بیانیه سازمان بسیج جامعه پزشکی/

رویش هزاران تن از اساتید و نخبگان در حوزه سلامت با اتکا به مبانی معرفتی اسلامی

عنوان

سازمان بسیج جامعه پزشکی در بیانیه‌ای اعلام کرد: امروز علوم پزشکی و مراقبتی با اتکا به مبانی معرفتی اسلامی و تعریفی متعالی و متفاوت از انسان آناتومیکِ غربی ، به خواستگاه رویش هزاران تن از اساتید و نخبگان در حوزه سلامت بدل شده است.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور به مناسبت یوم الله ۲۲بهمن بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«طلوع خورشید ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۵۷ با رهبری پیامبرگونه حضرت امام خمینی (ره) تحت تعالیم و آموزه‌های قرآن و عترت و با الهام از تجارب ارزنده و رهگشای تاریخی، استبداد ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی در این سرزمین را پایان بخشید و معادلات و محاسبات منطقه‌ای و جهانی را فراتر از دو قطبی های استعماری تمدن غرب ، یعنی ابرقدرت‌های شرق و غرب بر هم زد و با تولید گفتمانی نوین و مقتدر با منظومه‌ای از عناصر تحول آفرین، هدایتگر و منطبق با فطرت انسانی نظیر حق‌طلبی، آزادیخواهی، عدالت، معنویت و ظلم‌ستیزی ، نظام بین الملل را متحول ساخت.

این تحول در حوزه سلامت یکی از افتخارآفرین عرصه های کارآمدی انقلاب را به منصه ظهور گذاشته و امروز علوم پزشکی و مراقبتی با اتکا به مبانی معرفتی اسلامی و تعریفی متعالی و متفاوت از انسان آناتومیکِ غربی، به خواستگاه رویش هزاران تن از اساتید و نخبگان در حوزه سلامت بدل شده است، و اینک جامعه پزشکی با درنوردیدن مرزهای دانش جهانی در انجام پیچیده ترین اقدامات درمانی در داخل کشور و نیل به شاخص های مطلوب بهداشتی و دسترسی آسان و ارزان به خدمات پزشکی و گسترش چتر بیمه ای ، حوزه های نوینیِ از مبانی حکمت اسلامی را در قالب تبین عملی مفاهیم متعالی اخلاق پزشکی و پرستاری اسلامی، سلامت معنوی و نیز طب سنتیِ علمی و مبتنی بر شواهد ، را در جهان پایه گذاری و دنبال می‌نماید.

اینک در آستانه یوم الله ۲۲ بهمن ماه سازمان بسیج جامعه پزشکی ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و "۴۰هزار سپید جامه آسمانی"، از همه مسئولین و متولیان امر می‌خواهد در آستانه ورود به پنجمین دهه انقلاب، رهنمودهای امام راحل (ره) و منویات رهبر معظم انقلاب و آرمان‌های متعالی انقلاب را سر لوحه کار خویش قرار داده و در همه ساحت های نظام سلامت به ویژه در سیاست‌گذاری های کلان سلامت، تدوین قوانین بر پایه دانش و شواهد علمی، انتصابات مدیران ارشد از میان جوانان متخصص و متعهد، اعمال اصلاحات ضروری در طرح تحول نظام سلامت در عین استمرارِ بخش‌های مثبت آن طرح به منظور توزیع صحیح و عادلانه منابع محدود، و نیز حوزه راهبردی مدیریت خطر حوادث و بلایا ، اهتمام ویژه ای داشته باشند.

در پایان، سازمان بسیج جامعه پزشکی به عن آن فراگیر ترین تشکل مردمی در حوزه سلامت و شاخه‌ای از شجره طیبه بسیج، از همه همکاران پرتلاش، خدوم و خداجوی خود در جای جای حوزه بهداشت و درمان کشور که همواره در فعالیت های جهادی این سازمان پیش قدم بوده اند،
درخواست می کند همچون گذاشته ، با حضور شکوهمند خود در راهپیمایی سراسری ۲۲ بهمن در کنار سایر اقشار فهیم مردم ، جلوه‌های بدیع و چشم نوازی را در "جشن وحدت ملی" در این برهه خاص تاریخی خلق نمایند‌.

۲۱بهمن ۱۳۹۷
سازمان بسیج جامعه پزشکی

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت

رسانه‌ها و فرماندهان گروه‌های تروریستی در سوریه طی هفته جاری ابراز امیدواری کرده‌اند تا با فرماندهی مستقیم آمریکا، وارد عملیات علیه محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در سوریه شوند.

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

یوسفیان ملا درخصوص طرح تفکیک وزارت صمت گفت: تشکیل با عجله وزارت بازرگانی، بازتاب‌های بدی در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت. دولت به جای تشکیل وزارت بازرگانی، قانون تمرکز را به درستی اجرا کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار