نشست «دولت سایه» با فعالان حوزه آب و کشاورزی اصفهان

جلیلی: مسئله «آب» را نباید با نگاه سیاسی و احساسی بررسی کرد

عنوان

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مسأله آب گفت: این یک بحث تخصصی است و ابعاد فنی حقوقی و کشاورزی و اقتصادی دارد و نباید احساسی به آن پرداخت؛ نباید وارد بحث‌های شعاری و سیاسی شد بلکه کسانی که در این موضوع تخصصی دارند باید صحبت‌های خود را مطرح کنند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  در جریان سفر به اصفهان با فعالان حوزه آب و کشاورزی این استان دیدار و گفتگو کرد. تعدادی از کارشناسان کارگروه کشاورزی دولت سایه نیز در این نشست حضور داشتند.

جلیلی در این جلسه اظهار داشت: رسانه ها و حتی دستگاه های اجرایی شاید کمتر بتوانند به ابعاد یک موضوع اشراف کامل پیدا کنند، بنابراین ارائه مشورت های کارشناسی از زوایای مختلف به دستگاه ها یک ضرورت است. بحث آب چند وجهی است و باید به تمامی ابعاد آن پرداخته شود، بر اساس جمع بندی جلساتی که در 4 یا 5 سال گذشته در بخش کشاورزی و آب داشته‌ایم به این رسیده‌ایم که اگرچه کشور ما در منطقه‌ای قرار دارد که دچار کم آبی است اما مشکل اصلی  مدیریت آن بویژه در بخش مصرف بوده و آب با نگاه ملی وکارشناسی صحیح مدیریت شود.

جلیلی بیان کرد: در بحث آب علاوه بر موضوع مصرف و توزیع باید به استفاده از تجارب بومی و فن آوری های جدید نیز توجه شود. ثمره مدیریت صحیح آب در  بسیاری از موضوعات مانند اشتغال، صادرات، ارزآوری و مسائل اقتصادی و اجتماعی نیز پدیدار خواهد شد.

وی گفت: این روزها دشمنان از مسائل مختلف سوء استفاده می‌کنند که یکی از این مسائل آب است، ضرورت و اهمیت دارد که با فوریت بیشتر و با نگاه عمیق‌تر به این موضوع پرداخته شود و این موضوع به گونه‌ای مورد بررسی قرار گیرد که تصمیم‌ها سریع‌تر و در زمان لازم گرفته شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: این یک بحث تخصصی بوده و ابعاد فنی حقوقی و کشاورزی و اقتصادی دارد و نباید احساسی به آن پرداخته شود، نباید وارد بحث‌های شعاری و سیاسی شد، کسانی که در این موضوع تخصصی دارند باید صحبت‌های خود را مطرح کنند و جلساتی مانند این جلسه بیشتر شکل گیرد.

وی افزود: به این موضوع باید با نگاه ملی و اولویت محلی پرداخته شود و امیدوارم جمع بندی آن برای کشور و مردم اصفهان مفید باشد، مردم اصفهان در 8 سال جنگ تحمیلی حماسه آفریدند‌. نباید در رسانه ها ایجاد سوء تفاهم شود  همه میدانند که هزاران جوان رشید اصفهانی در دوران دفاع مقدس در خوزستان برای آزادی خرمشهر و دفاع از انقلاب جان خود را فدا کردند امروز نیز مردم اصفهان همان نگاه را دارند و می‌خواهند که قانون به درستی بررسی و عمل شود و امیدوارم این بحث به صورت کارشناسی پیگیری شود و هدف از این جلسات این است که کمک شود تا از اشتباهات  پیشگیری شود و در یک زمان معقول تصمیم های صحیح گرفته و اجرا شود.

همچنین در این نشست تعدادی از کارشناسان و کشاورزان اصفهانی باارائه نقطه نظرات خود بر این نکات تاکید کردند: لزوم اجرای قانون درخصوص تخصیص عادلانه حق آبه به کشاورزان، لزوم توجه به جنبه های تخصصی و ملی موضوع آب به جای سیاسی‌کاری، لزوم مدیریت یکپارچه آب زاینده رود.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

معضل تحریم یا فرصتی سودآور

پالایشگاه، راهکار دائمی بی‌اثر کردن تحریم میعانات گازی

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس جمعه پیشِ‌رو را روز خیزش و حرکت ملت فلسطین به مسجد الاقصی برای پاسداری از آن اعلام کرد.

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

وکالت نباید انحصاری باشد

حجت الاسلام نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به انحصار حرفه وکالت در کشور گفت: باید حضور حقوق‌دانان و فارغ التحصیلان حقوق مملکت، در مسائل حقوقی و قضایی کشور بیشتر شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

نتیجه بررسی مرکز پژوهش‌های مجلس درباره برجام
الزامات FATF شرایط اقتصادی را بدتر می کند
در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF مطرح شد
فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران
رهبر انقلاب در دیدار مردم آذربایجان شرقی:
دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند
پیام رهبر انقلاب به مناسبت شهادت پاسداران انقلاب
ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه
بیانیه راهبردی رهبر حکیم انقلاب در آغاز دهه پنجم انقلاب
گام دوم انقلاب اسلامی
نگاهی به دستاوردهای انقلاب کبیر اسلامی ملت ایران
حاصل چهل سال
رهبر انقلاب در دیدار با فرماندهان نهاجا:
مرگ بر آمریکا از دهان ملت ایران نخواهد افتاد
جزئیات و چگونگی نحوه اجرای عفو و تخفیف مجازات‌ محکومان اعلام شد
عفو بزرگ
محمد جواد ایروانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
اینستکس همان ساز و کار نفت در برابر غذاست
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین