طالبان: با یک هیئت عالی رتبه در نشست مسکو شرکت خواهیم کرد

عنوان

در حالی که دولت افغانستان با برگزاری نشست مسکو مخالفت کرده است اما سخنگوی دفتر سیاسی طالبان اعلام کرد که هیئتی عالی رتبه این گروه برای گفت‌وگو با احزاب سیاسی افغانستان به روسیه می‌رود.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، روسیه در نظر دارد تا 5 فوریه (16 بهمن) به مدت دو روز نشست مشترکی را بین احزاب سیاسی افغانستان و گروه طالبان در مسکو برگزار کند.

شماری از رهبران احزاب سیاسی از جمله چهره های منتقد اشرف غنی از سوی روسیه برای رایزنی با طالبان درباره صلح به این نشست دعوت شدند.

طالبان نیز دعوت روسیه را برای برگزاری نشست مشترک با احزاب سیاسی افغانستان و گفت وگو درباره برقراری صلح در این کشور را پذیرفته است.

روسیه: برای حل بحران افغانستان با پاکستان همکاری می کنیم

عبدالله: صلح تنها به رهبری دولت افغانستان تحقق می یابد

«سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر به «دویچه وله» گفت: دولت روسیه اعضای دفتر سیاسی این گروه را به نشست صلح مسکو دعوت کرده است.

وی افزود: یک نشست در مسکو برگزار خواهد شد، نمایندگان احزاب و چهره های برجسته می آیند و یک هیئت بزرگ ما نیز به مسکو می رود تا در این نشست شرکت کند.

با این حال، طالبان هنوز بیانیه رسمی درباره حضور نمایندگان این گروه در نشست احزاب سیاسی افغانستان در مسکو منتشر نکرده است.

وزارت خارجه افغانستان نیز با برگزاری نشست صلح مسکو با حضور نمایندگان طالبان و احزاب سیاسی این کشور اعلام مخالفت کرده و آن را اقدامی غیرسازنده عنوان کرده است.

در حال حاضر تلاش های صلح در محورهای جداگانه به رهبری روسیه و آمریکا به پیش می رود که در این تلاش ها هم روسیه و آمریکا از نقش دولت قانونی افغانستان چشم پوشی می کنند.

اخیرا «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا گفته بود که پیشرفت های قابل توجهی در مذاکرات اخیر با اعضای دفتر سیاسی طالبان دست یافته است.

برخی از کارشناسان نیز معتقدند که این اقدام روسیه در راستای امتیاز دهی به طالبان و کارشکنی در روند مذاکرات آمریکا با این گروه صورت گرفته است.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین