اعتراف سعد الحریری به اشتباه بزرگ در قبال اسلام آباد

عنوان

وزیر اطلاع رسانی پاکستان که پیش از این حاضر به بیان جزئیات دیدار الحریری و عمران خان نشده بود جزئیات تازه‌ای را فاش کرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جنگ نیوز، «فواد چوهدری» وزیر اطلاع رسانی پاکستان اعلام کرد: در ملاقات میان «عمران خان» نخست وزیر پاکستان و «سعدالحریری» نخست وزیر لبنان در مورد سیاستمداران گذشته پاکستان نیز سخن به میان آمد.

وی تصریح کرد: سعد الحریری در مورد عفو «نواز شریف» نخست وزیر سابق پاکستان پس از روی کار آمدن «پرویز مشرف» سخن گفته و با مخاطب قرار دادن عمران خان اظهار داشت: تلاش من در آن سال ها برای آزاد کردن نواز شریف کار درستی نبود.

الحریری تاکید کرد: باید اجازه می دادیم که با وی در زمان مشرف برخورد صورت بگیرد تا در سال های بعد نتواند پاکستان را با مشکل مواجه کند.

نواز شریف با رد پیشنهاد بستری شدن در بیمارستان خواهان بازگشت به زندان شد

وی گفت: اینک نیز نباید به نوازشریف اجازه داد تا از کشور خارج شود زیرا اگر او بتواند از پاکستان خارج شود بازهم برای کشور مشکل درست خواهد کرد.

نخست وزیر لبنان با زیر سوال بردن عمل کرد دوران نواز شریف آن را تاسف بار و مایه شرمندگی دانست.

گفتنی است دیدار عمران خان و الحریری در حاشیه برگزاری اجلاس سران جهانی در امارات انجام شد ولی رسانه ها جزئیاتی از این دیدار منتشر نکرده بودند.

نوازشریف علیرغم بیماری قلبی اینک در زندان به سر می برد ولی اخیرا شایعاتی مبنی بر احتمال خارج شدن او از کشور برای مداوا پخش شده است.

پرویز مشرف پس از کودتا در سال 1999 و برکنار کردن نوازشریف، قصد داشت که شریف را مجازات کند ولی با دخالت قدرت های داخلی و خارجی با تبعید وی به عربستان سعودی موافقت کرد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی