بازار بسته‌بندی ایران در قبضه ترکیه، هند و پاکستان

عنوان

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ گفت: با تلاش چندین ساله توانسته بودیم که صادرکننده محصولات بسته‌بندی به کشورهای منطقه شویم،‌ اما با نامساعد شدن شرایط و کمبود مواد اولیه ترکیه،‌ هند و پاکستان بازار داخلی را نیز در اختیار گرفته‌اند.

- اخبار فرهنگی -

بابک عابدینی، رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ، در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، با انتقاد از پیشروی کشورهای ترکیه، هندوستان و حتی پاکستان در بازار بسته بندی ایران گفت: در ماه های اخیر به دلیل متغیر بودن  نرخ ارز و کمبود مواد اولیه چاپ و بسته بندی در داخل، بازارهای بسته بندی کشور هدف کشورهای ترکیه ، هندوستان و پاکستان شده است.

وی ادامه داد: نمایندگان شرکت های این کشورها با تولیدکننده مواد غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی برای تأمین بسته بندی های مورد نیاز آن ها وارد مذاکره شدند، متاسفانه این امر مشکلات بسیاری را در کشور به وجود خواهد آورد که مهمترین آن بیکار شدن صدها کارگر ایرانی فعال در این بخش است.

عابدینی تصریح کرد: ما در زمینه برچسب های بسته بندی تقریبا ً خودکفا شده بودیم، مگر یکسری کارهای برچسب های خاص که امکان واردات مواد اولیه تولید آن ها را نداشتیم، در این زمینه ما سال ها سرمایه گذاری کرده و کمپین راه انداختیم تا ایران از واردات لیبل خودکفا شد و توانستیم صادرکننده نیز باشیم، حتی با ترکیه که یکی از صادرکنندگان برچسب بسته بندی در منطقه است نیز دو سال پیش قراردادی برای کاغذ برچسب دار به امضا رسید.

عابدینی: تصمیمات سلیقه ای دولت، صادرات محصولات چاپی ایران را محدود کرد

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ تصریح کرد: اکنون مرکب و مواد اولیه تولید برچسب های بسته بندی به دلیل سیاست های اشتباه واردات در ایران موجود نیست و چون واردات آن به کشور گران تمام می شود،   قیمت تمام شده نیز بالا می رود. متاسفانه فرصتی که پیش آمد تا ما صادرکننده لیبل به منطقه باشیم در حال از دست رفتن است.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

«واکنش زدگی» در عصرِ کلمه

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مصوبات این کمیسیون درباره پرداخت مالیات پزشکان را قدمی در راستای شفافیت مالیاتی می دانم، گفت: اجازه حذف مصوبات مربوط به پرداخت مالیات توسط پزشکان را نخواهیم داد.

سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟

گاهی موقع ترجمه‌کردن یک متن، مترجم به جمله‌ای برمی‌خورد که ابهام دارد یا کژتاب است و براساس شواهد متنی و فرامتنی هم نمی‌شود آن ابهام را برطرف کرد.

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

افزایش قیمت مسکن در سال 97 از تورم جلو زده است. حدود 500 هزار خانه خالی در تهران وجود دارد. تنها راهکار برای حل این مشکلات، مالیات بر عایدی سرمایه است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
در حاشیه حضور سردار محسن رضایی و سلیمانی در برنامه حالا خورشید
وقتی شفافیت، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند
نگاهی به فیلم «بمب؛ یک عاشقانه»
اضطراب عاشقانه آژیرهای قرمز
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین