با ابراز تاسف از عدم همکاری کردها

سازمان ملل خواستار اختصاص مکانی موقت برای امدادرسانی به آوارگان سوری شد

عنوان

سازمان ملل که خواستار ورود به شرق سوریه جهت کمک به آوارگان هجین شده بود، از اینکه این درخواست بدون پاسخ مانده، ابراز تاسف کرد.

به گزارش ایسنا، آندری ماهیسیچ، سخنگوی کمیساریای عالی پناهجویان سازمان ملل اظهار کرد: حدود دو هفته قبل مسؤولان امور انسانی سازمان ملل از نیروهایی که بر منطقه شرق سوریه کنترل دارند یعنی نیروهای سوریه دموکراتیک که تحت حمایت آمریکا هستند، خواستند راه عبوری را برای انتقال کمک‌های بشردوستانه برای آوارگان اردوگاه الهول مشخص کنند.

وی در ادامه ابراز تاسف کرد که این درخواست تاکنون بدون پاسخ مانده است.

به گفته این مسؤول سازمان ملل، آنها از نیروهای سوریه دمکراتیک خواستند مکان موقتی را در مسیر منتهی به اردوگاه الهول برای انتقال کمک‌های ضروری به غیرنظامیان مستقر در اردوگاه مشخص کنند.

وی تاکید کرد: ایجاد گذرگاهی امن برای غیرنظامیان مساله بسیار بااهمیتی است و باید تحقق این امر تضمین شود.

نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) در سپتامبر با حمایت ائتلاف ضد داعش حمله‌ای را به آخرین پایگاه داعش در شرق سوریه آغاز کردند و توانستند بخش بزرگی از این منطقه را پس بگیرند.

طبق گزارش کمیساریای عالی پناهجویان سازمان ملل، از زمان بالا گرفتن درگیری‌ها در این منطقه در اوایل سپتامبر، بیش از ۲۳ هزار نفر به اردوگاه الهول گریخته‌اند، که از این تعداد ۱۰ هزار تن تنها در هفته گذشته به اردوگاه فرار کرده‌اند، برخی از آنها چندین شب را در بیابان در شرایط جوی بسیار سخت و بدون آب و غذا گذراندند.

سازمان جهانی بهداشت روز پنج‌شنبه اعلام کرد: در اردوگاه الهول واقع در شمال شرق سوریه به دلیل برودت شدید هوا دست کم ۲۹ نوزاد و شیرخواره جان خود را از دست دادند.

این کمیساریا پیش‌بینی کرد که تعداد بیشتر دیگری نیز به این اردوگاه فرار کنند اما خانواده‌هایی که موفق به فرار از درگیری‌ها شده‌اند، می‌گویند داعش به غیرنظامیان اجازه نمی‌دهد از هجین خارج شوند.

همچنین ماهیسیچ گفت: مراکز درمانی شهر حسکه که میزبان کودکانی است که به دلیل کمبود شدید غذا در شرایط جسمانی بدی به اردوگاه الهول منتقل شده‌اند، بیش از ظرفیت بیمار پذیرش کرده‌اند.

علاوه بر این کمیساریای یاد شده در بیانیه‌ای از اینکه نیروهای سوریه دموکراتیک مدارک شناسایی آوارگان را به محض ورود به اردوگاه مصادره می‌کنند، ابراز نگرانی کرد.

الهول واقع در شرق شهر حسکه یکی از پایگاه‌های اصلی پایش در شمال شرق سوریه است که نیروهای سوریه دموکراتیک توانستند کنترل آن را به دست گیرند.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی