دولت ترامپ «تعطیل‌ترین» دولت تاریخ آمریکا شد

عنوان

تعطیلی دولت دونالد ترامپ از بامداد شنبه وارد بیست و دومین روز خود شد و به طولانی‌ترین تعطیلی دولت در تاریخ آمریکا تبدیل شد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، تعطیلی دولت فدرال آمریکا که از امروز شنبه وارد بیست و دومین روز شده و 800 هزار کارمند فدرال دولت را بدون حقوق و دستمزد گذاشته به طولانی ترین تعطیلی دولت در تاریخ آمریکا تبدیل شده است. 

اصرار «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا برای تأمین بودجه 5.7 میلیارد دلاری برای احداث یک دیوار حائل در مرز مکزیک و امتناع نماینده های دموکرات کنگره از موافقت با آن واشنگتن را فلج کرده است. ترامپ که در دوران رقابت های انتخاباتی وعده داده بود پول ساخت دیوار را از مکزیکی ها خواهد گرفت اکنون خواستار تأمین بودجه آن از سوی کنگره شده است. او به تلافی عدم همراهی نهاد قانونگذار آمریکا از امضای بودجه وزارتخانه های دولتی خودداری کرده است. 

تعطیلی دولت فدرال آمریکا از بامداد شنبه به وقت محلی (ساعت 05:00 به وقت گرینویچ، برابر با ساعت 08:30 به وقت تهران) رکورد تعطیلی 21 روزه دولت «بیل کلینتون» در سال 1995-1996 را شکست و به طولانی ترین تعطیلی دولت در تاریخ آمریکا تبدیل شد. 

ترامپ قبلاً تهدید کرده آماده است برای تأمین هزینه دیوار مرزی دولت را تا ماه ها تعطیل نگاه دارد. او همچنین تهدید کرده ممکن است از اختیاراتش برای اعلام وضعیت اضطرار ملی استفاده کرده و بدون مجوز کنگره بودجه احداث این دیوار را تأمین کند. او روز جمعه، علی رغم این گفت که برای اعلام وضعیت اضطراری عجله ای ندارد. ترامپ گفت: «این کار را خیلی سریع انجام نخواهم داد.»

رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه اعلام وضعیت اضطرار ملی ساده ترین راه برای خروج از بن بست ایجاد شده میان او و کنگره است از نهاد قانونگذار آمریکا خواسته بودجه 5.7 میلیارد دلاری برای انجام این کار را تأمین کند. 

 از طرف دیگر منتقدان ترامپ گفته اند اقدام یکجانبه او برای اعلام وضعیت اضطراری مصداق نقض قانون اساسی است و پایه گذار «رویه ای خطرناک» در مناقشات مشابه خواهد شد.

ترامپ مدعی شده مهاجران غیرقانونی که از نقاط مرزی وارد آمریکا می شوند عامل افزایش میزان جرم در این کشور هستند. این در حالی است که مطالعات علمی نشان می دهند مهاجران غیرقانونی عموماً نسبت به افرادی که در آمریکا زاده می شوند جرائم کمتری مرتکب می شوند.

جمهوریخواهان تعطیلی دولت را مایه شرمساری آمریکا می دانند

موافقت کنگره آمریکا با پرداخت حقوق به کارمندان فدرال به خاطر تعطیلی دولت

تجمع اعتراض آمیز کارمندان آمریکایی نسبت به تعطیلی دولت+عکس

آمریکایی ها ترامپ را عامل اصلی تعطیلی دولت می دانند

عدم پیشرفت در مذاکرات مربوط به تعطیلی دولت آمریکا

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

فیلم: ادعای کمک مالی به «غزه و لبنان» دروغ است

ادعا میکنند جمهوری اسلامی به "غزه و لبنان" کمک مالی می‌کند، دروغ است. این حرف سلطنت طلب‌هاست،‌ قطر به اینها کمک مالی می‌کند/ شبکه "من و تو" ذهنیت نئولیبرال را بین ایرانیان ترویج می‌کند

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین