دیپلمات افغان: نیروهای خارجی پس از برقراری صلح باید افغانستان را ترک کنند

عنوان

نماینده ویژه دولت افغانستان برای ترکیه اعلام کرد که در صورت برقراری صلح در افغانستان به حضور نیروهای خارجی در این کشور نیازی نیست.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، «عبدالرحیم سید جان» نماینده و سفیر افغانستان در ترکیه به لزوم آغاز مذاکرات بین الافغانی بین دولت و گروه طالبان در این کشور تاکید کرد.

وی در انستیتوی «تفکر استراتژیک» در ترکیه اظهار داشت: افغانستان از آمریکا انتظار دارد تا طالبان را برای مذاکره با دولت افغانستان قانع کند.

دیپلمات ارشد افغانستان تصریح کرد، اگر صلح در افغانستان برقرار شود نیروهای خارجی باید این کشور را ترک کنند زیرا افغانستان نیازی به حضور آنها نخواهد داشت.

رئیس جمهور افغانستان: بهای جنگ و صلح با طالبان را باید محاسبه کرد

سفر رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان به پاکستان دستاوردی ندارد

سید جان اظهار داشت: افغانستان دیگر به زمان گذشته باز نخواهد گشت و امارت طالبان را نیز نخواهد پذیرفت.

سفیر افغانستان در ترکیه گفت: بدون در نظرداشت خروج و یا حضور نظامیان آمریکایی، مردم افغانستان چاره ای جز مبارزه با گروه های تروریستی در این کشور ندارند.

وی افزود: بدون برقراری صلح و ثبات در افغانستان، ثبات و امنیت در سایر کشورهای جهان نیز برقرار نخواهد شد.

دیپلمات افغان خاطرنشان کرد، ما از ترکیه می خواهیم که از نفوذش بر پاکستان استفاده کند و این کشور را به همکاری با روند صلح افغانستان تشویق کند.

اخیرا «عمران خان» در دیدار با «رجب طیب اردوغان» خواستار برگزاری نشست سه جانبه افغانستان-پاکستان و ترکیه شده بود.

سفیر افغانستان در ترکیه با اشاره به این موضوع گفت: ترکیه و پاکستان برای ترغیب افغانستان باید تلاش کنند. زیرا رئیس جمهور افغانستان می خواهد نتایج عملی نشست هایی را که با پاکستان برگزار می شوند مشاهده کند.

این در حالی است که پیش از این نیز بارها نشست های چند جانبه بین افغانستان و پاکستان برگزار شد اما نتیجه قابل ملاحظه در پی نداشته است زیرا پاکستان از انجام تعهدات خود شانه خالی می کند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین