بستن دهان نماینده مسلمان آمریکا با برچسب یهودستیزی

عنوان

نماینده دموکرات و مسلمان ایلات مینه‌سوتا به دلیل انتقاد از نفوذ لابی‌های صهیونیستی بر دولتمردان آمریکایی، به یهودستیزی متهم و مجبور به عذرخواهی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «ایلهان عمر» نماینده دموکرات و تازه‎وارد کنگره آمریکا از بابت آنچه که به زعم رسانه‎‌های خارجی از جمله بی‎بی‌‏سی، یهود‎ستیزی عنوان شده است، مجبور به عذرخواهی شد.

باید گفت که همه چیز از یک توییت ساده آغاز شد تا نشان دهد ساده‎ترین اظهارنظر درباره لابی صهیونیستی آیپک و اعمال نفوذ آن بر دولتمردان آمریکایی؛ جرمی نابخشودنی است.

وی روز یکشنبه در پاسخ به این پرسش که دلیل حمایت رهبران سیاسی آمریکا از رژیم صهیونیستی چیست؛ در توییتر خود نوشت: همه‎اش به خاطر اسکناس‎های صد دلاری است.

ایلهان عمر در پاسخ به این سوال که گمان می‎کند این پول از چه منابعی تامین می‎شود نیز به یک جواب یک کلمه‎ای اکتفا کرد و نوشت: آیپک.

اما همین اظهارنظر کوتاه موجب شد تا حامیان رژیم صهیونیستی وی را به دامن زدن به کنایه‌هایی مربوط به رابطه قوم یهود و پول، متهم کنند.

طی روزهای گذشته، فشارها علیه ایلهان به حدی افزایش یافت که وی در نهایت مجبور به عذرخواهی از بابت گناهی شد که مرتکب نشده است.

به این ترتیب، وی در پیامی توییتری، از بابت سوء برداشت از اظهاراتش عذرخواهی و در عین حال تاکید کرد: هنوز هم معتقد هستم که لابیگران از مشکلات سیاست در آمریکا هستند چه از ایپک باشند چه از صنعت سوخت‌های فسیلی یا انجمن ملی اسلحه.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF مطرح شد

فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران

چگونه با مالیات بر عایدی سرمایه معادلات را به نفع تولید تغییر دهیم؟

ساختار اقتصادی کشور به گونه‌ای است که عموم فعالیت‌های غیرمولد حائز سودهای کلان و مصون از ریسک سرمایه گذاری بوده و در طرف مقابل، تولید با دشواری‌های بسیار و سود ناچیز همراه است. ابزار مالیات بر عایدی سرمایه در چنین شرایطی می‌تواند این معادله را به نفع تولید تغییر دهد.

دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: من در پایان بیانیه [اخیر] ، از مردم برای راه‌پیمایی ۲۲بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کمتر از چیزی است که حق مردم ایران است.

تدبیر مفسده انگیز دولت در تنظیم بازار گوشت قرمز

طی ماه‌های اخیر ، قیمت گوشت قرمز به‌طور افسارگسیخته‌ای افزایش یافت و دولت با تخصیص ارز 4200 برای واردات این کالا سعی کرد مردم تحت‌فشار قرار نگیرند، ولی نتیجه این سیاست فربه‌تر شدن جیب دلالان و ضعیف‌تر شدن قدرت خرید مصرف‌کنندگان بود. 

مهم‌ترین مطالب سرویس

در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین