جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹- امارات

رودنیل: داور می‌توانست طارمی را اخراج کند/ فغانی و یک داور قطری بهترین هستند

عنوان

کارشناس داوری فوتبال گفت: داور سنگاپوری می‌توانست مهدی طارمی را در دقیقه ۶۸ از زمین اخراج کند.

نوذر رودنیل در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد نحوه قضاوت محمدتقی جعفری داور سنگاپوری در بازی ایران و ویتنام اظهار داشت: این داور قضاوت ضعیفی را به نمایش گذاشت تشخیص خطاهایش اشتباه بود. در دقیقه ۵۳ مسابقه نیز مهاجم ویتنام در آفساید قرار داشت که کمک داور آن را اعلام نکرد پس از آن هم یک آفساید به نفع ویتنام اعلام نشد. کمک داوران این بازی در آفسایدگیری ضعیف بودند.

وی افزود: در دقیقه ۶۸ مسابقه داور سنگاپوری می‌توانست با نشان دادن کارت زرد دوم به طارمی او را اخراج کند که از این بابت ممنون این داور سنگاپوری هستیم کارت زردی هم که به احسان حاج صفی نشان داد درست بود. زیرا حاج صفی یک موقعیت حمله را از حریف گرفت و اعتراض کی‌روش به او بی‌مورد بود.

این کارشناس داوری فوتبال با اشاره به قضاوت‌های سطح پایین داوران در جام ملت‌های آسیا گفت: به جز فغانی و کمک داوران ایرانی و یک داور قطری که بسیار هم جوان و آینده‌دار است سایر داوران این جام قضاوت‌های ضعیفی را به نمایش گذاشتند. یکی از دلایل این مسئله می‌تواند زمان کمک مسابقات باشد. بازی ایران و ویتنام فقط ۵۶ دقیقه زمان مفید داشت. میانگین زمان مفید مسابقات جام ملت‌های آسیا ۵۴ دقیقه است.وقتی سطح تیم‌ها زیاد بالا نباشد و تعداد تیم‌های زیادی را در مسابقات شرکت می‌دهیم کار داوران هم سخت می‌شود. حضور تیم‌های بی‌کیفیت سطح مسابقات و حتی سطح داوری را هم تنزل می‌دهد.

وی افزود: من با اسفندیار بهارمست صحبت می‌کردم این داور پیشکسوت ایرانی می‌گفت زمان مفید مسابقات جام ملت‌های اروپا ۶۷.۵دقیقه است اما در آسیا فقط ۵۴ دقیقه زمان مفید داریم. وقتی سطح کیفی تیم ها کم می‌شود کار برای قضاوت داوران هم سخت تر می شود. ضمن اینکه سطح قضاوت داوران در جام ملت ها هم خیلی بالا نیست.

انتهای پیام/ک

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

یک نکتهٔ زبانی دربارهٔ مصاحبهٔ کارلوس کی‌روش
سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
عکس جالب از دو هوادار ایرانی در صفحه رسمی AFC
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین