روی دوم سکه «پکیج‌های حمایتی عربستان»؛ حج برای پاکستانی‌ها گران شد

عنوان

در حالیکه رسانه‌های پاکستانی کمک‌های مالی عربستان را اقدامی بزرگ برای کاهش مشکلات اقتصادی کشورشان دانسته بودند ریاض حج را برای پاکستانی‌ها گران کرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جنگ نیوز، سرانجام دولت اسلام آباد علت اصلی گران شدن بسته های سفر حج را اعلام کرد.

طبق اعلام «شهریار آفریدی»وزیر کشور پاکستان دلیل اصلی گران شدن سفر حج در پاکستان این است که عربستان حج را برای پاکستانی ها گران کرده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه دولتی سعودی بسته سفر به حج را 50 درصد گران تر کرده و همین باعث افزایش بی سابقه قیمت حج در پاکستان است.

تاثیر پیروزی عمران خان بر آینده روابط پاکستان و عربستان؛ چرا سعودی ها نگران هستند؟

گمانه زنی رسانه های پاکستانی در مورد زمان سفر بن سلمان

بن سلمان با 15 میلیارد دلار سرمایه راهی پاکستان می شود

شهریار آفریدی اضافه کرد: 70 درصد مخارج حج از سوی عربستان تعیین می شود و ماهیچ کنترلی بر آن نداریم و نمی توانیم قیمت ها را ثابت نگاه داریم.

وزیر کشور پاکستان در پاسخ به اعتراضات احزاب اپوزیسیون که گران شدن حج را سونامی افزایش قیمت ها دانسته بودند گفت: هزینه اسکان از سوی عربستان افزایش یافته و به 94 هزار روپیه (حدود800 دلار) رسیده است، حمل و نقل و غذای حجاج نیز با افزایش 50درصدی قیمت به 51 هزار روپیه رسیده وعربستان حتی قیمت قربانی را نیز افزایش داده است.

این در حالی است که برخی رسانه های پاکستانی با پرداختن به کمک های مالی آل سعود، سرمایه گذاری قریب الوقوع این کشور را بزرگترین سرمایه گذاری خارجی تاریخ پاکستان دانسته بودند.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که عربستان در قبال حمایت های خود از پاکستان مردم و دولت این کشور را تحت فشار قرار خواهد داد و به عناوین مختلف این هزینه ها را جبران خواهد کرد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین