پرواز گلایدرهای رژیم صهیونیستی در آسمان مسجد الاقصی/۳۲ زخمی در چهل‌وپنجمین تظاهرات بازگشت

عنوان

در ادامه تحرکات و اقدامات تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان به ویژه اهالی قدس اشغالی، سه فروند گلایدر این رژیم بر فراز مسجد الاقصی به پرواز درآمدند. در همین جال چهل و پنجمین جمعه تظاهرات بزرگ بازگشت در نوار مرزی غزه عصر جمعه برگزار شد.

به گزارش ایسنا، شاهدان عینی گزارش دادند، سه خلبان گلایدرها را در آسمان مسجدالاقصی به پرواز درآورده و سپس در محله یهودی‌نشین این شهر فرود آمدند.

به نقل از النشره، پرواز گلایدرها بر فراز آسمان این مسجد اتفاقی نادر است.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که شهرک نشینان یهودی هر از گاهی وارد مسجدالاقصی می‌شوند مقامات اسرائیلی نیز به این مساله دامن می‌زنند و شهرک‌نشینان را همراهی می‌کنند. پلیس رژیم صهیونیستی نیز اخیرا به بهانه تفتیش امنیتی سعی کرد به قبه الصخره یورش ببرد.

از سوی دیگر، به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، هزاران نفر در تظاهرات جمعه بازگشت شرکت کردند.

هیئت عالی ملی برگزاری تظاهرات بازگشت اعلام کرد که تظاهرات با شعار "اسیران فلسطینی تنها نیستند" برگزار شد.

نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به شلیک گلوله و گاز اشک‌آور اقدام به سرکوب این تظاهرات مسالمت‌آمیز کردند که ۳۲ نفر طی آن زخمی شدند. در میان مجروحان چندین نیروی امدادرسان، خبرنگار و کودک هم دیده می‌شوند.

لازم به ذکر است که تظاهرات بزرگ بازگشت در مرزهای غزه از ۳۰ مارس سال گذشته آغاز شده و تاکنون در این تظاهرات‌ها ۲۶۲ نفر به شهادت رسیده و ۲۷ هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند که حال ۵۰۰ نفر از آنان وخیم است.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین