نشست «دولت سایه» با فعالان حوزه آب و کشاورزی اصفهان

جلیلی: مسئله «آب» را نباید با نگاه سیاسی و احساسی بررسی کرد

عنوان

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مسأله آب گفت: این یک بحث تخصصی است و ابعاد فنی حقوقی و کشاورزی و اقتصادی دارد و نباید احساسی به آن پرداخت؛ نباید وارد بحث‌های شعاری و سیاسی شد بلکه کسانی که در این موضوع تخصصی دارند باید صحبت‌های خود را مطرح کنند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  در جریان سفر به اصفهان با فعالان حوزه آب و کشاورزی این استان دیدار و گفتگو کرد. تعدادی از کارشناسان کارگروه کشاورزی دولت سایه نیز در این نشست حضور داشتند.

جلیلی در این جلسه اظهار داشت: رسانه ها و حتی دستگاه های اجرایی شاید کمتر بتوانند به ابعاد یک موضوع اشراف کامل پیدا کنند، بنابراین ارائه مشورت های کارشناسی از زوایای مختلف به دستگاه ها یک ضرورت است. بحث آب چند وجهی است و باید به تمامی ابعاد آن پرداخته شود، بر اساس جمع بندی جلساتی که در 4 یا 5 سال گذشته در بخش کشاورزی و آب داشته‌ایم به این رسیده‌ایم که اگرچه کشور ما در منطقه‌ای قرار دارد که دچار کم آبی است اما مشکل اصلی  مدیریت آن بویژه در بخش مصرف بوده و آب با نگاه ملی وکارشناسی صحیح مدیریت شود.

جلیلی بیان کرد: در بحث آب علاوه بر موضوع مصرف و توزیع باید به استفاده از تجارب بومی و فن آوری های جدید نیز توجه شود. ثمره مدیریت صحیح آب در  بسیاری از موضوعات مانند اشتغال، صادرات، ارزآوری و مسائل اقتصادی و اجتماعی نیز پدیدار خواهد شد.

وی گفت: این روزها دشمنان از مسائل مختلف سوء استفاده می‌کنند که یکی از این مسائل آب است، ضرورت و اهمیت دارد که با فوریت بیشتر و با نگاه عمیق‌تر به این موضوع پرداخته شود و این موضوع به گونه‌ای مورد بررسی قرار گیرد که تصمیم‌ها سریع‌تر و در زمان لازم گرفته شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: این یک بحث تخصصی بوده و ابعاد فنی حقوقی و کشاورزی و اقتصادی دارد و نباید احساسی به آن پرداخته شود، نباید وارد بحث‌های شعاری و سیاسی شد، کسانی که در این موضوع تخصصی دارند باید صحبت‌های خود را مطرح کنند و جلساتی مانند این جلسه بیشتر شکل گیرد.

وی افزود: به این موضوع باید با نگاه ملی و اولویت محلی پرداخته شود و امیدوارم جمع بندی آن برای کشور و مردم اصفهان مفید باشد، مردم اصفهان در 8 سال جنگ تحمیلی حماسه آفریدند‌. نباید در رسانه ها ایجاد سوء تفاهم شود  همه میدانند که هزاران جوان رشید اصفهانی در دوران دفاع مقدس در خوزستان برای آزادی خرمشهر و دفاع از انقلاب جان خود را فدا کردند امروز نیز مردم اصفهان همان نگاه را دارند و می‌خواهند که قانون به درستی بررسی و عمل شود و امیدوارم این بحث به صورت کارشناسی پیگیری شود و هدف از این جلسات این است که کمک شود تا از اشتباهات  پیشگیری شود و در یک زمان معقول تصمیم های صحیح گرفته و اجرا شود.

همچنین در این نشست تعدادی از کارشناسان و کشاورزان اصفهانی باارائه نقطه نظرات خود بر این نکات تاکید کردند: لزوم اجرای قانون درخصوص تخصیص عادلانه حق آبه به کشاورزان، لزوم توجه به جنبه های تخصصی و ملی موضوع آب به جای سیاسی‌کاری، لزوم مدیریت یکپارچه آب زاینده رود.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
درخواست مجوز روحانی برای جبران خسارات سیل
اجازه رهبر انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی
دلار آمریکا حکم ارز قاچاق پیدا می‌کند
حذف دلار از معاملات خارجی +متن طرح نمایندگان مجلس
۵ اقدام لازم برای مقابله با سیاست جدید امریکا
هدف ترامپ از «تروریست» اعلام کردن «سپاه» چیست؟
تاملی بر انتخاب نام و شعار امسال
چرا سال «رونق تولید»؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
مصاف توحید و طاغوت اجتناب ناپذیر است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین