حبس ابد برای قاتل ۶ مسلمان در مسجدی در کبک کانادا

عنوان

­جوان کانادایی که ۶ مسلمان را ماه ژانویه ۲۰۱۷ در مسجدی در کبک به قتل رسانده بود، گناهکار شناخته شد و به حبس ابد با دوره غیر قابل بخشش ۴۰ ساله محکوم شد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ­جوان کانادایی که ۶ مسلمان را ماه ژانویه ۲۰۱۷ در مسجدی در کبک به قتل رسانده بود، روز جمعه گناهکار شناخته شد و به حبس ابد با دوره غیر قابل بخشش ۴۰ ساله محکوم شد.

حمله به مسجد در کبک کانادا بدترین حمله به یک مکان مذهبی در غرب به شمار می رود.

دادستانی برای الکساندر بیسونت مجازاتی ۱۵۰ ساله پشت میله های زندان درخواست کرده بود، اما فرانسو هوئوت، قاضی دادگاه آن غیر معقول ارزیابی کرد.

قاضی در حکم خود اعلام کرد: «نفرت از مهاجران مسلمان انگیزه قاتل بوده است و او نمی تواند پیش از ۶۷ سالگی آزادی مشروط درخواست نماید.»

احمد شدادی که در زمان حمله در مسجد حاضر بوده است در واکنش به این حکم با اشاره به این که به تصمیم قاضی احترام قائل می گذارد, گفت: «در عین حال تصور این که قاتل روزی ممکن است آزاد شود صادقانه (بگویم که) سخت است.»

قاضی دادگاه هنگام قرائت حکم با تاکید بر این که این جنایت به شدت با قصد قبلی طرح ریزی شده بود، اعلام کرد حمله به مسجد کبک در ماه ژانویه ۲۰۱۷ برای همیشه در تاریخ این شهر، این استان و کانادا با حروف خونین ثبت شده باقی خواهد ماند.

وی افزود اعمالی که الکساندر بیسونت انجام داده است، ارزش های اجتماعی بنیادین ما را نقض کرده است.

قاضی همچنین گفت« این جوان کبکی دانشجوی سابق علوم سیاسی با عقاید ملی گرایانه و نژاد پرستانه اغوا شد و حمله ای از پیش طراحی شده، بدون مزد و مرگبار را انجام داد.»

۶ مسلمانی که در این حمله کشته شدند، همگی دو تابعیتی بودند که به کانادا مهاجرت کرده بودند.

دو نفر از آن ها الجزایری، دو نفر گینه ای، یک نفر مغربی و یک نفر نیز تونسی بود که در میان آن ها از متخصص کامپیوتر و استاد دانشگاه گرفته تا بقال به چشم می خورد و همگی آن ها از سال ها پیش در جامعه کبک ادغام شده بودند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین