سازمان ملل: دور بعدی مذاکرات یمن بر بعد سیاسی متمرکز خواهد بود

عنوان

فرستاده سازمان ملل به یمن تأکید کرد که دور جدید مذاکرات یمن احتمالا ماه فوریه برگزار خواهد شد و بر بعد سیاسی حل بحران متمرکز خواهد بود.

به گزارش ایسنا، مارتین گریفیث، فرستاده سازمان ملل به یمن به خبرگزاری نووستی روسیه گفت: دور جدید مذاکرات یمن درباره بعد سیاسی حل بحران خواهد بود. هنوز زمان و مکان آن را مشخص نکرده‌ایم. چند گزینه داریم. من امیدوارم مذاکرات هرچه‌سریع‌تر برگزار شود. قبلا هم گفتم امیدوارم مذاکرات ماه فوریه برگزار شود چراکه ما نمی‌خواهیم بیش از حد درباره دور بعدی مذاکرات تعلل کنیم.

دسامبر طرف‌های درگیر یمنی در مذاکرات صلح در سوئد به توافقی برای آتش‌بس در استان الحدیده و عقب‌نشینی نیروها از این شهر و بندر آن دست یافتند.

گریفیث همچنین تأکید کرد که بحران یمن تنها با تفاهم طرف‌ها و بدون مداخله خارجی حل می‌شود.

وی گفت: حادثه پایگاه نظامی العند در شهر لحج که به کشته شدن تعدادی از نظامیان منجر شده نباید بر توافق استکهلم تأثیر بگذارد. پیشنهاد ارسال تعداد مشخصی از ناظران بین المللی به یمن صرفا مربوط به نظارت بر توقف عملیات در الحدیده است و شامل تمامی مناطق یمن نیست.

گریفیث همچنین مهارت دیپلماسی روسیه در خاورمیانه و درباره یمن را ستود و گفت که وی همیشه دوست دارد نظر دیپلمات‌های روسی را بشنود و برای همین هدف به مسکو سفر می‌کند.

از سوی دیگر آمریکا حمله پهپادی به پایگاه العند را که انصارالله به انجام آن متهم شده، محکوم و تأکید کرد که این حمله با موضوع آتش‌بس استان الحدیده و پیشرفتی که در جریان مذاکرات به دست آمده است، مغایرت دارد.

وزارت خارجه آمریکا از تمامی طرف‌ها خواست به تعهدات خود درباره پایان خشونت‌ها پایبند باشند.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین