بطحایی: به دانش‌آموزان بیاموزیم چرا یاد و نام امام خمینی ماندگار شد

عنوان

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: باید به دانش آموزان‌ بیاموزیم که چرا یاد و خاطره امام خیمنی (ره) ماندگار شد.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید محمد بطحایی وزیر آموزش وپرورش در مراسم نواختن زنگ انقلاب در دبستان رفاه با اشاره به اینکه باید به دانش آموزان بیاموزیم که چرا یاد و خاطره امام ماندگار شد، اظهار کرد: شاید تنها عامل ماندگاری نام امام خمینی (ره) این نکته بود که فقط برای خدا و اطاعت از فرمان الهی این اقدام را انجام داد و در طول عمر تمام خطرات را به جان خود و خانواده اش خرید تا فقط اطاعت از امر الهی کرده باشد به همین دلیل است که دشمنان بی رحمانه ترین دشمنی ها را به ما روا می دارند.

وی افزود: هیچ انقلابی را به یاد نداریم که دشمنان با آنها به اندازه انقلاب ما دشمنی داشته باشند؛ انقلاب ما فقط برای اطاعت از فرمان الهی است نه برای قدرت، حزب، انجمن و گروه؛ به همین دلیل است در هیچ انقلابی در جهان سراغ  نداریم که دشمنی دشمنان علیه مردم آن اتفاق افتاده باشد.

وزیر آموزش وپرورش گفت: چند روز اخیر در خبرها مطلبی را دیدم که وزریر امور خارجه امریکا گفته بود" جمهوری اسلامی برای حفظ ایدئولوژی خود حاضر است رفاه مردم را فدا کند" این جمله نهایت کج اندیشی نسبت به فلسفه انقلاب اسلامی را نشان می دهد که بنای آن بر تعالی ایدئولوژی خود است.

بطحایی بیان کرد:  امام خمینی (ره) وقتی انقلاب پیروز شد فرمودند که تازه این پله اول است و چقدر این جمله زیبا و پر از معنا بود؛ شاید آن روز که امام این جمله را مطرح کردند کمتر کسی به مفهوم آن پی برده بود و امروز بعد از 40 سال از انقلاب می فهمیم این جمله چقدر پرمعنا بود. وقتی 40 سال گذشته را نگاه می کنیم متوجه می شویم استقرار نظام جمهوری اسلامی پله اول یک حرکت بزرگ بود و امیدوارم نظام جمهوری اسلامی روز به روز به ارزش های والای خود نزدیک تر شود.

زنگ انقلاب در مدارس کشور نواخته شد

دو عامل ناامنی مدارس/تاکید بر پخش " برنامه زنگ قرآن" در صبحگاه دانش آموزان

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار