درخواست کویت برای برگزاری نشست فوق‌العاده شورای امنیت درباره "الخلیل"

عنوان

کویت از شورای امنیت سازمان ملل خواست پیرامون وضعیت شهر الخلیل فلسطین نشست فوق‌العاده برگزار کند.

به گزارش ایسنا، آناتولیو اندونگ امبا، نماینده گینه بیسائو در سازمان ملل که کشورش ریاست ماهانه شورای امنیت را از روز جمعه برعهده گرفته، در نشست خبری در مقر این سازمان در نیویورک خبر مذکور را اعلام کرد.

به نقل از روسیاالیوم، امبا در حالی این اظهارات را ایراد کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل چند روز پیش با تمدید دوره مأموریت هیئت موقت سازمان ملل در الخلیل که از سال ۱۹۹۴ در این شهر فعالیت دارند، مخالفت کرد.

رئیس موقت شورای امنیت سازمان ملل افزود، تا این لحظه درباره درخواست کویت تصمیمی گرفته نشده و شاید اعضای شورا با مطرح شدن آن در خلال مباحث دیگر موافقت کنند.

هیئت موقت سازمان ملل در الخلیل با ۶۴ نیرو به دنبال قتل‌عامی که باروخ کاپل گلدشتاین، شهرک‌نشین اسرائیلی ۲۵ فوریه ۱۹۹۴ داخل مسجد ابراهیمی مرتکب شد و در اثر آن ۲۹ فلسطینی شهید و ده‌ها تن دیگر حین برگزاری نماز صبح زخمی شدند، فعالیت خود را در الخلیل آغاز کرد اما ارتش رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه به اعضای این هیأت اعلام کرد که مأموریت آنها در این شهر تمام شده و باید الخلیل را ترک کنند.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین