صدراعظم سابق آلمان: باید بار دیگر روسیه را با اتحادیه اروپا و غرب مرتبط کنیم

عنوان

«گرهارد شرودر» در اظهاراتی تاکید کرد اروپا برای مقابله با ابرقدرت‌هایی مانند چین و آمریکا، باید تلاش کند بار دیگر روابط خود با روسیه را تقویت کند.

به گزارشگروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، گرهارد شرودر، صدراعظم سابق آلمان، در مصاحبه با اشپیگل تاکید کرد اروپا برای مقابله با ابرقدرت هایی مانند چین و آمریکا به ظرفیت ها و از همه مهمتر بازار و منابع طبیعی روسیه نیاز دارد.

او گفت: اگر ما اروپاییان می خواهیم در بین ابرقدرت هایی مانند آمریکا و چین به حیات سیاسی و اقتصادی خود ادامه دهیم، باید بدانیم این کار بدون بهره گیری از ظرفیت های روسیه امکان پذیر نیست. ما به بازار این کشور و پیش از آن به منابع آن نیاز داریم.

به گفته صدراعظم سابق آلمان، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در تلاش بوده است با کشور های غربی ارتباطی مبتنی بر برابری و احترام برقرار کند، اما هربار که در صدد نزدیکی به اروپا برآمد، به کرات با مخالفت مواجه شد.

شرودر افزود: اما این فرصت بزرگی برای ماست. ما باید تلاش کنیم بار دیگر روسیه را با اتحادیه اروپا و غرب مرتبط کنیم. به این منظور هم در سیاست های روسیه و هم در سیاست های غرب باید تغییراتی ایجاد شود.

او در عین حال تاکید کرد هیچگاه نگفته روسیه هیچ مشکلی نداشته است. به اعتقاد صدراعظم سابق آلمان برخی موضوعات هستند که روسیه باید به آن ها رسیدگی کند، اما نباید از این موضوعات برای انتقاد از روسیه سوءاستفاده کرد.

در سال ۲۰۱۴ روابط مسکو و غرب بر سر بحران اوکراین و الحاق کریمه به روسیه تیره و تار شد. کشور های عضو اتحادیه اروپا از جمله فرانسه چند سری تحریم ضد بخش های انرژی، بانکداری و دفاعی روسیه، همچنین ضد تعدادی از مقامات روس وضع کردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین