رشد سهام آسیایی با آرامش تجاری بین آمریکا و چین

عنوان

درحالی که گزارشات از پیشرفت در مذاکرات تجاری آمریکا و چین، امید برای توافق تجاری بین دو اقتصاد برتر جهان را تقویت کرد، با بالا رفتن ریسک‌پذیری، سهام آسیایی رشد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، داده‌های تاجران اروپایی نشان می‌دهد که شاخص‌های سهام اروپا، از بازارهای آسیایی پیروی کرده‌اند. در ابتدای معاملات اروپا، فوتسی انگلیس ۰.۴۵ درصد، داکس آلمان و کاک فرانسه هر کدام ۰.۵ درصد، رشد خواهند کرد.

 وال‌استریت ژورنال، پنج‌شنبه شب گزارش داد که وزیر خزانه‌داری آمریکا، استیون منوچین، در مورد برداشتن برخی یا کل تعرفه‌های وضع شده بر واردات چین، گفتگو کرده است و پیشنهاد داده است که در طول مذاکرات تجاری زمان‌بندی شده برای ۳۰ ژانویه، بازگردان تعرفه‌ها را مطرح کنند.

 سهام آمریکا به دنبال این گزارش جهش کردند، اما پس از این که سخنگوی وزارت خزانه‌داری اعلام کرد که استیون منوچین، چنین سخنانی را بیان نکرده است، بخشی از سود خود را از دست دادند. وال‌استریت ژورنال همچنین گزارش داد که نماینده تجاری آمریکا، رابرت لایتایزر، در برابر ایده منوچین، مقاومت کرده است. به هرحال هر سه شاخص مهم وال‌استریت با رشد سهام صنعتی، بالا آمدند.

 گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، ۰.۵۵ درصد رشد کرد و سود این هفته خود را به ۱.۳ درصد رساند.

 شاخص کامپوزیت شانگهای ۱ درصد جهش کرد.  سهام استرالیا ۰.۵ درصد رشد کرد و شاخص کوسپی کره‌جنوبی ۰.۶ درصد بالا آمد. همچنین شاخص نیکی ژاپن بیش از ۱ درصد جهش کرد و به بالاترین نرخ ۱ ماهه خود رسید.

 در بازار ارز، دلار در برابر ین ژاپن رشد کرد و به نرخ برابری ۱۰۹.۳۹۰ رسید. این هفته دلار در برابر ین ۰.۷ درصد تقویت شده است و پوند تقریبا بدون تغییر و نزدیک به رکورد دو ماهه ۱.۳۰۰۱ دلار خود باقی ماند و در نرخ ۱.۲۹۷۸ دلار، معامله شد.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:

توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند

۷ نکته درباره قطعنانه ۲۴۶۲ شورای امنیت و FATF

قطعنامه ۲۲۶۴ شورای امنیت تحقیقا هیچ ارتباطی به ایران ندارد و اگر کسانی سعی کنند آن را دستاویزی برای اعمال فشار به مجمع تشخیص برای تصویب دو کنوانسیون پالرمو و CFT نمایند، به اتهام اقدام علیه منافع و امنیت کشور باید مورد تحقیقات قضایی قرار گیرند.

اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش

وزارت کشور رژیم آل سعود اعلام کرد ۳۷ شهروند این کشور را به اتهام فعالیت‌های تروریستی اعدام کرده است. این اعدام‌ها در واکنش به عملیات تروریستی داعش در مرکز تحقیقات «الزلفی» و کشته شدن چهار شهروند آل سعود صورت گرفته است.

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

 بالاخره یک سال پس از خروج آمریکا از برجام، دی‌روز با اعلام عدم تمدید معافیت‌های تحریم نفتی ایران، آخرین نفس دشمنیِ دشمنان در عرصه اقتصادی رقم خورد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌