عدنان موسی‌پور، رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران

تحریم‌های خارجی را دور می‌زنیم با تحریم‌های داخلی چه کنیم؟

عدنان موسی پور

آن قدر که موضوعات داخلی مشکل آفرین است، تحریم نیست، برای حل تحریمها باید بین بخش خصوصی با دولت وحدت وجود داشته باشد اما در این میان فاصله ایجاد شده است. صادرکنندگان معضلات تحریم را درک و لمس میکنند اما آن‌ها به تحریم ها عادت کرده و بلدند تحریم را دور بزنند اما هنوز نمی دانند چگونه باید با تحریم‌های داخلی کنار بیایند.

عدنان موسی‌پور، رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران در گفتگو با خبرنگار «نود اقتصادی» در رابطه با دلایل کاهش صادرات به اروپا بیان داشت: مهمترین بازارهای هدف صادراتی ما کشورهایی مانند عراق، امارات و چین هستند و باید بیشتر از کشورهای دیگر بر این کشورها تمرکز داشته و آنها را رصد کنیم.

وی ادامه داد: کشورهایی مانند کشورهای حوزه خلیج فارس و یا افغانستان برای ما باید از اهمیت بیشتری برخوردار باشد، تاریخ ثابت کرده که کشورهای اروپایی بیشتر نقش فروشنده را دارد.

رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران تصریح کرد: کاهش 20 درصدی صادرات بیشتر شامل کشورهایی می شود که ما اساسا با آن ها روابط بانکی نداریم و مقید به تحریم ها هستند.

وی با گلایه از دولتمردان به ویژه وزیر صنعت گفت: در شرایط تحریم باید فعالین اقتصادی پشتوانه های قوی از سوی دولت داشته باشند اما اینگونه نبوده است. به طور مثال در حوزه اقتصاد 8، 9 ماه است که درگیر بحث پیمان سپاری ارزی هستیم در حالی که ما بارها دلایلی را مطرح کردیم که نشان میدهد پیمان سپاری ارزی برای تولید و صادرات مضر است 

موسی پور اظهار داشت: آن قدر که موضوعات داخلی مشکل آفرین است، تحریم نیست، برای حل تحریمها باید بین بخش خصوصی با دولت وحدت وجود داشته باشد اما در این میان فاصله ایجاد شده است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و قطر گفت: صادرکنندگان معضلات تحریم را درک و لمس میکنند اما آن‌ها به تحریم ها عادت کرده و بلدند تحریم را دور بزنند اما هنوز نمی دانند چگونه باید با تحریم‌های داخلی کنار بیایند.

ارسال نظر

رهبر انقلاب در دیدار مردم آذربایجان شرقی:

دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند

تدبیر مفسده انگیز دولت در تنظیم بازار گوشت قرمز

طی ماه‌های اخیر ، قیمت گوشت قرمز به‌طور افسارگسیخته‌ای افزایش یافت و دولت با تخصیص ارز 4200 برای واردات این کالا سعی کرد مردم تحت‌فشار قرار نگیرند، ولی نتیجه این سیاست فربه‌تر شدن جیب دلالان و ضعیف‌تر شدن قدرت خرید مصرف‌کنندگان بود. 

قیمتِ کار خیر

اگر بخواهیم تعدادی از پدیده های اجتماعی پرتکرار و پررنگ سالهای اخیر را برشمریم، بدون شک «انجمن ها و گروه های خیریه» یکی از آنها خواهد بود. راه اندازی گروهها و انجمن های خیریه در نقاط مختلف کشور در سالهای اخیر یکی از پررنگ ترین کارهایی است که از سوی افرادِ مختلف صورت می گیرد.

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر را باید جشنواره «تنوع و تکنیک» نامید؛ جشنواره‌ای که مهمترین ویژگی آن که گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه قوت آن و گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه ضعف آن می‌شد، همین «تنوع و تکنیک» بود!

مهم‌ترین مطالب سرویس

اقساط بازگشتی مسکن مهر، سقف بالای سر ۱۳ میلیون روستایی
راهکارهایی برای مقاوم‌سازی بافت فرسوده روستایی
اختصاص ۶۵۳۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی در بودجه ۹۸
اشتغال‌زایی پایدار  با بهبود فضای کسب‌وکار یا پول‌پاشی؟
مهدی غضنفری وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت
دولت روحانی مرد مقابله با تحریم و شرایط سخت نیست
عدنان موسی‌پور، رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران
تحریم‌های خارجی را دور می‌زنیم با تحریم‌های داخلی چه کنیم؟
داود سوری استاد اقتصاد دانشگاه شریف
توان اجرایی و بار علمی دولت در حال کاهش است
رئیس کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران
گوشت ۹۰ هزار تومانی تقصیر نهادهای نظارتی است
روایت حسین راغفر، استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا از برخی اتفاقات عجیب در اقتصاد کشور؛‌
جایی که آب نیست، پتروشیمی ساخته‌اند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین