بازار بسته‌بندی ایران در قبضه ترکیه، هند و پاکستان

عنوان

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ گفت: با تلاش چندین ساله توانسته بودیم که صادرکننده محصولات بسته‌بندی به کشورهای منطقه شویم،‌ اما با نامساعد شدن شرایط و کمبود مواد اولیه ترکیه،‌ هند و پاکستان بازار داخلی را نیز در اختیار گرفته‌اند.

- اخبار فرهنگی -

بابک عابدینی، رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ، در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، با انتقاد از پیشروی کشورهای ترکیه، هندوستان و حتی پاکستان در بازار بسته بندی ایران گفت: در ماه های اخیر به دلیل متغیر بودن  نرخ ارز و کمبود مواد اولیه چاپ و بسته بندی در داخل، بازارهای بسته بندی کشور هدف کشورهای ترکیه ، هندوستان و پاکستان شده است.

وی ادامه داد: نمایندگان شرکت های این کشورها با تولیدکننده مواد غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی برای تأمین بسته بندی های مورد نیاز آن ها وارد مذاکره شدند، متاسفانه این امر مشکلات بسیاری را در کشور به وجود خواهد آورد که مهمترین آن بیکار شدن صدها کارگر ایرانی فعال در این بخش است.

عابدینی تصریح کرد: ما در زمینه برچسب های بسته بندی تقریبا ً خودکفا شده بودیم، مگر یکسری کارهای برچسب های خاص که امکان واردات مواد اولیه تولید آن ها را نداشتیم، در این زمینه ما سال ها سرمایه گذاری کرده و کمپین راه انداختیم تا ایران از واردات لیبل خودکفا شد و توانستیم صادرکننده نیز باشیم، حتی با ترکیه که یکی از صادرکنندگان برچسب بسته بندی در منطقه است نیز دو سال پیش قراردادی برای کاغذ برچسب دار به امضا رسید.

عابدینی: تصمیمات سلیقه ای دولت، صادرات محصولات چاپی ایران را محدود کرد

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ تصریح کرد: اکنون مرکب و مواد اولیه تولید برچسب های بسته بندی به دلیل سیاست های اشتباه واردات در ایران موجود نیست و چون واردات آن به کشور گران تمام می شود،   قیمت تمام شده نیز بالا می رود. متاسفانه فرصتی که پیش آمد تا ما صادرکننده لیبل به منطقه باشیم در حال از دست رفتن است.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

شایعه است! / هرچه وزارت اطلاعات بگوید قبول دارم
توضیح ضرغامی درباره خروج آرشیو صداوسیما در دوران ریاستش
تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین