در گفتگو با مهر عنوان شد:

نامه وزیر ارشاد به معاون اول رئیس جمهور درباره نمایشگاه کتاب

عنوان

به گفته سخنگوی شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره برگزاری نمایشگاه کتاب با معاون اول رئیس جمهور مکاتبه کرده است.

ایوب دهقانکار سخنگوی شورای سیاستگذاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه  کمیت و کیفیت و شیوه تخصیص یارانه‌های نمایشگاه بین‌المللی کتاب در دست بازنگری اساسی قرار گرفته است عنوان کرد:  ما تلاش داریم تا جامعه هدف دریافت کننده یارانه‌ها را بازنگری و اصلاح کنیم و برای همین موضوع نیز جلسات خوبی با مسئولان وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش به عنوان مخاطبان هدف این یارانه‌ها برگزار کردیم و امیدواریم که این دستگاه‌ها نیز در اجرای این کار با ما مشارکت کرده و به اصطلاح جدی پای کار بیایند.

وی در همین زمینه به مکاتبه سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه در زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تخصیص‌های بودجه سال ۱۳۹۸ هنوز به دستگاه‌های اجرایی نرسیده است، آقای وزیر در این نامه تقاضا کردند که به دلیل مشکلات پیش روی صنعت نشر و بالا رفتن هزینه‌های تولید کتاب هم میزان یارانه‌های اهدایی از سوی دستگاه دولت به مخاطبان نمایشگاه کتاب افزایش پیدا کند و هم بودجه مربوط به نمایشگاه کتاب امسال زودتر در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار بگیرد.

دهقانکار افزود: ما از تمامی دستگاه‌هایی که برای مشارکت در دریافت یارانه از نمایشگاه کتاب ذینفع هستند نیز خواهش می‌کنیم در زمینه تامین منابع لازم برای این مشارکت تصمیمات جدی و به موقع بگیرند.

وی در همین زمنیه تاکید کرد: ما علاوه بر اینکه موضوع یارانه نمایشگاه کتاب را از منظر کمی مورد بازنگری قرارداده‌ایم، موضوع هدررفت این یارانه را نیزمورد توجه جدی قرار داده‌ایم و امیدواریم که راهی را که انتخاب خواهیم کرد منجر به کاهش این هدررفت و هزینه‌شدن یارانه تنها برای خرید کتاب شود.

سخنگوی شورای سیاستگذاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب افزود: بر اساس قراری که پیش از این با دوستان صنف شامل اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و تعاونی آشنا گذاشتیم، قرار شده این دوستان حداکثر تا سه‌شنبه  مدیران پیشنهادی خود برای امور اجرایی کمیته‌های نمایشگاه کتاب را معرفی کنند و در این زمینه همه تصمیم با آنها خواهد بود. در مورد بخش‌های تحت تصدی وزارت‌ارشاد نیز شخص آقای دکتر جوادی معاون محترم فرهنگی وزیر، احکام مدیران را صادر و همراه با احکام مدیران بخش خصوصی ابلاغ خواهند کرد که امیدواریم تمامی این موارد تا روز چهارشنبه این هفته نهایی شود.

وی همچنین درباره تغییر نماینده اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب نیز گفت: نامه‌ای مبنی بر معرفی فرد تازه به وزارتخانه رسیده است. با تاکید بر اینکه حضور نماینده فعلی تاکنون قانونی بوده است درباره این نامه شخص آقای وزیر تصمیم‌گیری خواهند کرد.

دهقانکار درباره آخرین وضعیت مصلی امام خمینی(ره) برای میزبانی از نمایشگاه کتاب نیز گفت: کلیات تفاهم میان معاونت و مصلی مورد توافق قرار گرفته است تنها نگرانی ما بابت اجرای تعهداتی است که مصلی قول آن را داده است. امیدواریم با معرفی مدیران کمیته‌های و معاون اجرایی نمایشگاه کتاب بتوانیم بر اجرای این تعهدات نظارت بیشتری داشته باشیم و در مورد باقی مسائل باقی  مانده نیز به تفاهم برسیم.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

وکالت نباید انحصاری باشد

حجت الاسلام نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به انحصار حرفه وکالت در کشور گفت: باید حضور حقوق‌دانان و فارغ التحصیلان حقوق مملکت، در مسائل حقوقی و قضایی کشور بیشتر شود.

فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران

جلیل محبی در سخنانی در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF گفت: وقتی جمهوری اسلامی بنا ندارد اطلاعات مالی‌اش را خارجی‌ها بدهد،‌پس چرا عده‌ای به دنبال تصویب CFT و پالرمو هستند!

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین