رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی:

آموزش و پرورش از محل شهرهای جدید ۲۹۰۰ مدرسه طلب دارد

عنوان

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی در جلسه شورای آموزش‌ و پرورش شهر تهران گفت: این وزارتخانه، ۲۹۰۰ فضای آموزشی از محل شهرهای جدید طلب دارد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، در یکصد و هشتاد و سومین جلسه شورای آموزش‌ و پرورش شهر تهران، به ریاست محسنی بندپی استاندار تهران و با حضور مجتبی زینی‌وند رئیس سازمان مدارس غیردولتی، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا، فرهادی و شهریور فرمانداران شهرستان‌های تهران و شمیرانات، اولاد قباد نماینده مجلس و از اعضای شورای آموزش و پرورش در محل سالن جلسات اداره آموزش‌ و پرورش شهر تهران برگزار شد.

زینی‌وند در این جلسه با اشاره به اینکه امسال و با تأکید رئیس‌جمهور، در ایجاد فضاهای آموزشی، ۲۷درصد رشد در راستای ماده ۱۸ قانون داشته‌ایم، اظهار کرد: فضاهای آموزشی مسکن مهر منطقه ۲۲ تهران مشکلات جدی دارد.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی افزود: ماده ۱۸قانون و تبصره‌های ذیل آن، تمام شهرک‌ها و شهرهای مسکونی را ملزم به تأمین واحدهای آموزشی کرده و تمام شهرک سازان و انبوه‌سازان اساساً باید در این راستا اقدام کنند.

 وی اضافه کرد: ۴ تبصره ذیل ماده ۱۸ قانون در سال ۸۶ و با درخواست دولت وقت، توسط مجلس حذف شد و اکنون با تأکید رئیس‌جمهور، انتظار از نمایندگان مجلس این است که با بازگرداندن این تبصره‌ها، ماده مذکور را احیا کنند.

زینی‌وند تصریح کرد: این وزارتخانه، ۲۹۰۰ فضای آموزشی از محل شهرهای جدید طلب دارد که نیاز حیاتی حوزه آموزش‌ و پرورش در کشور است.

وی خاطرنشان کرد: امسال و با تأکید رئیس‌جمهور، در ایجاد فضاهای آموزشی، ۲۷ درصد رشد در راستای ماده ۱۸ قانون داشته‌ایم و بیشترین شیب این رشد در استان تهران و به‌خصوص در شهرستان پردیس اتفاق افتاده است.

 معاون وزیر آموزش و پرورش در پایان خواستار پیگیری جدی در حوزه فضاهای آموزشی، شهرک‌های مسکن مهر منطقه ۲۲ تهران شد.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

گام دوم انقلاب اسلامی

در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی مردم ایران رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای راهبردی به تبیین حرکت انقلاب اسلامی لرای ایجاد تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور امام عصر پرداختند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تاملی درباب رسانه عدالتخواه و عدالتخواهی رسانه ای
عدالتخواهی یا نارضایتی‌سازی! مسئله این است
آخرین حربه موافقان افزایش حداقل سن ازدواج
اهانت به ۶۰۰ هزار بانوی ایرانی
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم
همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
فارس گزارش می دهد
در جست و جوی مقصر بوی تهران!
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:
مانع ریخت و پاش های طرح تحول سلامت در بودجه می‌شویم
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین