۲ شهید و ده‌ها زخمی در چهل و ششمین جمعه تظاهرات بزرگ بازگشت

عنوان

چهل و ششمین جمعه تظاهرات بزرگ بازگشت در شرق غزه عصر روز جمعه با مشارکت هزاران فلسطینی برگزار شد که در جریان آن ده‌ها تن زخمی شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این تظاهرات تحت شعار "از شکستن محاصره کوتاه نخواهیم آمد" و با فراخوان هیئت عالی ملی برگزاری تظاهرات بازگشت و شکستن محاصره برگزار شد /.

در جریان این تظاهرات نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی با شلیک گسترده گلوله و گاز اشک‌آور اقدام به سرکوب شرکت کنندگان در این تظاهرات مسالمت آمیز کردند.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که دو نوجوان ۱۴ و ۱۷ ساله فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی به شهادت رسیده و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.
حسن ایاد شلبی ۱۴ ساله و حمزه محمد اشتوی ۱۷ ساله به ضرب گلوله نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی به شهادت رسیدند.
یکی از این نوجوانان از ناحیه سینه و دیگری از ناحیه گردن هدف گلوله نظامیان اسرائیلی قرار گرفته و شهید شدند که این اوج وحشی‌گری رژیم صهیونیستی و عمدی بودن شهادت این دو نوجوان را می‌رساند در حالی که آنان هیچ خطری برای نظامیان اسرائیلی نداشتند.

تاکنون در این تظاهرات‌ها که از ۳۰ مارس سال گذشته آغاز شده است، ۲۶۵ نفر به شهادت رسیده و بیش از ۲۷ هزار نفر دیگر زخمی شدند.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی