه بدی کرده بود جز اینکه به کشتی اعتبار داد؟ او این اواخر خیلی تنها مانده بود در حالی که 11 ماه شبانه روز برای تیم ملی زحمت کشید. از 5 صبح تا شب سه نوبت تمرین می کردیم. مسئولان ورزش به جای اینکه از رسول خادم قدردانی کنند که به تنهایی بار سنگین ورزش اول کشور را به دوش می کشد، با او بد برخورد کردند. آنهایی که مغرضانه در مورد تیم ما صحبت کردند و بعد از جهانی به هر شکلی که دوست داشتند تیم و عملکرد ما را به قضاوت نشستند، انصاف نداشتند. خدا روزی پاسخ همه آنها را خواهد داد، ما که خودمان در تمرینات بودیم می دانستیم چقدر خادم برای تیمش زحمت کشید و این تیم باید نتیجه می گرفت.

وی اضافه کرد: می توانید این را از همه بچه ها بپرسید. از حسین خانی، یزدانی و بقیه، انتقاداتی که می شد به خاطر اختلافات شخصی و مغرضانه بود. آنها باید اول خدا را در نظر می گرفتند. من هم همیشه همین کار را می کنم و توکلم به خدا بوده، الان هم مزد زحمات خودم را گرفتم. این را بگویم که همیشه برای غلامرضا محمدی احترام زیادی قائل بودم و از نظر من او جزو بهترین مربیان ایران است و خوشحالم که دوباره به تیم ملی بزرگسالان بازگشته، اما وظیفه خودم می دانم که از رسول خادم هم حمایت کنم، آن زمان حرف هایی زده شد که نباید گفته می شد. الگوی همه ما باید «آقا تختی» باشد. باید از او یاد بگیریم. اگر ما که بزرگتر کشتی هستیم بخواهیم اینگونه رفتار کنیم، کوچکترها از ما چه چیزی را یاد می گیرند؟ حرف هایی که آن زمان گفته شد، دروغ بود. خودمان در اردو بودیم و می دانستیم چه چیزی حقیقت است، باید در مورد تمرینات و وقت گذاشتن یا نگذاشتن رسول خادم از ما می پرسیدند، نه کسی که اصلا پایش به خانه کشتی باز نشده است.

هادی با تاکید بر اینکه کشتی ورزش پهلوانی است و باید بیش از هر رشته دیگری اخلاق در آن رعایت شود، به تسنیم گفت: مدتی دیگر کشتی برای همه ما تمام می شود، همه یک فُرجه کوتاه در دوره قهرمانی مان داریم و بعد می رویم دنبال زندگی مان. تنها چیزی که از ما تا ابد باقی می ماند، اخلاق است. امیدوارم تیم های ملی آزاد و فرنگی امسال بهترین نتایج را کسب کنند و کشتی در جایگاهی که استحقاقش را دارد، قرار بگیرد.

رحیمی: ٢ سال مزه زندگی را چشیدم و حالا کشتی گرفتن برایم سخت شده است

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

یک نکتهٔ زبانی دربارهٔ مصاحبهٔ کارلوس کی‌روش
سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
عکس جالب از دو هوادار ایرانی در صفحه رسمی AFC
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین