جشنواره سازه‌های کاغذی در کانون برگزار شد

عنوان

دومین جشنواره سازه‌های بزرگ کاغذی و کلاه‌های اُریگامی به همت موسسه سرزمین کاغذوتا و همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون خبر داده است این جشنواره روز 27 دی 1397 با حضور بیش از 100 نفر از علاقه مندان به این هنر از شهرهای مختلف کشور در فضایی غیر رقابتی برگزار شد.

بر اساس این گزارش موسسه سرزمین کاغذوتا (روشنا اُریگامی) نماینده انحصاری انجمن اُریگامی ژاپن در ایران با هدف ایجاد بستری مناسب برای فعالیت علاقه مندان به هنر کاغذوتا این جشنواره را برپا کرده است که امسال دومین دوره آن برگزار شد.

به تعبیر برگزارکنندگان، اُریگامی فعالیتی است که حال افراد - چه سازنده و چه بیننده - را خوب می کند اما به نظر می سد در سال های دهه 50 و 60 به این هنر بیشتر به چشم یک بازی کودکانه نگاه می شده است تا یک فعالیت تخصصی، بر همین اساس در این جشنواره تلاش شده تا با دعوت و حضور متخصصان این رشته، این نگاه تغییر کند.

در همین حال در این دوره از جشنواره کاغذ هایی با ابعاد یک متر در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت تا در مدت زمان سه ساعت آزادانه هر آن چه را که دوست دارند با آن بسازند.

علاقه مندان به شرکت در این رویداد از طریق فراخوان عمومی از سراسر کشور دعوت شده بودند و ورود با کلاه های اُریگامی نیز یکی از شرط های حضور در این دوره از جشنواره سازه های بزرگ کاغذی اعلام شده بود.

دومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی و کلاه های اُریگامی روز 27 دی 1397 در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار شد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

معضل تحریم یا فرصتی سودآور

پالایشگاه، راهکار دائمی بی‌اثر کردن تحریم میعانات گازی

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس جمعه پیشِ‌رو را روز خیزش و حرکت ملت فلسطین به مسجد الاقصی برای پاسداری از آن اعلام کرد.

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

وکالت نباید انحصاری باشد

حجت الاسلام نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به انحصار حرفه وکالت در کشور گفت: باید حضور حقوق‌دانان و فارغ التحصیلان حقوق مملکت، در مسائل حقوقی و قضایی کشور بیشتر شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین