دادستان تهران

۲۱ هزار ساختمان پرخطر در شهر تهران/ سلطان کاغذ ۱۵۰ میلیون دلار ارز گرفته بود

عنوان

جعفری دولت‌آبادی با بیان اینکه تعداد متهمان ارز واردات کاغذ به ۱۴ نفر رسیده است، از فرار ۳ متهم این پرونده به خارج از کشور خبر داد.

نسیم آنلاین:‌ دادستان تهران در گفت وگو با برنامه «پارک شهر» رادیو تهران از 21 هزار ساختمان پرخطر در شهر تهران خبر داد.

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران  گفت: خیلی از ساختمان ها در شهر تهران ناایمن هستند، تعداد 21 هزار ساختمان پرخطر در تهران شناسایی شده است که 243 تا از اینها وضع نامناسبی دارند. البته 3 از این ساختمانها وضع بحرانی دارندکه با همکاری شهرداری اخطار کتبی داده شده است.

وی افزود: از جمله جاهای پرخطر بازار تهران است که با توجه به بافت قدیمی و این که جزو میراث فرهنگی است و به دلیل معابر تنگ، مشکلات برق و مراجعات مردم تاکنون اقدامی صورت نگرفته است. امیدواریم دستگاه های مسئول مثل شهرداری ها و استانداری ها واقعا صبر نکنند حادثه ای مانند پلاسکو رخ دهد بعد اقدام کنند. ما برای رفع خطر حمایت می کنیم پیشگیری یعنی این، باید برنامه ریزی کنیم تا از حادثه ای مثل پلاسکو جلوگیری کنیم و اجازه ندهیم پلاسکوی دیگر دخ دهد. 

حدود 150 میلیون دلار ارز کاغذ به باد رفت 
دادستان تهران در ادامه با اشاره به پرونده سلطان کاغذ گفت: در بحث کاغذ کلا دو نوع پرونده تشکیل شده است، کسانی که ارز گرفتند و آنها را در بازار آزاد فروختند و اساسا کاغذی وارد نکردند، دسته دوم ارز گرفتند و کاغذ را وارد کردند اما با فاکتورهای جعلی در بازار به صورت آزاد فروختند. این دو گروه نه تنها در بازار تاثیری نگذاشتند، بلکه وضع را بدتر کردند. از این دو گروه 14 نفر بازداشت شده اند، 3 متهم هم فرار کرده اند. در کل حدود 150 میلیون دلار ارز گرفته اند. عده ای با این ترفند که افرادی را به کار می گیرند که مسئولیت اصلی ندارند و از هیچ چیز خبری ندارند، با دریافت کارت بازگانی و تاسیس شرکت اقدام به این کارها می کنند. دو هزار تن کاغذ در بازار آزاد فروخته شده است.

بستن منافذ فساد یکی از راه های مبارزه با فساد، زمانی که شما به نام یک کارتن خواب، بی خانمان و.. کارت بازرگانی بگیرید و شرکت دایر کنید، نتیجه اش این پرونده هایی که شکل می گیرد، دستگاه ها موظف هستند منافذ فساد را ببندند.

جعفری دولت آبادی در ادامه با اشاره به این که امروزه فضای مجازی بستر گسترده ای برای جرم است. افزود: ما در فضای مجازی 90 عنوان و در 10 بخش پرونده داریم؛ مثل دسترسی غیرمجاز به داده های اینترنتی مخابرات، جرایم خدمات اینترنتی، تهیه فیلم مخفیانه، تولید آثار مستهجن، نشر اکاذیب و... با یک فیلم یا شایعه در فضای مجازی ممکن وضع یک کشور بهم بریزد، امروزه فضای مجازی بستر گسترده ای برای جرم است.

به گفته دادستان تهران، در بحث قمار و شرط بندی پرونده هایی تشکیل شده ما وقتی ورود می کنیم که افراد یا دستگاه ها شکایت کنند. 

طلا فروش تهرانپارس کسر اموال دارد
وی با پاسخ به پرسش یکی از شنوندگان برنامه پارک شهر که از مالباختگان طلا فروشی تهرانپارس بود،متذکر شد: طلا فروشی یکی از مواردی که به مردم توصیه می کنیم هر کجا نروند، اگر چه این طلا فروشی هم در تهرانپارس به مدت 14 سال کار می کرده است. متهم دستگیر و اموال کشف شده است. متهم هم همکاری کرده است اما مقداری کسر اموال دارد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

مهم‌ترین مطالب سرویس

آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار