حمله حزب دولتی ایتالیا به کمیسیون اروپا/

موگرینی، ماهانه بیش از ۲۵ هزار یورو حقوق می گیرد

عنوان

رم - ایرنا - یکی از دو حزب دولت ائتلافی ایتالیا با انتشار حقوق کمیسیونرهای اتحادیه اروپا اعلام کرد: در حالی که بیش از ۱۰۰ میلیون فقیر در کشورهالی عضو این اتحادیه زندگی می کنند، کمیسرهای اروپایی مانند فدریکا موگرینی و 'ژان کلود یونکر' حقوق های طلایی دریافت می کنند.

به گزارش ایرنا از تارنمای روزنامه ایل جورناله، جنبش پنج ستاره یکی از دو حزب دولت ائتلافی ایتالیا با هدف گرفتن حقوق های طلایی در کمیسیون اروپا اعلام کرد: حقوق های طلایی کمیسرهای اروپایی، همانند سیلی به صورت بیش از 100 میلیون فقیر در تمام اتحادیه اروپا است.
این جنبش پوپولیستی ایتالیایی پس از کاهش حقوق های طلایی بازنشستگی در ایتالیا،اکنون حقوق کمیسرهای اروپا را هدف گرفته و اعلام کرد: 'ژان کلود یونکر' رئیس کمیسیون اروپا هر ماه 27 هزار و 436 یورو حقوق می گیرد.
فدریکا موگرینی رییس سیاست خارجی اروپا ماهانه 25 هزار و 845 یورو دریافت می کند و معاونین نیز بیش از 24 هزار یورو حقوق دارند.
حقوق سایر کمیسرها نیز به 22 هزار و 852 یورو در ماه می رسد. علاوه بر این، مزایای متغیر دیگری نظیر کمک هزینه اقامت، کمک هزینه های مهاجرت و کودکان نیز دریافت می کنند.
در ادامه این گزارش آمده است: در مجموع در سال 2019 مالیات دهندگان برای این کمیسرها در اروپا متحمل پرداخت رقمی بالغ بر 12 میلیون و 600 هزار یورو می شوند که علاوه بر این، 628 هزار یورو نیز به عنوان کمک هزینه پایان ماموریت به آنها تعلق می گیرد، یعنی نوعی یارانه که کمیسرها در پایان ماموریت دوساله خود دریافت می کنند.
جنبش پنج ستاره همواره بر این عقیده است که اروپا باید هرچه سریعتر تغییر کند. اروپا امتیازهای غیر قابل قبولی به سیاسیون اعطا می کند در حالی که از شهروندان خود بنام محدودیت های مالی و بودجه، فداکاری می خواهد.
سخنگوی کمیسیون اروپا نیز در پاسخ اظهار کرد که حقوق رییس کمیسیون اروپا و سایر کمیسرها بطور دمکراتیک در شورا و پارلمان اروپا تصویب شده است.
شبس**اروپام**461 **1917

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

معضل تحریم یا فرصتی سودآور

پالایشگاه، راهکار دائمی بی‌اثر کردن تحریم میعانات گازی

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس جمعه پیشِ‌رو را روز خیزش و حرکت ملت فلسطین به مسجد الاقصی برای پاسداری از آن اعلام کرد.

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

وکالت نباید انحصاری باشد

حجت الاسلام نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به انحصار حرفه وکالت در کشور گفت: باید حضور حقوق‌دانان و فارغ التحصیلان حقوق مملکت، در مسائل حقوقی و قضایی کشور بیشتر شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین