تدابیر پرتغال درصورت خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا

عنوان

با وجود اختلافات در پارلمان انگلیس درباره برکسیت، دولت پرتغال تدابیری برای خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا، از جمله تسهیل سفر گردشگران انگلیسی به این کشور اتخاذ کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت پرتغال روز جمعه تدابیری برای برکسیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) بدون توافق، از جمله تسهیل سفر گردشگران انگلیسی به آن کشور اتخاذ کرد.

این در حالی است که تنها چند روز تا رای گیری در خصوص برکسیت در پارلمان انگلیس زمان باقی است و اختلافات در این مورد همچنان ادامه دارد.

ادواردو کابریتا وزیر کشور پرتغال در تشریح تدابیری که لیسبون از ماه نوامبر آن ها را بررسی می کند، گفت: این گردشگران از روادید معاف می شوند. وی افزود: «در حال حاضر ما بر اساس تعداد این گردشگران روی ایجاد مسیر های خاص آن ها در فرودگاه ها کار می کنیم تا ورود و خروج اتباع انگلیس تسهیل شود.»

سالانه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار گردشگر انگلیسی از مسیر هوایی وارد پرتغال می شوند.

وزیر کشور و نیز آگستو سانتوس سیلوا وزیر امور خارجه همچنین از انگلیسی های ساکن در پرتغال خواستند پیش از ۲۹ مارس، تاریخ پیش بینی شده برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، در شهرداری ها ثبت نام کنند.

دولت پرتغال همچنین قصد دارد تعداد کارمندان کنسولگری پرتغال در انگلیس را برای پاسخگویی به موضوعات مربوط به برکسیت افزایش دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

«واکنش زدگی» در عصرِ کلمه

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مصوبات این کمیسیون درباره پرداخت مالیات پزشکان را قدمی در راستای شفافیت مالیاتی می دانم، گفت: اجازه حذف مصوبات مربوط به پرداخت مالیات توسط پزشکان را نخواهیم داد.

سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟

گاهی موقع ترجمه‌کردن یک متن، مترجم به جمله‌ای برمی‌خورد که ابهام دارد یا کژتاب است و براساس شواهد متنی و فرامتنی هم نمی‌شود آن ابهام را برطرف کرد.

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

افزایش قیمت مسکن در سال 97 از تورم جلو زده است. حدود 500 هزار خانه خالی در تهران وجود دارد. تنها راهکار برای حل این مشکلات، مالیات بر عایدی سرمایه است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین