رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی:

آموزش و پرورش از محل شهرهای جدید ۲۹۰۰ مدرسه طلب دارد

عنوان

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی در جلسه شورای آموزش‌ و پرورش شهر تهران گفت: این وزارتخانه، ۲۹۰۰ فضای آموزشی از محل شهرهای جدید طلب دارد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، در یکصد و هشتاد و سومین جلسه شورای آموزش‌ و پرورش شهر تهران، به ریاست محسنی بندپی استاندار تهران و با حضور مجتبی زینی‌وند رئیس سازمان مدارس غیردولتی، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا، فرهادی و شهریور فرمانداران شهرستان‌های تهران و شمیرانات، اولاد قباد نماینده مجلس و از اعضای شورای آموزش و پرورش در محل سالن جلسات اداره آموزش‌ و پرورش شهر تهران برگزار شد.

زینی‌وند در این جلسه با اشاره به اینکه امسال و با تأکید رئیس‌جمهور، در ایجاد فضاهای آموزشی، ۲۷درصد رشد در راستای ماده ۱۸ قانون داشته‌ایم، اظهار کرد: فضاهای آموزشی مسکن مهر منطقه ۲۲ تهران مشکلات جدی دارد.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی افزود: ماده ۱۸قانون و تبصره‌های ذیل آن، تمام شهرک‌ها و شهرهای مسکونی را ملزم به تأمین واحدهای آموزشی کرده و تمام شهرک سازان و انبوه‌سازان اساساً باید در این راستا اقدام کنند.

 وی اضافه کرد: ۴ تبصره ذیل ماده ۱۸ قانون در سال ۸۶ و با درخواست دولت وقت، توسط مجلس حذف شد و اکنون با تأکید رئیس‌جمهور، انتظار از نمایندگان مجلس این است که با بازگرداندن این تبصره‌ها، ماده مذکور را احیا کنند.

زینی‌وند تصریح کرد: این وزارتخانه، ۲۹۰۰ فضای آموزشی از محل شهرهای جدید طلب دارد که نیاز حیاتی حوزه آموزش‌ و پرورش در کشور است.

وی خاطرنشان کرد: امسال و با تأکید رئیس‌جمهور، در ایجاد فضاهای آموزشی، ۲۷ درصد رشد در راستای ماده ۱۸ قانون داشته‌ایم و بیشترین شیب این رشد در استان تهران و به‌خصوص در شهرستان پردیس اتفاق افتاده است.

 معاون وزیر آموزش و پرورش در پایان خواستار پیگیری جدی در حوزه فضاهای آموزشی، شهرک‌های مسکن مهر منطقه ۲۲ تهران شد.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

مهم‌ترین مطالب سرویس

آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار