جشنواره موسیقی فجر در تسخیر سایت بلیت فروشی حامد همایون / علت انتخاب این سایت چیست

عنوان

یکی از سایت‌های بلیت‌فروشی با اینکه هیچ سابقه‌ای در زمینه فروش بلیت موسیقی‌های جدی ندارد، از سوی مسئولان جشنواره موسیقی فجر به عنوان سایت بلیت‌فروشی این جشنواره انتخاب شده است.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، بلیت های سی وچهارمین جشنواره موسیقی فجر بر روی دو سایت ایران کنسرت و سایت 3670 به فروش می رسد. دو سایتی که سال گذشته هم همین امتیاز را دارا بودند.

پرسش اینجاست که براساس کدام متر و معیار این دو سایت برای بلیت فروشی جشنواره انتخاب می شوند.

ایران کنسرت از سایت های مهم (اگر نگوییم مهمترین سایت) در حوزه بلیت فروشی کنسرت های موسیقی است و چشم پوشی از امتیازهای این سایت برای هر رویدادِ موسیقایی کار دشواری است. به هر روی ایران کنسرت در حال حاضر مرجع مهمی در حوزه معرفی کنسرت های موسیقی است که تقریبا در تمام ژانرهای موسیقی مشغول فعالیت است و در طول سال هم گروه های بسیاری بلیت فروشی خود را به ایران کنسرت می سپارند. به همین دلیل انتخاب ایران کنسرت از سوی جشنواره موسیقی فجر، نکته ای پذیرفتنی است. اما سایت 3670 از کجا آمده است.

این سایت معتلق به محسن رجب پور است. رجب پور همان تهیه کننده ای است که در ماه های گذشته صحبت هایش درباره ی فعالیت های تجاری در عرصه موسیقی واکنش های بسیاری در فضای مجازی به دنبال داشت.

رجب پور چند سال پیش در نخستین نشست خبری حامد همایون حرف هایی به زبان آورد که در جایگاه یک تاجر، توجیه پذیر است. به هر روی او یک تاجر است و نباید از او انتظار نگاهی فرهنگی داشت. کسی که صاحب بِرند «حامد همایون» است بی شک، در راستای اعتلای فرهنگ اصیل ایران قدم برنمی دارد و عاقلانه نیست که چنین انتظاری از او داشته باشیم.

تهیه کننده، دلال یا شکارچی؟/ برندِ «حامد همایون» چطور ساخته شد؟

رجب پور در فضای موسیقی پاپ کشور فعالیت می کند و در عرصه بِرندسازیِ موسیقی پاپ هم تقریبا موفق است. اما اینکه چنین شخصی در جشنواره ی موسیقی فجر آن هم در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، تصمیم ساز باشد و نفوذش باعث شود که بخش عظیمی از بلیت فروشی های جشنواره را به سایتِ او بدهند؛ تاسف بار است.

سایت 3670 در تمام طول سال تنها به فروش بلیت های کنسرت حامد همایون و تعداد معدودی کنسرت دیگر در حوزه موسیقی پاپ می پردازد. به گفته ی مسئولان این سایت؛ در سال جاری حتی یک کنسرت در ژانر موسیقی ایرانی، موسیقی کلاسیک یا موسیقی های تلفیقی بلیت فروشی اش از طریق سایت 3670 انجام نشده است. در واقع ژانر کاری این سایت تنها به فروش کنسرت های موسیقی پاپ تعلق دارد که آن هم به طور اختصاصی به فروش بلیت کنسرت های حامد همایون به تهیه کنندگی محسن رجب پور می پردازد.

حال باید از مسئولان جشنواره سی وچهارم موسیقی فجر پرسید که براساس کدام منطق و کدام شایستگی و کدام سابقه، سایت 3670 را برای بلیت فروشی جشنواره انتخاب کردید؛ آن هم بلیت فروشیِ بخش موسیقی کلاسیک، رسیتال ها، بخش بین الملل و برخی اجراهای خاص دیگر...

سایت های دیگری در این زمینه بودند که سابقه و توان بیشتری در زمینه فروش بلیت کنسرت های موسیقی جدی داشتند. جالب اینکه هیچ کدام از این سایت ها برای جشنواره انتخاب نشدند تا همه چیز در اختیار 3670 باشد.

جالب تر اینکه این سایت در همین دوران فروش بلیت های کنسرت جشنواره فجر، به یکباره بلیت فروشی کنسرت جدید حامد همایون را آغاز کرده است. این کار خودش نوعی تبلیغِ مجانی با برندِ جشنواره موسیقی فجر برای حامد همایون است. چرا که مخاطبانِ مراجعه کننده به این سایت برای خرید بلیت های جشنواره فجر، مجبورند که بلیت فروشی کنسرت حامد همایون را در بالا و در بهترین جای سایت ببینند.

حال باید از مسئولان جشنواره موسیقی فجر پرسید که چرا و با چه معیاری چنین سایتی را برای فروش بلیت های جشنواره موسیقی فجر انتخاب کرده اند.

البته این پرسش در نشست خبری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر با مسئولان جشنواره مطرح شد، اما شهرام صارمی مدیراجرایی جشنواره پاسخی برای این پرسش و چالش نداشت و تنها به گفتن این جمله ها بسنده کرد که: «بلیت های تمام اجراها روی دو سایت قابل مشاهده است و هر دو سایت تمام اجراها را به هم لینک کرده اند.»

صارمی البته این چند جمله را فقط برای توجیح ظاهری ماجرا بیان کرد اما هیچ توضیحی برای چراییِ انتخابِ این سایت نداشت. کاملا مشخص است که این سایت هیچ سابقه ای در زمینه فروش کنسرت های جدی ندارد و احتمال زیاد با روابط و نه ضوابط، به عنوان سایت فروش بلیت های جشنواره انتخاب شده است.

در روزهای آینده امیدواریم که مسئولان جشنواره موسیقی فجر توضیحی مفصل و دقیق درباره علت انتخاب چنین سایت هایی بیان کنند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

وکالت نباید انحصاری باشد

حجت الاسلام نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به انحصار حرفه وکالت در کشور گفت: باید حضور حقوق‌دانان و فارغ التحصیلان حقوق مملکت، در مسائل حقوقی و قضایی کشور بیشتر شود.

فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران

جلیل محبی در سخنانی در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF گفت: وقتی جمهوری اسلامی بنا ندارد اطلاعات مالی‌اش را خارجی‌ها بدهد،‌پس چرا عده‌ای به دنبال تصویب CFT و پالرمو هستند!

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین