آیت‌الله صدیقی در تجمع بزرگ عزاداران فاطمی:

شاه بیت زندگی حضرت زهرا (س) عشق به خدا و ترس از معاد بود

عنوان

تجمع بزرگ عزاداران فاطمی با حضور هیأت‌های مذهبی، عاشقان و دلدادگان اهل بیت (ع) در میدان فاطمی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله کاظم صدیقی در مراسم تجمع بزرگ عزاداران فاطمی (س) که با حضور هیأت‌های مذهبی امروز شنبه (نهم بهمن ماه) در میدان فاطمی برگزار شد با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) بیان کرد: به حکم آیه‌ی تطهیر بالاترین ویژگی حضرت زهرا (س) این است که جز خدا در وجود ایشان نیست. ما هم باید به تاسی از این بانوی بزرگوار، چشم و زبان و قلبمان و وجودمان رنگ و بوی خدایی داشته باشد. بهتر است گاهی سحرها بیدار شویم و از خدا بخواهیم که ما را به حال خودمان رها نکند. چرا که شیطان در کمین است و نفس اماره داریم.

وی ادامه داد: اساس زندگی حضرت زهرا (س) بر محبت بوده است. ما هم باید محبت اهل بیت (ع) را در وجودمان حفظ کرده و این محبت را کانون زندگی خود قرار بدهیم. شبکه‌های اجتماعی آمده‌اند که زندگی را بر هم بزنند این شبکه‌ها علاوه بر این که امنیت اجتماعی را آشوب می‌کنند امنیت زندگی را هم از بین می‌برند. ما باید تبلیغاتی داشته باشیم که در دنیا و آخرت با آن زندگی‌مان را روشن کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: اعتقاد به معاد و ترس از قیامت باید در مدارس ما تدریس شود. رابطه بین حضرت زهرا (س) و خداوند به قدری عاشقانه بود که قابل وصف نیست. حضرت به قدری برای عبادت و نماز می‌ایستاد که پاهایشان ورم می‌کرد. ایثار یکی دیگر از ابعاد وجودی حضرت زهرا (س) است. ایشان لباس و گردنبند هدیه خود را به فقرا بخشید. ما هم به خاطر حضرت زهرا (س) و برای رضای خدا چیزی که برایمان ارزش دارد را هدیه بدهیم. از حضرت، خدادوستی و قیامت محوری را فرا بگیریم و بدانیم که هر چه کرده‌ایم به خود کرده‌ایم.

وی ادامه داد: عشق به خدا و ترس از معاد شاه بیت زندگی حضرت زهرا (س) بود. حضرت اهل کار بود و رفاه زده نبوده است. استقلال مالی بانوان در دنیای امروز موجب نشود که آنها احترام به همسر را نادیده بگیرند. حضرت زهرا (س) از نظر شخصیتی رده اول شخصیت عالم بود و در بعد سیاسی و اجتماعی همواره سرآمد بود. حضرت در اوج اقتدار سیاسی و اجتماعی که داشتند هرگز اجازه نمی‌دادند که همسرشان ذره‌ای در مقابل حضرت احساس خجالت داشته باشند.

خوی ادامه داد: حضرت زهرا (س) در بعد هدایت یک مهارت قوی داشتند و بانوان آن زمان را با عقل و منطق آشنا می‌کردند. ما باید بدانیم که دین ما دین عقل و منطق است باید کودکانمان را با این گونه منطق آموزش بدهیم. و شعرهای توحیدی را به آنها آموزش بدهیم نه این که آنها را به مهدهایی بفرستیم که کلاس رقص داشته باشد.

آیت الله صدیقی گفت: حضرت زهرا (س) در بعد سیاسی بیشترین حساسیت را در مقابل انحراف حکومت و مسئولان داشتند. هیچ گناهی زیر آسمان به اندازه‌ی این نیست که فردی سر کار بیاید که باعث منحرف کردن حکومت از خدمت به مردم شود و بد اخلاقی‌ها را ترویج بدهد. حضرت زهرا (س) برای برگرداندن حکومت به حق از همه چیز صرف نظر کرده‌اند و در جوانی پهلو شکسته شدند.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF مطرح شد

فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران

چگونه با مالیات بر عایدی سرمایه معادلات را به نفع تولید تغییر دهیم؟

ساختار اقتصادی کشور به گونه‌ای است که عموم فعالیت‌های غیرمولد حائز سودهای کلان و مصون از ریسک سرمایه گذاری بوده و در طرف مقابل، تولید با دشواری‌های بسیار و سود ناچیز همراه است. ابزار مالیات بر عایدی سرمایه در چنین شرایطی می‌تواند این معادله را به نفع تولید تغییر دهد.

دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: من در پایان بیانیه [اخیر] ، از مردم برای راه‌پیمایی ۲۲بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کمتر از چیزی است که حق مردم ایران است.

تدبیر مفسده انگیز دولت در تنظیم بازار گوشت قرمز

طی ماه‌های اخیر ، قیمت گوشت قرمز به‌طور افسارگسیخته‌ای افزایش یافت و دولت با تخصیص ارز 4200 برای واردات این کالا سعی کرد مردم تحت‌فشار قرار نگیرند، ولی نتیجه این سیاست فربه‌تر شدن جیب دلالان و ضعیف‌تر شدن قدرت خرید مصرف‌کنندگان بود. 

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
در حاشیه حضور سردار محسن رضایی و سلیمانی در برنامه حالا خورشید
وقتی شفافیت، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین