استاد دانشگاه جواهر لعل نهرو: هند اقدامات آمریکا علیه ایران را غیر قانونی می‌داند

عنوان

یک استاد دانشگاه جواهر لعل نهرو هند تاکید کرد که با وجود تحریم‌های آمریکا علیه ایران و تشدید آن، هند بر همکاری با ایران در چارچوب پروژه چابهار تاکید دارد.

به گزارش ایسنا، راما کریشنان در سخنرانانی در نشست تخصصی "همکاری ایران، هند و افغانستان در پروژه چابهار" با اشاره به تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران بر ضرورت همکاری و تعامل میان کشورهای منطقه تاکید کرد و گفت: در این فضا تعامل کشورها بسیار حایز اهمیت است و مقوله چابهار می‌تواند زمینه‌ساز این مساله باشد.

وی درباره ضرورت توسعه زیرساخت‌های منطقه‌ای به فرصت‌هایی پیش روی کشورهای منطقه با وجود حضور قدرت های هژمونیک اشاره کرد و گفت: بندر چابهار فرصتی است در این چارچوب که باید به آن توجه کرد. همکاری‌های سه جانبه کشورهای ایران هند و افغانستان فقط مربوط به سطح دیپلماتیک نیست بلکه در پایین‌ترین سطوح شاهد شکل گیری تعامل ها هستیم و این پیام مهمی است به دنیا که با وجود تلاش برای استیلای هژمونی قدرت‌های بزرگ در منطقه چنین تعامل ها و همکاری‌هایی شکل می‌گیرد.

این استاد دانشگاه در ادامه خاطرنشان کرد: برای هند، چابهار بسیار مهم است، اول به خاطر فضایی ارتباطی و اقتصادی که میان دو کشور ایجاد می‌کند و دوم زمینه‌سازی برای همکاری‌های استراتژیک.

وی تاکید کرد: اگر زیرساخت‌های اقتصادی ارتباطی فراهم نباشد، این مساله بر همکاری های استراتژیک تاثیر می‌گذارد چرا که این دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

کریشنان همچنین درباره سفر اخیر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان به هند اظهار کرد: مخاطب پیام سفر آقای ظریف به هند، آمریکا بود و تاکید شد که تحریم‌ها غیرقانونی است و باور مقامات هندی هم بر همین اساس است که اقدامات آمریکا درباره ایران و منطقه غیر قانونی است. ما معتقدیم عرصه های جدید وجود دارد که هر دو طرف تلاش دارند در آن چارچوب ها به همکاری باوجود تحریم ها ادامه دهند.
انتهایی پیام

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به بهانه ی تصویب کلیات استانی شدن انتخابات در مجلس شورای اسلامی
۵ نکته درباره معایب استانی‌ شدن انتخابات
هشدار آیت‌الله مکارم شیرازی:
دشمنان برای خوزستان و اهواز برنامه‌ها دارند
شمخانی در همایش دفاع و امنیت در غرب آسیا:
سیاست ایران حفظ امنیت منطقه و مبارزه جدی با هر نوع تروریسم است
توضیحات رئیس دفتر رئیس جمهور در مصاحبه با خبرنگاران
فیلم: مخالفت روحانی با استعفای وزیر بهداشت
پرسشی از شریعتمداری، وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی؛
چرا برکناری مدیران چند شغله در وزات کار مسکوت ماند؟!
در خواست سعید جلیلی از دانشگاهیان ؛
برجام را بررسی کنید
رهبر انقلاب در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین:
پیروزی نهایی فلسطین در آینده‌ای نه چندان دور محقق خواهد شد
سردار قاسم سلیمانی:
عملیات کربلای ۴ عملیات اصلی بود
در گفتگو با نسیم آنلاین مطرح شد
یزد؛ استانی بدون مسوول!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین