در مراسم چهلمین سالگرد انقلاب در بیروت؛

سید حسن نصرالله: ایران تأثیرگذارترین کشور منطقه است

عنوان

دبیر کل حزب الله لبنان در مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در بیروت برگزار می‌شود، سخنرانی می‌کند.

 سیدحسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان در مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران که در بیروت برگزار شد، سخنرانی کرد.

دبیر کل حزب الله لبنان در ابتدای سخنرانی خود پیروزی انقلاب را پیروزی همه مستضعفان جهان دانست و ایران امروز را تاثیرگذارترین کشور منطقه توصیف کرد.

او افزود: با توجه به جایگاه ایران در معادلات جهانی وقتی از این کشور سخن می‌گوییم، در واقع گویا از تمام منطقه سخن می‌گوییم.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: بی تردید امروز ایران اولین کشور اثرگذار منطقه است، برخی سازمان‌های بین المللی این کشور را در سال‌های اخیر در جمع سیزده کشور اثرگذار جهان و برخی سازمان‌ها نیز این کشور را در ردیف نهمین کشور اثرگذار جهان قرار داده‌اند.

دبیر کل حزب الله لبنان همچنین گفت: انقلاب ایران یک انقلاب اسلامی، مردمی، ارزشی و اعتقادی بود. یکی از ویژگی‌های مهم انقلاب اسلامی ایران، استقامت و پایداری مردم ایران بود. یکی از دستاورد‌های انقلاب، بیرون راندن آمریکا و اسراییل و به دست آوردن استقلال واقعی بود.

او تصریح کرد: محمدرضا پهلوی به نام مدرنیته، کشاورزی ایران و مستضعفان ایران را نابود کرد. مردم جنوب تهران یادشان هست که برای آب آشامیدنی صف می‌کشیدند. شاه اگر نگوییم بدترین دیکتاتور جهان بود، اما بدترین و فاسدترین دیکتاتور خاورمیانه بود.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: چهل سال است ایران اسلامی در حاکمیت و تصمیمات راهبردی خود استقلال دارد و کسی چیزی به آن دیکته نمی‌کند. در دنیا کشوری که به معنای واقعی کلمه مثل ایران مستقل باشد، وجود ندارد و این یک دستاورد بزرگ است. ایران چهل سال است که با وجود تمامی مشکلات، خودش را به تنهایی اداره کرده و در برابر تمامی توطئه‌ها و ترور‌ها پایداری کرده است. ایستادن مقابل سلطه‌جویی آمریکا یکی از بزرگ‌ترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی ایران است که مقابل آن ایستاد و گفت جایی برای ترس و سستی و خواری و شکست نیست. نه در حوزه سیاسی، نه در حوزه نظامی و حوزه‌های دیگر. سیطره آمریکا بر ایران از بین رفت و این از بزرگ‌ترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی است.

سید حسن نصرالله با اشاره به اینکه ایران مبتنی بر مردم‌سالاری است، گفت: تاکنون ده‌ها انتخابات ریاست‌جمهوری، مجلس، خبرگان، قانون اساسی و ... در این کشور برگزار شده است. حتی زمانیکه شهر‌های ایران زیر موشک‌های صدام بود و موشک‌های او به تهران هم می‌رسید نیز برگزاری انتخابات در این کشور متوقف نشد.

او افزود: پس از انقلاب، ۸ سال به ایران جنگ تحمیل کردند. تمام کشور‌های عرب نامرد خلیج فارس و سایر نقاط غیر از سوریه به دشمن ایران کمک کردند.

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: ایران در زمان شاه هیچ رتبه علمی نداشت اما اکنون در جایگاه اول منطقه و شانزدهم جهان است. در زمان شاه تنها ۶ درصد دانشگاهیان را بانوان تشکیل می‌دادند، اما این آمار اکنون بیش از ۵۰ درصد است. در زمان شاه، ۷۰ درصد جمعیت ایران بی‌سواد بودند، اما اکنون بی‌سوادی به کلی ریشه‌کن شده است. ایران اکنون در ژنتیک و سلولهای بنیادین پس از آمریکا در رتبه دوم جهان است. ایرانِ امروز از هر نظر چه علمی، چه اقتصادی و چه تکنولوژی با زمان شاه قابل مقایسه نیست.

سید حسن نصرالله در عین حال تاکید کرد: این آمارهایی که من می‌گویم هیچ ربطی به منابع ایرانی ندارد و ما تمامی آنها را از منابع بین‌المللی استخراج کرده ایم.

او افزود: تمام این دستاورد‌ها نه در یک حکومت پادشاهی یا دیکتاتوری بلکه در یک کشور اسلامیِ مبتنی بر مردم‌سالاری و تحت حاکمیت ولایت فقیه به دست آمده‌است.

دبیر کل حزب الله لبنان همچنین گفت: در زمان شاه، زنان حضور چندانی در عرصه ورزش نداشتند، اما اکنون در بیش از صد رشته ورزشی رقابت می‌کنند.

سید حسن نصرالله در ادامه افزود: امروز رسانه‌های عربی و غربی می‌خواهند یک چهره سیاه از ایران نشان دهند و هیچ کاری به دیکتاتوری‌های منطقه و مشکلات آن‌ها ندارند. تمام کشور‌های دشمن ایران از جمله عربستان و افرادی چون صدام و محمدبن سلمان ابزاری حقیر در دست آمریکا برای مقابله با ایران اسلامی بوده و هستند. محمدبن سلمان خودش اعتراف کرد که عربستان به خواست آمریکا وهابیت را برای مقابله با انقلاب ایران گسترش داد.

او گفت: آمریکا به این علت با ایران دشمنی می‌کند که ایران از خودش اراده مستقل دارد و منابعش در اختیار خودش است و خودش برای خودش تصمیم می‌گیرد. ایران نه پلیس منطقه است و نه ژاندارم آمریکا و دیگر به زمان شاه باز نخواهد گشت و عقب‌نشینی نخواهد کرد. تمام مشکل آمریکا با ایران، استقلال این کشور است وگرنه حمایت از حزب‌الله و دیگران بهانه هستند، چون در بدو انقلاب اساسا حزب‌اللهی وجود نداشت.

دبیر کل حزب الله لبنان در پایان گفت: ایران امروز کشور قدرتمندی است و اگر جنگی علیه ایران به راه بیفتد، ایران در این جنگ تنها نخواهد بود. مردم ایران به جنایت‌های آمریکا عادت دارند. آمریکا گمان می‌کرد اگر تحریم‌ها را پس از برجام بازگرداند، میلیون‌ها نفر به خیابان‌ها خواهند آمد. مردم ایران انشالله با ایمان به خدا و تدبیر مسئولان از این مشکلات و تحریم‌ها نیز عبور خواهند کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی