۹۹ درصد تصادفات سرویس مدارس مربوط به سرویس‌های آزاد است

عنوان

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: ۹۹ درصد تصادفات سرویس دانش آموزان برای خودروهای آزادبر است و به خانواده ها توصیه میکنیم از سرویس های مورد تایید آموزش و پرورش استفاده کنند.

- اخبار اجتماعی -

نورعلی عباس پور مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره سرویس دانش آموزان اظهار کرد: هفته گذشته در منطقه خزانه تهران اتفاقی برای یکی از سرویس های دانش آموزان رخ داد که این سرویس مجوز آموزش و پرورش را نداشت و تلاش ما این است مردم را تشویق کنیم از سرویس های دارای مجوز استفاده کنند، چرا که آنها دارای شناسنامه هستند.

وی افزود: نمی خواهم ادعا کنم وضع سرویس مدارس مناسب است، اما با امکاناتی که در اختیار داریم و از طریق همراهی سازمان تاکسیرانی و شهرداری ها تلاش کردیم امکانات قابل قبولی را ارائه دهیم و منکر این نیستیم که ممکن است یک پیمانکار مرتکب خطایی شده و مشکلاتی ایجاد کند.

خانوادهها از سرویسهای دارای مجوز استفاده کنند

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر این که خانواده ها باید برای فرزندان خود از سرویس دارای مجوز استفاده کنند و به سرویس های آزاد اعتماد نکنند، گفت: سرویس های مورد تایید وزارت آموزش و پرورش علاوه بر داشتن مجوز، مراحلی را طی کرده اند و تحت نظارت قرار دارند. یعنی تیم های نظارتی از سوی تاکسیرانی، انجمن اولیا و مربیان هر استان و پلیس راهور عملکرد آنها را بررسی می کنند.

عباس پور ادامه داد: این که گفته می شود سرویس دانش آموزی مسئول مشخصی ندارد، صحیح نیست و در این رابطه آئین نامه مصوب هیئت دولت و دستورالعمل ذیل آن را که توسط وزیر کشور ابلاغ شده است، داریم. وزیر کشور رئیس کارگروه ماده 19 است و برای سرویس مدارس در 2 سطح تصمیم گیری می شود که در سطح کلان نماینده آموزش و پرورش و وزارت کشور حضور دارند و هر جا در کل کشور نیاز به دستورالعمل و بخشنامه باشد تصمیم گیری می شود. از سوی دیگر در سطح شهرها، کارگروه ماده 18 را داریم که 3 نماینده از آموزش و پرورش، انجمن اولیا و مربیان و شهرداری ها در آن حضور دارند که این کارگروه تصمیم گیر اصلی  سرویس مدارس است.

رضایت خانواده ها و مدیران مدارس ملاک انتخاب سرویس مدارس

وی درباره انتخاب پیمانکاران سرویس مدارس، خاطر نشان کرد: شهرداری پیمانکاران را به آموزش و پرورش معرفی می کند که میزان رضایت خانواده ها و مدیران مدارس از عملکرد آنها مورد ارزیابی قرار گرفته است، و براساس این مقوله و محل استقرار پیمانکاران که در چه مناطقی هستند، تعدادی از شرکت ها به مناطق آموزش و پرورش معرفی می شوند که مدیر مدرسه از بین آنها می تواند اقدام به انتخاب کند.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش افزود: آنچه مدرسه باید رعایت کند این است که برای سرویس مدارس از شرکت های دارای مجوز استفاده کند تا راننده خودرو به لحاظ مسائل ایمنی مجوز لازم را کسب کرده باشد در حقیقت آموزش و پرورش تمام شرکت های دارای مجوز را به مناطق معرفی می کند و در شهرستان ها خودشان کار را انجام می دهند.

99 درصد تصادفات مربوط به سرویسهای آزادبر

عباس پور در واکنش به این موضوع که 50درصد سرویس های مدارس آزادبر هستند، ادامه داد: این موضوع که خانواده ها برای فرزندان خود از چه سرویسی استفاده کنند، جزو حقوق آنهاست و ما باید به آنها پیشنهاد دهیم که از سرویس های دارای مجوز بهره ببرند، چرا که 99 درصد تصادفات سرویس دانش آموزی مربوط به خودروهای آزادبر است که هیچ نظارتی بر آنها اعمال نمی شود.

اختلاف قیمت علت استفاده از سرویسهای آزاد

وی افزود: هماکنون حدود 3 میلیون دانش آموز از سرویس های مجوزدار استفاده می کنند که هر سال تعداد متقاضیان بیشتر می شود و تلاش کردیم تا اطلاع رسانی لازم را به خانواده ها داشته باشیم، اما برخی مواقع به دلیل اختلاف قیمت آنها از خودروهای آزادبر استفاده می کنند.

طراحی خودروی ویژه سرویس دانشآموزان

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در ادامه در خصوص مشکلات سرویس دانش آموزان در مناطق روستایی، گفت: در شهرستان ها برای ورود پیمانکاران مشکل داریم و باید شرکت ها توسعه یابند، البته در کارگروه ماده 19 بحثی را پیگیری می کنیم تا سرویس ویژه ای را با همکاری صنعت خودروسازی برای دانش آموزان طراحی کنیم و این جزو مطالبات آموزش و پرورش است.

عباس پور در پایان تاکید کرد: هم اکنون در انجمن اولیا و مربیان 50 درصد انرژی خود را صرف ساماندهی سرویس مدارس کرده ایم.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

«واکنش زدگی» در عصرِ کلمه

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مصوبات این کمیسیون درباره پرداخت مالیات پزشکان را قدمی در راستای شفافیت مالیاتی می دانم، گفت: اجازه حذف مصوبات مربوط به پرداخت مالیات توسط پزشکان را نخواهیم داد.

سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟

گاهی موقع ترجمه‌کردن یک متن، مترجم به جمله‌ای برمی‌خورد که ابهام دارد یا کژتاب است و براساس شواهد متنی و فرامتنی هم نمی‌شود آن ابهام را برطرف کرد.

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

افزایش قیمت مسکن در سال 97 از تورم جلو زده است. حدود 500 هزار خانه خالی در تهران وجود دارد. تنها راهکار برای حل این مشکلات، مالیات بر عایدی سرمایه است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
فارس گزارش می دهد
در جست و جوی مقصر بوی تهران!
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:
مانع ریخت و پاش های طرح تحول سلامت در بودجه می‌شویم
ایرنا گزارش می دهد
آبلیموهای تقلبی در بازار
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی در واکنش به استعفای وزیر بهداشت
وزیر بهداشت پاسخگوی خرابی‌های به بار آورده‌اش باشد
تازه ترین خبرها از واژگونی اتوبوس
شمار دانشجویان جانباخته دانشگاه آزاد به ۱۰ تن رسید
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین