هشدار عمرالبشیر درباره تکرار سناریوی برخی کشورهای منطقه در سودان

عنوان

رئیس جمهور سودان در سخنانی درباره تکرار وقایعی که در برخی کشورهای منطقه رخ داد، در این کشور هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، عمر البشیر رئیس جمهور سودان که در جمع مردم منطقه الکریده در استان نیل سفید سودان سخن می گفت، افزود: برخی خواستار تعویق سفر بودند زیرا بر این باور بودند که شما مرا قبول نمی کنید اما من با تعویق سفر مخالفت کردم.

البشیر تاکید کرد: همه مخالفان اسلام از ثبات سودان خوششان نمی آید.

رئیس جمهور سودان ضمن تاکید بر مقابله با توطئه ها گفت: سودان از کوهها هم قوی تر است و به هر اندازه که محاصره اقتصادی و هجمه رسانه ای و جنگ و توطئه علیه آن شود باز هم قوی تر می شود.

وی افزود: دولت می داند که کمبود نان و سوخت است و جوانان برای بیان آن دست به اعتراض زدند اما خرابکاران ویران کردند و دست به کشتار تظاهرات کنندگان در داخل آنها زدند و آخرین آنهم بابکر بود که با سلاحی که در سودان وجود ندارد، کشته شد. نیروهای امنیتی تعدادی از افراد وابسته به عبدالواحد رهبر جنبش آزادی بخش سودان است و آنها به تخریب و قتل تظاهرات کنندگان اعتراف کرده اند.

البشیر هشدار داد: ما سودانی ها اگر  آنچه بر سر کشورهای دیگر آمد بر سرمان بیاید به کجا خواهیم رفت؟ آیا می خواهید که به اردوگاههای آوارگان در کشورهای همسایه بروید؟

وی اعلام کرد که به گزینه ملت سودان احترام می گذارد و آن صندوق انتخابات است.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین