سلیمی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد

اجرای سراسری طرح امداد و نجات زمستانه جمعیت هلال احمر

عنوان

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اجرای طرح امداد و نجات زمستانه با بکارگیری ۴ هزار و ۴۲۵ نفر نیروی عملیاتی از تاریخ ۲۲ آذر تا ۲۳ اسفند ماه در سراسر کشور خبر داد.

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه طرح امداد و نجات زمستانه جمعیت هلال احمر از ۲۲ آذر آغاز شده و تا ۲۳ اسفند ماه نیز ادامه دارد، اظهار کرد: در مجموع این طرح به مدت ۹۲ روز و با بکارگیری روزانه ۴ هزار و ۴۲۵ نفر نیروی عملیاتی به صورت سراسری و با مشارکت سایر دستگاه ها از جمله پلیس راهور، اورژانس، راهداری و غیره اجرا می شود.

وی افزود: در این مدت یک هزار و ۲۴۵ پایگاه امداد و نجات (شامل ۵۵۹ پایگاه ثابت و ۶۸۶ پایگاه سیار) به صورت شبانه روزی با استفاده از یک هزار و ۱۰۰ دستگاه آمبولانس، ۳۶۴ دستگاه خودروی نجات، ۵۲ دستگاه خودروی ویژه عملیاتی و پشتیبانی توسط ۲۴ فروند بالگرد و یک هزار و ۳۲۸ دستگاه خودرو های کمک دار در طول زمستان ۹۷، خدمات امدادی مورد نیاز را به هموطنان ارائه می کنند.

سلیمی با اشاره به عملیات امداد و نجات زمستانه از ۲۲ آذر تا ۲۰ بهمن گفت: تاکنون در مجموع ۵ هزار و ۸۲۹ مأموریت امداد و نجات انجام شده است.


بیشتر بخوانید: اختصاص 24 دستگاه بالگرد در طرح زمستانه سال 97 


رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تصریح کرد: ۳۰۶۰ مورد از مأموریت ها مربوط به حوادث ترافیکی، ۸۰۳ مورد حوادث جوی، سیل، برف و غیره مرتبط است.

وی با اشاره به امدادرسانی به ۷۳ هزار و ۳۱۲ نفر در طرح زمستانه افزود: ۱۴۲۰ مصدوم از سوانح ترافیکی رهاسازی شدند و ۸۵۱۸ نفر نیز اسکان اضطراری دریافت کردند.

سلیمی با اشاره به برپایی ۸۴۹ دستگاه چادر تصریح کرد: در این مدت ۹۶۵۰ تخته پتو، ۲۷۵۱ تخته موکت، ۷۷۰۰ کیلوگرم نایلون، ۸۱۲۲ بسته غذای و ۳۲۰۰ بطری آب معدنی در این مدت بین نیازمندان توزیع شده است.

اهداف طرح امداد و نجات زمستانه جمعیت هلال احمر

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اهداف طرح امداد و نجات زمستانه گفت: کاهش زمان حضور در صحنه حوادث و کاهش آسیب های جانی، افزایش سرعت امدادرسانی در سوانح ترافیکی و غیر ترافیکی، ارتقای ایمنی جاده ها و محور های مواصلاتی کشور، اسکان، تغذیه و پوشش امدادی مسافران گرفتار در محور های مواصلاتی برف گیر، افزایش آمادگی و توان عملیاتی جمعیت هلال احمر از جمله اهداف این طرح است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت

رسانه‌ها و فرماندهان گروه‌های تروریستی در سوریه طی هفته جاری ابراز امیدواری کرده‌اند تا با فرماندهی مستقیم آمریکا، وارد عملیات علیه محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در سوریه شوند.

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

یوسفیان ملا درخصوص طرح تفکیک وزارت صمت گفت: تشکیل با عجله وزارت بازرگانی، بازتاب‌های بدی در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت. دولت به جای تشکیل وزارت بازرگانی، قانون تمرکز را به درستی اجرا کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار