بستن دهان نماینده مسلمان آمریکا با برچسب یهودستیزی

عنوان

نماینده دموکرات و مسلمان ایلات مینه‌سوتا به دلیل انتقاد از نفوذ لابی‌های صهیونیستی بر دولتمردان آمریکایی، به یهودستیزی متهم و مجبور به عذرخواهی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «ایلهان عمر» نماینده دموکرات و تازه‎وارد کنگره آمریکا از بابت آنچه که به زعم رسانه‎‌های خارجی از جمله بی‎بی‌‏سی، یهود‎ستیزی عنوان شده است، مجبور به عذرخواهی شد.

باید گفت که همه چیز از یک توییت ساده آغاز شد تا نشان دهد ساده‎ترین اظهارنظر درباره لابی صهیونیستی آیپک و اعمال نفوذ آن بر دولتمردان آمریکایی؛ جرمی نابخشودنی است.

وی روز یکشنبه در پاسخ به این پرسش که دلیل حمایت رهبران سیاسی آمریکا از رژیم صهیونیستی چیست؛ در توییتر خود نوشت: همه‎اش به خاطر اسکناس‎های صد دلاری است.

ایلهان عمر در پاسخ به این سوال که گمان می‎کند این پول از چه منابعی تامین می‎شود نیز به یک جواب یک کلمه‎ای اکتفا کرد و نوشت: آیپک.

اما همین اظهارنظر کوتاه موجب شد تا حامیان رژیم صهیونیستی وی را به دامن زدن به کنایه‌هایی مربوط به رابطه قوم یهود و پول، متهم کنند.

طی روزهای گذشته، فشارها علیه ایلهان به حدی افزایش یافت که وی در نهایت مجبور به عذرخواهی از بابت گناهی شد که مرتکب نشده است.

به این ترتیب، وی در پیامی توییتری، از بابت سوء برداشت از اظهاراتش عذرخواهی و در عین حال تاکید کرد: هنوز هم معتقد هستم که لابیگران از مشکلات سیاست در آمریکا هستند چه از ایپک باشند چه از صنعت سوخت‌های فسیلی یا انجمن ملی اسلحه.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی