دادستانی حق شکایت از دومان سهند را برای خود محفوظ می‌داند

عنوان

نماینده دادستان با اشاره به توهین‌های مکرر متهم ردیف اول کلاهبرداری شرکت دومان توکان به مقامات دادسرا گفت: حق شکایت از او برای دادسرا محفوظ است.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری تسنیم، سومین جلسه محاکمه متهمان شرکت دومان توکان امروز به ریاست قاضی صلواتی در شعبه 4 دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه نماینده دادستان در توضیحاتی در رابطه با برخی ادعاهای دومان سهند متهم ردیف اول این پرونده گفت: ادعای متهم در خصوص طولانی شدن عمدی روند رسیدگی به هدف اینکه این پرونده مشمول استجازه رئیس قوه قضائیه از مقام معظم رهبری شود، مردود است، چراکه نظر به تعدد شاکیان و تخصصی بودن پرونده با طولانی شدن رسیدگی به آن مواجه هستیم. علاوه بر این براساس استجازه مذکور حتی پرونده هایی که در مرحله تجدیدنظر هستند مشمول آن می شوند و باید در دادگاه ویژه رسیدگی شوند.

نماینده دادستان همچنین با اشاره به توهین های مکرر متهم به دادستانی در دومین جلسه رسیدگی به اتهاماتش گفت: از حیث توهینی که به دادسرا شده است دادسرا این حق را برای خود محفوظ می داند که از متهم شکایت کند.

نماینده دادستان در ادامه اظهارات خود با اشاره به اینکه براساس پیامک های رد و بدل شده در فضای مجازی متهمان و ایادی آنها کاملا در جریان شکایت سرمایه گذاران از عدم پرداخت سود و اصل پولشان بوده اند، افزود: طبق صراحت ماده 290 آئین دادرسی مدنی هرجا که حقوق ملت پایمال شود دادستانی می تواند راسا وارد شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه متهم مدعی است در کیفرخواست فقط به اقرارهای او بسنده شده است، گفت: اینگونه نیست که در کیفرخواست تنها به اقرارهای متهم بسنده شده باشد، بلکه این اقرارها در کنار سایر اسناد اقاریر دیگر متهمان پرونده و سایر امارات موجود مورد توجه قرار گرفته است.

نماینده دادستان همچنین به پیامک های رد و بدل شده در صفحه مجازی مشاوران دومان توکان اشاره کرد و افزود: در مراجعه به این صفحه متوجه می شویم که دومان سهند با نام کاربری سرمایه گذار از عباراتی که نشان از اغوا و تهدید سرمایه گذاران دارد استفاده کرده و می گوید که مشاوران از اهرم فشار ترس و وسوسه استفاده کنند. می گوید که بعضی ها را بترسانید، اما وسوسه بیشتر جواب می دهد. حتی اگر 9 ماه هم باشد که سود نگرفته باشند.

اظهارات یکی از شکات دومان توکان درباره کیفیت وثیقه گذاری متهم فراری

دادگاه مفاسد اقتصادی| وکلا، ادعای "دومان سهند" را تکذیب کردند

شاکیان دومان توکان با هم اختلاف دارند/ اخطار قاضی صلواتی به متهم در خصوص تهدید شاکیان

اتهامات مسئولان "دومان توکان" چیست؟

جزئیات کیفرخواست متهمان پرونده دومان توکان/ وعده سود 60 درصدی شرکت زیان ده

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
فارس گزارش می دهد
در جست و جوی مقصر بوی تهران!
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:
مانع ریخت و پاش های طرح تحول سلامت در بودجه می‌شویم
ایرنا گزارش می دهد
آبلیموهای تقلبی در بازار
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی در واکنش به استعفای وزیر بهداشت
وزیر بهداشت پاسخگوی خرابی‌های به بار آورده‌اش باشد
تازه ترین خبرها از واژگونی اتوبوس
شمار دانشجویان جانباخته دانشگاه آزاد به ۱۰ تن رسید
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین