تدابیر پرتغال درصورت خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا

عنوان

با وجود اختلافات در پارلمان انگلیس درباره برکسیت، دولت پرتغال تدابیری برای خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا، از جمله تسهیل سفر گردشگران انگلیسی به این کشور اتخاذ کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت پرتغال روز جمعه تدابیری برای برکسیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) بدون توافق، از جمله تسهیل سفر گردشگران انگلیسی به آن کشور اتخاذ کرد.

این در حالی است که تنها چند روز تا رای گیری در خصوص برکسیت در پارلمان انگلیس زمان باقی است و اختلافات در این مورد همچنان ادامه دارد.

ادواردو کابریتا وزیر کشور پرتغال در تشریح تدابیری که لیسبون از ماه نوامبر آن ها را بررسی می کند، گفت: این گردشگران از روادید معاف می شوند. وی افزود: «در حال حاضر ما بر اساس تعداد این گردشگران روی ایجاد مسیر های خاص آن ها در فرودگاه ها کار می کنیم تا ورود و خروج اتباع انگلیس تسهیل شود.»

سالانه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار گردشگر انگلیسی از مسیر هوایی وارد پرتغال می شوند.

وزیر کشور و نیز آگستو سانتوس سیلوا وزیر امور خارجه همچنین از انگلیسی های ساکن در پرتغال خواستند پیش از ۲۹ مارس، تاریخ پیش بینی شده برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، در شهرداری ها ثبت نام کنند.

دولت پرتغال همچنین قصد دارد تعداد کارمندان کنسولگری پرتغال در انگلیس را برای پاسخگویی به موضوعات مربوط به برکسیت افزایش دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین