دادستانی حق شکایت از دومان سهند را برای خود محفوظ می‌داند

عنوان

نماینده دادستان با اشاره به توهین‌های مکرر متهم ردیف اول کلاهبرداری شرکت دومان توکان به مقامات دادسرا گفت: حق شکایت از او برای دادسرا محفوظ است.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری تسنیم، سومین جلسه محاکمه متهمان شرکت دومان توکان امروز به ریاست قاضی صلواتی در شعبه 4 دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه نماینده دادستان در توضیحاتی در رابطه با برخی ادعاهای دومان سهند متهم ردیف اول این پرونده گفت: ادعای متهم در خصوص طولانی شدن عمدی روند رسیدگی به هدف اینکه این پرونده مشمول استجازه رئیس قوه قضائیه از مقام معظم رهبری شود، مردود است، چراکه نظر به تعدد شاکیان و تخصصی بودن پرونده با طولانی شدن رسیدگی به آن مواجه هستیم. علاوه بر این براساس استجازه مذکور حتی پرونده هایی که در مرحله تجدیدنظر هستند مشمول آن می شوند و باید در دادگاه ویژه رسیدگی شوند.

نماینده دادستان همچنین با اشاره به توهین های مکرر متهم به دادستانی در دومین جلسه رسیدگی به اتهاماتش گفت: از حیث توهینی که به دادسرا شده است دادسرا این حق را برای خود محفوظ می داند که از متهم شکایت کند.

نماینده دادستان در ادامه اظهارات خود با اشاره به اینکه براساس پیامک های رد و بدل شده در فضای مجازی متهمان و ایادی آنها کاملا در جریان شکایت سرمایه گذاران از عدم پرداخت سود و اصل پولشان بوده اند، افزود: طبق صراحت ماده 290 آئین دادرسی مدنی هرجا که حقوق ملت پایمال شود دادستانی می تواند راسا وارد شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه متهم مدعی است در کیفرخواست فقط به اقرارهای او بسنده شده است، گفت: اینگونه نیست که در کیفرخواست تنها به اقرارهای متهم بسنده شده باشد، بلکه این اقرارها در کنار سایر اسناد اقاریر دیگر متهمان پرونده و سایر امارات موجود مورد توجه قرار گرفته است.

نماینده دادستان همچنین به پیامک های رد و بدل شده در صفحه مجازی مشاوران دومان توکان اشاره کرد و افزود: در مراجعه به این صفحه متوجه می شویم که دومان سهند با نام کاربری سرمایه گذار از عباراتی که نشان از اغوا و تهدید سرمایه گذاران دارد استفاده کرده و می گوید که مشاوران از اهرم فشار ترس و وسوسه استفاده کنند. می گوید که بعضی ها را بترسانید، اما وسوسه بیشتر جواب می دهد. حتی اگر 9 ماه هم باشد که سود نگرفته باشند.

اظهارات یکی از شکات دومان توکان درباره کیفیت وثیقه گذاری متهم فراری

دادگاه مفاسد اقتصادی| وکلا، ادعای "دومان سهند" را تکذیب کردند

شاکیان دومان توکان با هم اختلاف دارند/ اخطار قاضی صلواتی به متهم در خصوص تهدید شاکیان

اتهامات مسئولان "دومان توکان" چیست؟

جزئیات کیفرخواست متهمان پرونده دومان توکان/ وعده سود 60 درصدی شرکت زیان ده

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار
حاشیه‌‌سازی برخی رسانه‌ها برای دیوارنگاره اخیر میدان ولیعصر(عج) تهران
وقتی «مادر» بودن را توهین تلقی می‌‌کنند
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
وکالت نباید انحصاری باشد
در نامه‌ انجمن اسلامی دانشجویان مستقل به معاونت زنان ریاست جمهوری و نمایندگان فراکسیون زنان مجلس مطرح شد:
استدلال‌های مطرح شده برای طرح افزایش سن ازدواج غیرکارشناسی است/ این طرح دایره‌ی ازدواج‌های جوانان را تنگ‌تر میکند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین