سازمان ملل: دور بعدی مذاکرات یمن بر بعد سیاسی متمرکز خواهد بود

عنوان

فرستاده سازمان ملل به یمن تأکید کرد که دور جدید مذاکرات یمن احتمالا ماه فوریه برگزار خواهد شد و بر بعد سیاسی حل بحران متمرکز خواهد بود.

به گزارش ایسنا، مارتین گریفیث، فرستاده سازمان ملل به یمن به خبرگزاری نووستی روسیه گفت: دور جدید مذاکرات یمن درباره بعد سیاسی حل بحران خواهد بود. هنوز زمان و مکان آن را مشخص نکرده‌ایم. چند گزینه داریم. من امیدوارم مذاکرات هرچه‌سریع‌تر برگزار شود. قبلا هم گفتم امیدوارم مذاکرات ماه فوریه برگزار شود چراکه ما نمی‌خواهیم بیش از حد درباره دور بعدی مذاکرات تعلل کنیم.

دسامبر طرف‌های درگیر یمنی در مذاکرات صلح در سوئد به توافقی برای آتش‌بس در استان الحدیده و عقب‌نشینی نیروها از این شهر و بندر آن دست یافتند.

گریفیث همچنین تأکید کرد که بحران یمن تنها با تفاهم طرف‌ها و بدون مداخله خارجی حل می‌شود.

وی گفت: حادثه پایگاه نظامی العند در شهر لحج که به کشته شدن تعدادی از نظامیان منجر شده نباید بر توافق استکهلم تأثیر بگذارد. پیشنهاد ارسال تعداد مشخصی از ناظران بین المللی به یمن صرفا مربوط به نظارت بر توقف عملیات در الحدیده است و شامل تمامی مناطق یمن نیست.

گریفیث همچنین مهارت دیپلماسی روسیه در خاورمیانه و درباره یمن را ستود و گفت که وی همیشه دوست دارد نظر دیپلمات‌های روسی را بشنود و برای همین هدف به مسکو سفر می‌کند.

از سوی دیگر آمریکا حمله پهپادی به پایگاه العند را که انصارالله به انجام آن متهم شده، محکوم و تأکید کرد که این حمله با موضوع آتش‌بس استان الحدیده و پیشرفتی که در جریان مذاکرات به دست آمده است، مغایرت دارد.

وزارت خارجه آمریکا از تمامی طرف‌ها خواست به تعهدات خود درباره پایان خشونت‌ها پایبند باشند.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین